15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - najlepsza strona egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

  Czechy

  Praga

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  -2 -1 4 7 13 15 17 17 14 8 3 0

   

   

  Program Cena  
  Wyżywienie: Sniadania
  Skąd: Warszawa
  od 1599 zł
  4 dni / 3 noce
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka

     Praga jako kierunek wakacyjny Ecco Travel obsługiwany jest za pośrednictwem liniowych połączeń lotniczych i nie posiada opieki rezydenta Ecco Travel.

  WALUTA I ORIENTACYJNE CENY


  Korona czeska (CZK), 1 CZK = 0,16 PLN (wg kursu NBP z 08.2017).

  1 korona czeska (česká koruna; Kč) dzieli się na 100 halerzy. W obiegu banknoty o nominałach: 20 Kč, 50 Kč, 100 Kč, 200 Kč, 500 Kč, 1000 Kč i 5000 Kč oraz monety: 1 Kč, 2 Kč, 5 Kč, 10 Kč, 20 Kč oraz 10, 20 i 50 halerzy.

  Orientacyjne ceny w restauracji: zestaw obiadowy (zupa, drugie danie z warzywami, piwo) - od 280 CZK, Piwo (0.4 l, ew. 0,3 l) od 25 do 70 CZK, sok, coca - cola, woda mineralna od 30 od 50 CZK, kieliszek Becherovki (0,4 cl) 75 - 85 CZK, kawa 30 - 40 CZK.

  Orientacyjne ceny w sklepie: rogalik - 1.40 CZK, masło (125 g) - 18 CZK, mleko (250 ml) - 11 CZK, wafelek orzechowy (30 g) - 8.50 CZK, pasztet drobiowy (75 g) - 11.50 CZK, szynka (1,0 kg) - 160 CZK, piwo w butelce - od 11 CZK, sok (1 l) 25 CZK, wódka (0.5 l) - od 110 CZK, Becherovka (0,5 l) - 160 CZK.

  KLIMAT/KIEDY JECHAĆ

  Praga leży w strefie klimatu umiarkowanego, ciepłego ze średnią temperaturą w styczniu od -1°C do -3°C, a w lipcu 18 - 19°C. Średnia roczna suma opadów to 500 - 700 mm. Najwięcej turystów odwiedza Pragę od czerwca do sierpnia i w okresie świąteczno-sylwestrowym. 

   

  JĘZYK

  U naszych południowych sąsiadów obowiązuje język czeski. Ze względu na dużą ilość turystów w Pradze nie powinno być problemów w porozumiewaniu się po angielsku. Za sprawą dużego podobieństwa języka Polacy mogą próbować porozumiewać się z Czechami po polsku.

  CZAS


  Godzina 12:00 w Polsce = godzina 12:00 w Pradze. 

   

  KUCHNIA/SMAKOWITOŚCI


  Typowy, czeski obiad składa się z zupy (polévka) np. ziemniaczanej przyprawionej majerankiem, flaków z mięsa wołowego, drobiowego ew. wołowego rosołu lub zupy gulaszowej podawanej w bochenku chleba. Najpopularniejsze mięso to drób, wieprzowina i wołowina, rzadziej baranina, dziczyzna czy ryby. Główne danie to vepřo knedlo zelo, czyli pieczone mięso wieprzowe z knedlikami i kapustą, polane sosem mięsnym, pieczona kaczka albo gęś z kapustą lub smażony kotlet wieprzowy w panierce z mąki i jajka podawany z sałatką ziemniaczaną. Mięso wędzone podawane jest na zimno jako przekąska lub jako danie główne, z knedlikami ziemniaczanymi i sosem. Warto spróbować królika z czosnkiem lub sosem śmietanowym, a także dziczyzny np. gulaszu z jelenia.

  Wspaniałe czeskie piwo znane jest na całym świecie i stanowi narodowy napój Czechów. W samej Pradze znajduje się wiele browarów różnej wielkości warzących najróżniejsze rodzaje piwa w oparciu o wielowiekowe receptury. Najbardziej rozpowszechnionymi białymi odmianami czeskich win są: Ryzlink, Rulandské bílé i Chardonnay. Wina czerwone to: Svatovavřinecké i Zweigeltrebe.

  PAMIĄTKI

  Regionalne pamiątki najłatwiej znaleźć w obrębie Starego Miasta (ul. Celetná, Stary Rynek, sąsiednie uliczki i most Karola). Do najczęściej kupowanych przedmiotów należą matrioszki z prezydentem Havlem, charakterystyczne czapki uszanki, przedmioty z herbem miasta (kryształy, wyroby jubilerskie, kubki i koszulki), a także maskotki Krecika czy Żwirka i Muchomorka (Křemílek a Vochomůrka). 

   

  TRANSPORT I KOMUNIKACJA

  W centrum Pragi najlepiej poruszać się pieszo. W razie potrzeby można skorzystać z rozwiniętej, niedrogiej i bardzo dobrze działającej komunikacji miejskiej. 

  Praskie metro składa się z trzech linii oznaczonych trzema pierwszymi literami alfabetu oraz kolorem. Na rozbudowaną sieć kolei podziemnej składają się linia A (zielona), linia B (żółta) oraz linia C (czerwona). Sieć liczy ogółem 50 km i posiada 51 przystanków, w tym trzy stacje przesiadkowe o trzech poziomach. Metro działa od godziny 05.00 do północy. W godzinach szczytu pociągi kursują co 2-3 minuty.

  Od wielu lat zintegrowana komunikacja w Pradze łączy komunikację miejską z podmiejskimi autobusami i pociągami. Cały system jest podzielony na odpowiednie strefy, od których zależą ceny biletów obowiązujące we wszystkich rodzajach komunikacji publicznej.

  PRAGA

  Praga uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast Europy, corocznie odwiedzane przez miliony turystów z całego świata. Jego nazwa wywodzi się od czeskiego słowa práh, oznaczającego próg domu i jest związana z legendą o Libuszy. Stolica Republiki Czeskiej zwana jest "Złotą Pragą", "Miastem Stu Wież", "Matką Miast" lub "Sercem Europy", a jej bogatą historię obrazuje bogactwo romańskich, gotyckich, renesansowych, barokowych i klasycystycznych zabytków.

  Praga leży w centrum Europy, blisko najważniejszych metropolii środkowoeuropejskich. Zróżnicowanie terenu sprawia, że posiada niepowtarzalny urok oraz niezwykłą panoramę roztaczająca się ze wzgórz w obrębie miasta. Rzeka Wełtawa przepływając przez Pragę tworzy malownicze wysepki i zakola z romantycznymi zakątkami.

  Na historyczne centrum Pragi składają się: Hradczany, Zamek Praski, Mała Strana (Malá Strana), Stare Miasto wraz z Mostem Karola oraz Josefovem, Nowe Miasto oraz Wyszehrad (Vyšehrad). Obszar ten w 1992 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Praga to jedno z nielicznych miast europejskich posiadających tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, uzyskany dzięki licznym muzeom i galeriom z unikatowymi zbiorami, dziesiątkom scen teatralnych i koncertowych, goszczących artystów światowego formatu.

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt