15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - najlepsza strona egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

  Argentyna

  Buenos Aires

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  24 23 20 17 13 11 10 12 13 16 19 22

   

   

  Program Cena  
  Wyżywienie: Sniadania i obiadokolacje
  Skąd: Warszawa
  Nowość
  od 8599 zł
  12 dni / 9 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka

  KLIMAT:

  Ze względu na dużą rozciągłość południkową kraju klimat Argentyny jest dość zróżnicowany. Na równinach pampy panuje klimat umiarkowany i wilgotny, na zachodzie Patagonii - zimny i wilgotny, na północy Międzyrzecza (w widłach Parany i Urugwaju) - subtropikalny, a na północnym zachodzie kraju - gorący kontynentalny.

  Od listopada do marca (tutejsza wiosna-lato) średnia temperatura wynosi ok. 23 st. C, od czerwca do września (jesień-zima) - ok. 12 st. C. W Buenos Aires od listopada do lutego bywa bardzo gorąco, temperatura waha się między 27 a 35 st. C, a wilgotność latem sięga 70%. Zimą temperatura wynosi ok. 11 st. C, zaś wiosną i jesienią ok.17 st. C.

  WALUTA:

  Miejscową walutą jest peso(ARS) i dzieli się na 100 centavos. Banknoty mają nominały 2, 5, 10, 20, 50 i 100 peso, bilon ma wartość 1 peso oraz 1, 5, 10, 25 i 50 centavos. Kurs peso argentyńskiego do walut wymienialnych jest zmienny i podawany na bieżąco przez argentyńskie banki i kantory. Dolary amerykańskie są często przyjmowane jako środek płatniczy. Wymiany na walutę narodową dokonuje się w bankach oraz autoryzowanych kantorach (w dni robocze w godz. od 10:00 do 15:00). Należy unikać wymiany u przypadkowych osób ze względu na ryzyko otrzymania fałszywych pieniędzy. Najbardziej popularne karty kredytowe to American Express, VISA, Diners Club i MasterCard (przy płaceniu kartami kredytowymi należy okazać ważny paszport). Poza Buenos Aires należy liczyć się z problemami przy płaceniu czekami podróżnymi.

  PRZYKŁADOWE CENY:

  Choripan, czyli kiełbaska pieczona na grilu (parilla) w bułce - ok. 2 USD, tani obiad można zjeść za 5 - 10 USD, obiad w restauracji - ok. 20 USD, woda mineralna - 1 USD.

  Internet w kafejce internetowej: 0,50 USD/godzinę. Trzeba pamiętać, że w Buenos Aires ceny są dużo wyższe niż w pozostałych miejscowościach.

  CZAS LOTU:

  Lot do Buenos Aires - ok. 13 godz.
  Warszawa - lotnisko europejskie (np. Rzym, Paryż) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Buenos Aires - ok. 11 godz.

  RÓŻNICE CZASOWE:

  Po przyjeździe do Argentyny należy przesunąć wskazówki o 4 godziny do tyłu względem czasu polskiego.

  TRANSPORT:

  Drogi w Argentynie rozchodzą się gwieździście z Buenos Aires. Transport autobusowy po kraju jest komfortowy, ale dość drogi. Ze względu na duże odległości dzielące większe miasta warto skorzystać z przelotów wewnętrznych, których jest spory wybór, a są niewiele droższe od przejazdu autobusem. W kraju jest wiele międzynarodowych portów lotniczych, m.in: Buenos Aires, Ushuaia, Córdoba, Mendoza, Iguazu.

  W samym Buenos Aires jest wiele linii autobusowych i można nimi dojechać do dowolnego punktu w mieście. Poza tym można również skorzystać z metra - kursuje często, jest wygodne i szybkie. Przy korzystaniu z taksówek trzeba dopilnować, aby kierowca włączył taksometr.

  ELEKTRYCZNOŚĆ:

  Napięcie elektryczne w gniazdkach: 220V / 50 Hz. Wtyczki są takie jak w Polsce lub potrójne płaskie - adaptery można kupić w większości sklepów lub wypożyczyć w recepcjach hotelowych.

  WARTO WIEDZIEĆ:

  • Choć oficjalnym językiem Argentyny jest hiszpański, stosowane tu formy gramatyczne różnią się od wersji j. hiszpańskiego obowiązującej w Hiszpanii. W Buenos Aires może przybierać formę żargonową.
  • Czas pracy urzędów i sklepów: banki i kantory obsługują klientów od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-15.00, agencje turystyczne i punkty usługowe - z reguły od 9.00 do 12.00 oraz od 14.00 do 19.00, sklepy - w dużych miastach od 9.00 do 20.00, ale w interiorze około południa jest przerwa; w soboty od 9.00 do 13.00; kawiarnie, cukiernie i pizzerie otwarte są praktycznie 24 godziny na dobę, z przerwą między drugą a szóstą rano. Obiady w restauracjach są serwowane od 12.30, kolacje zaś od 20.30, dania typu fast food są dostępne o każdej porze.
  • Zwyczajowo zostawia się w restauracjach i kawiarniach napiwek w wysokości ok. 10% wartości rachunku. Niewielkie napiwki daje się portierom, bagażowym i obsłudze w teatrach.

  WIZY:

  Obywateli polskich udających się do Argentyny na okres do 90 dni nie obowiązują wizy. Przy przekraczaniu granicy wjeżdżający może być poproszony o okazanie biletu powrotnego oraz środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu. Wymagany jest paszport ważny min. 6 miesięcy.  Placówki dyplomatyczne w Polsce:
  Ambasada Republiki Argentyńskiej
  ul. Brukselska 9, 03-973 Warszawa

  tel. 617 60 28-29; fax 617 71 62
  e-mail: secons@ikp.atm.com.pl

   

  Placówki dyplomatyczne RP w Argentynie:

  Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Argentyńskiej

  Argentyna, Buenos Aires,

  Alejandro Maria de Aguado 2870, C 1425 CEB
  Tel.: + 54 11 4808 1700
  Tel. dyżurny: + 54 11 4808 1700
  buenosaires.amb.sekretariat@msz.gov.pl
  www.buenosaires.polemb.net

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt