Klimat:
Duża rozpiętość Australii na kuli ziemskiej sprawia, że kraj ten mieści się w trzech strefach klimatycznych. Na północy występuje klimat podrównikowy, przeważającą część lądu obejmuje klimat zwrotnikowy. Z kolei na południu panuje klimat podzwrotnikowy. Średnia roczna temperatura wynosi ok. 25 °C, warto pamiętać, że im dalej na południe, tym chłodniej, na Tasmanii można spodziewać się ok. 15 °C. W Australii najcieplej jest w styczniu, z kolei najchłodniej w lipcu.
Waluty:
Dolar australijski (AUD)
1 AUD = 2,69 zł
1 AUD = 100 centów
Akceptowane są karty kredytowe: Visa, MasterCard, Diners Club i American Express.
Walutę można wymieniać w kantorach lub w bankach.
Przykładowe ceny:
Chleb: 3 AUD
Mleko 1 l: 2 AUD
Woda mineralna 1,5 l: 1 AUD
Obiad w restauracji: 15-20 AUD
Czas lotu:
Lot z Polski do Australii trwa ok. 20 godzin.
Różnice czasowe:
Po przybyciu do Australii zegarki należy przestawić względem polskiego czasu o 8 godzin do przodu.
Transport:
Australia ma powierzchnię 26 razy większą niż Polska, co znaczy, że przykładowa trasa z Melbourne do Adelajdy wynosi ok. 730 km, co stanowi długość Polski. Chcąc podróżować między odległymi miastami warto rozważyć lot samolotem, zwłaszcza że ceny nie są wygórowane. Po mieście warto podróżować metrem, które jest szybkie i skuteczne, z dużą siatką połączeń. Dostępne środki transportu to także: statek, samochód, pociąg, autokar, lekka kolej, kolej jednoszynowa, taksówki.
Elektryczność:
230 V; 50 Hz, do gniazd pasują wtyczki typu I (z trzema płaskimi bolcami). Przejściówki dostępne są m.in. w sklepach na lotnisku i na pocztach.