Nasze biura infolinia 804 289 220

Ecco Travel - wyższy poziom egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   
  Ładuję promocje...
  Ładuję promocje...

  Meksyk

  Meksyk

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  15 15 17 19 19 19 18 18 18 17 15 14
  Program Cena  
  Miasto: Cancun
  Wyżywienie: All Inclusive
  Skąd: Warszawa
  PROMOCJA KATALOGOWA 2017 All Inclusive
  od 6929 zł
  9 dni / 7 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka
  Miasto: Cancun
  Wyżywienie: All Inclusive
  Skąd: Warszawa
  PROMOCJA KATALOGOWA 2017
  od 7229 zł
  9 dni / 7 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka
  Miasto: Cancún
  Wyżywienie: All Inclusive
  Skąd: Warszawa
  PROMOCJA KATALOGOWA 2017 All Inclusive
  od 7279 zł
  9 dni / 7 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka
  Miasto: Cancun
  Wyżywienie: All Inclusive
  Skąd: Warszawa
  PROMOCJA KATALOGOWA 2017 All Inclusive
  od 7279 zł
  9 dni / 7 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka
  Miasto: Riviera Maya
  Wyżywienie: All Inclusive
  Skąd: Warszawa
  PROMOCJA KATALOGOWA 2017 All Inclusive
  od 7529 zł
  9 dni / 7 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka
  Miasto: Riviera Maya - Tulum
  Wyżywienie: All Inclusive
  Skąd: Warszawa
  PROMOCJA KATALOGOWA 2017
  od 12379 zł
  9 dni / 7 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka

   

  Laguna Coyuca

  Spotkanie w recepcji o godz. 11:00. Wyjazd autokarem poza miasto Acapulco, w kierunku słodkowodnej Laguny Cocyuca, której powierzchnia jest 3-krotnie większa od  Zatoki Acapulco. Wjazd na mierzeje Barra de Coyuca, rejs motorową łodzią po Lagunie, oglądanie wspaniałej roślinności namorzynowej, wyspy lęgowej egzotycznych ptaków, m.in. pelikanów, czapli, kormoranów. Przejazd na jedną z wysp do centrum badania miejscowej fauny "Paraiso de manglares". Długi spacer po wiszącym moście przez las tropikalny, oglądanie roślinności w naturalnych warunkach: węże, iguany, krokodyle, małpy, jaguary, tapiry. Przejazd na mierzeje, pełny obiad w warunkach plażowych, pod parasolami z palm. Możliwość wypoczynku na hamakach, plażowania, gry w piłkę, aż do zachodu słońca. Powrót do hotelu ok. godz. 20:00.

  Rejs Bonanza i skoki ze skały La Quebrada.

  Spotkanie w recepcji hotelowej o godz. 14:00. Wycieczka autokarem po mieście, a później wzdłuż drogi panoramicznej, która wznosi sie w góry umożliwiając podziwianie pięknej Zatoki Św. Lucji wraz jej z całą infrastrukturą turystyczną. Możliwość zrobienia pięknych zdjęć przyrody Acapulco, plaż i luksusowych hoteli. 2,5 h rejs statkiem po Zatoce, oglądanie z pokładu wspaniałych wiszących rezydencji sławnych ludzi, m.in. Placido Domingo, Michaela Jacksona, Ricky Martina, Elisabeth Taylor, itd. Muzyka żywa na dolnym pokładzie, muzyka z taśmy na górnym pokładzie. Wszystkie napoje alkoholowe i bezalkoholowe wliczone w cenę biletu. Przejazd pod skałę La Quebrada by obejrzeć mrożący krew w żyłach spektakl skoków, wykonywany przez zawodowych skoczków zwanych clavadistas. Spektakl ten ma prawie 80 lat tradycji i miedzy innymi temu spektaklowi Acapulco zawdzięcza swą sławę światowego kurortu. Powrót do hotelu ok. godz. 20:30.

  KLIMAT:

  Do Meksyku można wybrać się o każdej porze roku. Przez większą część roku utrzymują się tam temperatury powyżej 20°C, aczkolwiek klimat różni się w zależności od części kraju. Regiony przybrzeżne charakteryzują się większą wilgotnością i wyższymi temperaturami, podczas gdy wyżynne i górskie (np. Mexico City) są bardziej suche i chłodniejsze. W okresie od maja do września jest najgoręcej, w szczególności na południu, podczas gdy w okresie od grudnia do lutego w regionach wyżej położonych może być naprawdę zimno. Półwysep Jukatan jest jednym z najbardziej słonecznych regionów świata. Najcieplej jest od grudnia do kwietnia - temperatury od 27°C do 38°C. Od września do listopada mogą padać tropikalne deszcze, które dają gwarancję chwilowego ochłodzenia i powrotu słonecznej pogody w dalszej części dnia. W tych miesiącach zdarzają się również silne wiatry. Średnia temperatura roczna to 25,5°C. Region Acapulco charakteryzuje się idealną pogodą przez cały rok.

  WALUTA:

  100 Meksykańskich Pesos (MXN) = 6,53 USD. Pieniądze (USD, EUR) można wymieniać w bankach, kantorach (casa de cambio). Casa de cambio są otwarte również poza godzinami urzędowania banków, jak i w weekendy, ponadto często oferują korzystniejszy kurs wymiany. W ostateczności można dokonać wymiany w hotelu, ale kurs w większości wypadków będzie mniej korzystny niż w kantorze, czy banku.

  PRZYKŁADOWE CENY:

  Litr benzyny - 0,6 USD, małe piwo - 2 USD, mała butelka wody - 0,8 USD, dostęp do internetu - 1 USD za godzinę, obiad w restauracji 8-20 USD

  RÓŻNICE CZASOWE:

  Po przyjeździe do Meksyku należy cofnąć wskazówki zegarków o 7 godzin w stosunku do czasu polskiego.

  CZAS LOTU:

  Cancun - ok. 14 godz.;
  Warszawa - lotnisko europejskie (np. Amsterdam, Paryż) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Cancun - ok. 12 godz.
  Mexico City - 12 godz.;
  Warszawa - lotnisko europejskie (np. Amsterdam, Paryż) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Mexico City - ok. 10 godz.
  Acapulco - 14,5 godz.;
  Warszawa - lotnisko europejskie (np. Amsterdam, Paryż) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Acapulco (z przesiadką w Mexico City) - ok. 12,5 godz.

  CIEKAWOSTKI:

  Meksyk to jedno z najstarszych i największych miast świata. Najpopularniejszym sportem jest tu piłka nożna. Drugą niezwykle popularną „dyscypliną” są walki z bykami. Z Meksyku pochodzi popularny alkohol – tequila. Jest ona produkowana ze sfermentowanego, destylowanego soku z agawy niebieskiej. Najpopularniejsze odmiany to tequila oro i blanco, nie leżakujące. Podaje się je w kieliszkach, a dodatkiem jest tradycyjnie sól i cytryna. Meksyk ogólnie szczyci się smaczną, powszechnie lubianą kuchnią. Najbardziej znane są chilli con carne, nachos, tortilla. W niektórych rejonach kraju wciąż jedzone są grzechotniki, małpy, koniki polne i iguany. W Meksyku dużo się dzieje. Mieszkańcy miasta uwielbiają dobrą zabawę, nawet do samego rana. Meksykanie świętują hucznie nawet dzień zmarłych. Obchodom święta towarzyszą słodycze, na przykład calaveras de azucar (słodycze w kształcie... czaszek), „chleb zmarłych” czy torty w kształcie zwłok.

  TRANSPORT:

  Przeloty lokalne zapewniają linie np. Aeromexico i Mexicana. Dobrze rozwinięty jest transport drogowy, natomiast prawie nie istnieje osobowy transport kolejowy. Najlepszym pomysłem na zwiedzanie kraju na własną rękę jest wypożyczenie samochodu i udanie się na wycieczkę krajoznawczą. Na Jukatanie, Cancun i Playa del Carmen dobrze rozwinięta jest ponadto sieć lokalnych połączeń autobusowych. Playa Express zawiezie Państwa do wszystkich ważniejszych atrakcji turystycznych Półwyspu. Przed samodzielną wyprawą w górskie rejony stanu Chiapas polecamy skonsultować się z polską Ambasadą w Meksyku.

  ELEKTRYCZNOŚĆ:

  127V, 60Hz wtyczki z dwoma podłużnymi, pionowymi równolegle położonymi otworami, oraz inna, z dodatkowym okrągłym otworem pośrodku, adaptery można wypożyczyć w hotelach lub nabyć w sklepach elektrycznych.

  WIZY:

  Obowiązuje ruch bezwizowy przy wyjazdach turystycznych na okres nie przekraczający 90 dni. Dokumentem uprawniającym do wjazdu jest ważny polski paszport.

  PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE:

  Ambasada RP w Meksyku

  Calle Cracovia 40, Colonia San Angel, 01000 México D.F.
  Apartado Postal 20383
  tel.: (00-5255) 5481 2050
  fax: (00-5255) 5616 0822
  e-mail: embajadadepolonia@prodigy.net.mx

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt