15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - najlepsza strona egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...


  Bahamy

  Nassau

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  21 21 22 23 26 27 28 28 28 26 25 22

   

  Program Cena  
  Miasto: Nassau
  Wyżywienie: Bez wyzywienia
  Skąd: Warszawa
  od 8599 zł
  10 dni / 7 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka
  Miasto: Cable Beach
  Wyżywienie: All Inclusive
  Skąd: Warszawa
  All Inclusive
  od 9179 zł
  10 dni / 7 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka
  Miasto: Paradise Island
  Wyżywienie: Bez wyzywienia
  Skąd: Warszawa
  od 9749 zł
  10 dni / 7 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka
  Miasto: Cable Beach
  Wyżywienie: All Inclusive
  Skąd: Warszawa
  All Inclusive
  od 10999 zł
  10 dni / 7 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka

   

  Klimat:

  Wyspy Bahamy są całorocznym kierunkiem wakacyjnym. To państwo wyspiarskie na Oceanie Atlantyckim składające się z ok. 700 wysp i wysepek oraz 2 tys. raf koralowych. Powierzchnia wysp ma charakter równinny, a wzdłuż niektórych fragmentów wybrzeża znajdują się słone bagna porośnięte lasem namorzynowym. Średnie temperatury wynoszą 28°C w lecie i 22°C w zimie, zaś roczna suma opadów deszczu przekracza 1000 mm. Przez większość czasu panuje tutaj klimat równikowy, wilgotny, z dwiema porami roku - letnią, wilgotną - od maja do listopada oraz zimową, bezdeszczową - od grudnia do kwietnia. Na północy można wyróżnić także klimat zwrotnikowy wilgotny. Dość powszechnym zjawiskiem są cyklony tropikalne, Bahamy leżą w zasięgu cyrkulacji pasatowej.

   

  Waluty:

  Walutą jest Dolar Bahamski (BSD), dzielący się na 100 centów. W obiegu funkcjonują monety: 1, 5, 10, 25 centowe oraz banknoty: 1, 5, 10, 20 dolarowe. Wymiany dolarów bahamskich można dokonać jedynie na miejscu, ale w wielu miejscach rolę zamiennika może pełnić dolar amerykański.


  1 USD = 1  BSD (luty 2017)
  1 BSD = 4,05 PLN (luty 2017)

  Bankomaty znajdują się w większych miejscowościach turystycznych (w bankach, galeriach handlowych itp.). Akceptowane są karty kredytowe - Visa, MasterCard, American Express i Diners Club.


  Polecamy zabranie karty kredytowej. W wielu hotelach przy check in należy przedłożyć kartę kredytową. Ci, którzy nie posiadają kart, muszą się liczyć z depozytem w USD.

  Przykładowe ceny:

  Obiad w restauracji – ok. 25 BSD (zależnie od liczby dań)

  Woda mineralna (1,5 l) – 1 BSD

  Piwo (0,33 l) – 2,5 BSD
  Butelka wina – od 20 BSD

  Czas lotu:

  Przykładowy lot z przesiadkami: Warszawa – lotnisko europejskie (np. w Paryżu, Londynie) – ok. 2,5 h, lotnisko europejskie – lotnisko w USA/Kanadzie – ok. 9 h, lotnisko w USA/Kanadzie – Nassau – ok. 2,5 - 3,5 h. 

  Łącznie z czasem oczekiwania będzie to ok. 19-20 h.

  Różnice czasowe:

  Po przybyciu do stolicy kraju – Nassau - zegarki należy przestawić względem czasu polskiego w tył o 4 godziny latem i 5 godzin zimą.

   

  Transport:

  Ok. 2700 km dróg na terenie Bahamów tworzą autostrady, jednakże tylko nieco ponad 1500 km jest wybrukowanych. Obowiązuje ruch lewostronny. Duża ilość portów umożliwia przemieszczanie się między wyspami drogą wodną, z kolei porty lotnicze, których jest na Bahamach kilkadziesiąt (ponad 60) - umożliwiają swobodny przylot. Najlepszą formą przemieszczenia się na Wyspach jest samochód, który można wypożyczyć. Do trzech miesięcy dozwolone jest posługiwanie się krajowym prawem jazdy, honorowane jest również prawo jazdy międzynarodowe

   

  Elektryczność:

  120 V; 60 Hz, amerykańskie (2 podłużne pionowe równolegle położone otwory na górze i okrągły pośrodku na dole), adaptery dostępne w hotelach lub do nabycia w sklepach.

   

  Ciekawostki:

  Bahamy obejmują aż 700 wysp, z czego tylko 26 jest zamieszkałych. Cenną informacją dla turystów jest fakt, iż woda przy brzegu nigdy nie spada poniżej 22°C , a latem sięga nawet ponad 32°C. Ponadto bahamska woda należy do najczystszych na świecie – w niektórych miejscach dno jest widzialne nawet na głębokości 60 m.
  Podstawą kuchni wysp są ryby i owoce morza, a także mięsa z lokalnych hodowli kóz i owiec. Często można się spotkać również z podawaniem glonów czy mięczaków. Potrawom towarzyszą piękne dekoracje wykonane z warzyw i owoców. Jednym z najpopularniejszych posiłków jest paella z podpiekanego ryżu z owocami morza. Najpopularniejszym miejscowym trunkiem jest rum bacardi.
  Wart polecenia jest Festyn Junkanoo w Nassau, od dawna wpisany w tradycję tego kraju. Odbywa się w okolicach Bożego Narodzenia. Ulice w ten czas rozbrzmiewają muzyką reggae, dzwonkami i wszędzie widać tańczących mieszkańców, którzy swoją radością zachęcają turystów do wspólnej zabawy. Jest to odmiana muzycznej parady. W jej trakcie przebrani w spektakularne stroje uczestnicy tańczą w rytm dźwięków wygrywanych na bongo i innych tradycyjnych instrumentach.
  Bahamy to bardzo religijny kraj, przypada w nim więcej świątyń na osobę niż w jakimkolwiek innym państwie na świecie. Głównym wyznaniem jest chrześcijaństwo.
  Niektórzy mieszkańcy Bahamów, zwłaszcza z południowych i wschodnich terenów, praktykują Voodoo (są to przede wszystkim imigranci z Haiti, Kuby, Dominikany i Jamajki).

   

  Wizy:

  Wiza nie jest wymagana, jeśli pobyt nie jest dłuższy niż 90 dni. Paszport musi być ważny co najmniej przez 6 miesięcy od daty przekroczenia granicy. Przebywający muszą okazać bilet powrotny oraz odpowiednią kwotę pieniężną przeznaczoną na pokrycie kosztów pobytu.

   

  Placówki dyplomatyczne:

  Polska nie posiada przedstawicielstwa dyplomatycznego na Bahamach. Ambasador RP w Waszyngtonie (Stany Zjednoczone) akredytowany jest również we Wspólnocie Bahamów.

  Ambasada RP w Waszyngtonie

  2640 16th St NW
  Washington, DC 20009
  tel: (202) 499 1700
  fax: (202) 328-6271
  Informacja: (202) 499 1700


  Konsulat RP w Nassau
  Konsul honorowy Edith Rebecca Powell (języki: angielski, francuski)
  #9 Devonshire Drive Coral Harbour, 30 Ludlow Streer
  PO BOX 4225
  Nassau, Bahamas
  tel.: (00-1 242) 328 7238
  fax: (00-1 242) 326 2491
  e-mail: pmms@batelnet.bs, edith_powell@hotmail.com  

   

  Ambasada Bahamów w Warszawie
  ul. Kawalerii 12, 00-468 Warszawa
  tel: +48-22-311-0000
  fax: +48-22-311-0313
  e-mail: info@britishembassy.pl

  Nassau

  Jedna z większych wysp oraz największe miasto Bahamów o tej samej nazwie, będące jednocześnie stolicą państwa, łączy w sobie wieloletnie tradycje z nowoczesnością. Podziwiać tutaj można XVIII-wieczne forty, wspaniałe katedry i domy w stylu kolonialnym. Miasto oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu, warto zobaczyć m.in. Fort Charlotte, Royal Victoria Garden oraz Parliament Square. Niewątpliwie ważnym aspektem dla turystów będzie spacer po starówce, gdzie znaleźć można wiele istotnych miejsc pod względem historycznym i kulturowym.  Stolica Bahamów to również prawdziwe królestwo zakupów. Na wielkim Straw Market  można kupić najróżniejsze wyroby z liści czy włókien palmowych, np. torebki, hamaki lub kapelusze. Na bazarach można nabyć akwarele, wyroby drewniane, biżuterię czy najróżniejsze tkaniny, świece zapachowe o tropikalnym aromacie itp. W tutejszym Ogrodzie Zoologicznym Ardastra, jedynym tego typu na Bahamach, znaleźć można różnorodne, wręcz egzotyczne, gatunki zwierząt, których na pewno nie spotka się w Polsce. Największą atrakcję stanowią niewątpliwie wystąpienia flamingów prezentujących się podczas grupowego marszu i biorących udział w regularnych pokazach opracowywanych przez ich trenerów.

  Z Nassau łączy się także tzw. Rajska Wyspa (Paradise Island), na której skupione są najbardziej eleganckie i luksusowe hotele, największe kasyna, najpiękniejsze piaszczyste plaże z palmami chroniącymi przed słońcem oraz błękitne laguny z krystalicznie czystą wodą. To tutaj mieści się najbardziej znany hotel Atlantis z ogromnym parkiem wodnym, białym piaskiem, niezliczoną ilością rozrywek i największym na Karaibach kasynem.

   

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt