15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - wyższy poziom egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Ostatnie miejsca, ostatnia szansa!

  Ładuję promocje...

  Wietnam

  Hanoi

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  17 18 21 24 28 29 30 29 28 26 22 19

   

  Wietnam

  Wietnam - Kambodża


  Dzień 1. Warszawa - Hanoi. Wylot z Warszawy.
  Dzień 2. Hanoi. Przylot do Hanoi i rozpoczęcie programu. Odkrywanie uroków stolicy Wietnamu rozpoczniemy od przejażdżki rikszami rowerowymi po starych dzielnicach Hanoi. Nocleg w Hanoi.
  Dzień 3. Hanoi – Halong – Hanoi. Po śniadaniu podróż przez Hai Phong i Czerwoną Rzekę w kierunku Zatoki Ha Long. Podczas jazdy będziemy mieli okazję podziwiać malownicze...

  Więcej

  Cena:

  5190 zł 11 dni / 8 nocy

  Rezerwuj

  7179 zł 15 dni / 13 nocy

  Rezerwuj

  7179 zł 16 dni / 13 nocy

  Rezerwuj

  7179 zł 15 dni / 13 nocy

  Rezerwuj

  Kiedy: 21-03-2019
  Impreza potwierdzona
  Skąd: Warszawa
  Wyżywienie: Śniadania

  Dodaj do schowka

  Hanoi – Halong - Siem Reap - Angkor Wat - Kompong Khleang - Phnom Penh - Chau Doc - Can Tho - Ho Chi Minh

  Dzień 1. Warszawa - Hanoi.

  Wylot z Warszawy.

  Dzień 2. Hanoi.

  Przylot do Hanoi i rozpoczęcie programu. Odkrywanie uroków stolicy Wietnamu rozpoczniemy od przejażdżki rikszami rowerowymi po starych dzielnicach Hanoi. Nocleg w Hanoi.

  Dzień 3. Hanoi – Halong – Hanoi.

  Po śniadaniu podróż przez Hai Phong i Czerwoną Rzekę w kierunku Zatoki Ha Long. Podczas jazdy będziemy mieli okazję podziwiać malownicze wiejskie krajobrazy. Po dotarciu na miejsce rejs tradycyjną chińską dżonką po sławnej Zatoce Ha Long (rejs trwa ok. 4 godzin), wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO, ostatnio również uznanej za jeden z turystycznych cudów świata. Na niewielkim obszarze malowniczej zatoki znajduje się ok. 3000 wysepek wystających nad lustro wody i kryjących tajemnicze jaskinie i zakamarki. W trakcie rejsu na pokładzie statku lunch ze świeżo złowionych owoców morza. Wieczorem powrót do Hanoi na nocleg.

  Dzień 4. Hanoi – Siem Reap.

  Po śniadaniu zwiedzanie kompleksu Ho Chi Minh, w tym Mauzoleum i Pagody Jednej Kolumny z XI wieku. Zobaczymy również zbudowaną w XI wieku Świątynię Literatury oraz pierwszy wietnamski uniwersytet. Popołudniu transfer na lotnisko i przelot do Kambodży. Po wylądowaniu formalności wizowo - paszportowe i transfer do hotelu. Nocleg w Siem Reap.

  Dzień 5. Siem Reap – Angkor Wat.

  Po śniadaniu udamy się na wycieczkę do wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO kompleksu Angkor. W programie jedno z najbardziej niesamowitych miejsc w Kambodży - ukryty w dżungli Angkor Wat, gdzie znajduje się słynny, chociaż bardzo zrujnowany przez siłę dżungli, a także wielu rabusiów, kompleks miejski i świątynny. Khmerska architektura imponuje swym rozmachem i monumentalizmem, o czym przekonacie się Państwo sami. Jednym ze skarbów Angkor Wat jest mierząca ponad 900 metrów płaskorzeźba przedstawiająca sceny z indyjskich eposów, Marajany i Mahabharaty, na której widnieje prawie 20 tysięcy różnych postaci. Zwiedzając Angkor obejrzymy również kompleks miejski Angkor Thom z niezwykłą świątynią Bayon. W dalszej części dnia odwiedzimy Ta Phrom – kolejną ze świątyń w słynnym kompleksie Angkor, która jako jedna z nielicznych zachowała swój pierwotny charakter oraz która wyróżnia się malowniczym położeniem pośród ogromnych korzeni drzew. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg. Fakultatywna kolacja w lokalnej restauracji z pokazem Khmerskich tańców (ok. 15 USD/os.).

  Dzień 6. Siem Reap - Kompong Khleang - Phnom Penh.

  Po śniadaniu przejazd do Kompong Khleang skąd rozpoczniemy rejs lokalnymi łódkami w kierunku stolicy Kambodży. Podczas rejsu miniemy słynne jezioro Tonle Sap. Jest to największe jezioro w Azji Południowo-Wschodniej. Jego powierzchnia zmienia się od 2700 km kw. (1 metr głębokości) w porze suchej do 16000 km2 (9 metrów głębokości) w porze deszczowej. Na jeziorze znajduje się wiele pływających wiosek. W zależności od poziomu wody, przemieszczają się one po całym obszarze jeziora. Z pokładu można obserwować codzienne życie tych niecodziennych siedzib oraz niezwykłe krajobrazy i zwierzęta, żyjące u brzegów jeziora. Po zakończeniu rejsu przejazd do stolicy Kambodży z przystankiem w wiosce Skun znanej z grillowanych pająków. Nocleg w Phnom Penh.

  Dzień 7. Phnom Penh – Chau Doc.

  Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Phnom Penh od wizyty w Pałacu Królewskim, zbudowanym w roku 1866, za panowania króla Nordoma. Będziemy mogli obejrzeć wybudowany w 1917 wielki pawilon sali tronowej. Następnie udamy się do Srebrnej Pagody (Wat Preah Keo), której nazwa nawiązuje do charakterystycznego elementu wystroju – posadzka świątyni wyłożona ponad 5 000 srebrnymi płytkami. W świątyni znajdują się znane posągi Buddy – wykonany z kryształu Szmaragdowy Budda oraz naturalnej wielkości posąg pokryty ponad 9 tys. diamentów (największy z nich ma 25 karatów). Po zwiedzaniu krótka przerwa na zakupy na lokalnym targu, a następnie transfer łodziami motorowymi do granicy z Wietnamem. Po dopełnieniu formalności wizowo-paszportowych na granicy przejazd do Chau Doc na nocleg.

  Dzień 8. Chau Doc – Can Tho.

  Po śniadaniu wyprawa do Delty Mekongu. Rejs po delcie będzie doskonałą okazją do obserwacji łowiących i przenoszących wodę mieszkańców. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy również przedstawicieli grupy etnicznej Cham, których królestwo w dawnych czasach obejmowało przygraniczne tereny Kambodży, Laosu i Wietnamu. Popołudniu przejazd do Can Tho na nocleg.

  Dzień 9. Can Tho – Ho Chi Minh.

  Po śniadaniu wizyta na pływającym targu, gdzie lokalna ludność handluje świeżymi owocami, warzywami oraz rybami i owocami morza. Następnie przejazd do do Sajgonu, głównego miasta południowego Wietnamu z silnymi wpływami kolonializmu francuskiego. Po południu zwiedzanie miasta: rynku Cho Lon, Pagody Jade, Pałacu Ponownego Zjednoczenia, neoromańskiej katedry Notre Dame (z zewnątrz), Centralnego Starego Urzędu Pocztowego w stylu kolonialnym. Nocleg w Ho Chi Minh.

  Dzień 10. Ho Chi Minh.

  Po śniadaniu czas wolny. Dla chętnych możliwość dodatkowo płatnej wycieczki śladami wojny wietnamskiej do tuneli Cu Chi – systemu tuneli wybudowanych przez Wietkong (koszt ok. 30 USD/os.). Popołudniu transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.

  Dzień 11.

  Przylot do Polski

  Ecco Travel zastrzega możliwość zmiany kolejności zwiedzania. Przeloty uczestników wyjazdów grupowych mogą być realizowane różnymi połączeniami lotniczymi. Pilot spotyka się z grupą w kraju rozpoczęcia imprezy. Liczba miejsc w ofercie ograniczona.
  • przelot Polska - Hanoi, Sajgon - Polska z przesiadkami
  • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
  • zakwaterowanie w hotelach 3 *** z klimatyzacją, 
  • wyżywienie w postaci śniadań (dodatkowo lunch podczas rejsu do zatoce Halong)
  • transport klimatyzowanymi autokarami
  • zwiedzanie wg programu, bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
  • serwis wykwalifikowanego polskiego pilota

  Dodatkowo płatne

  • dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
  • dopłata do przelotu Hanoi – Siem Reap - ok. 130 USD/os. płatne przy rezerwacji wg kursu dnia
  • obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 125 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,
  • dopłata do lunchy i obiadokolacji,
  • wycieczki fakultatywne,
  • wizy Kambodża - wymagane są wizy, które obywatele polscy mogą otrzymać na ważniejszych przejściach granicznych po wypełnieniu stosownego kwestionariusza i załączeniu 1 zdjęcia wizowego oraz ważnego paszportu (paszport z datą ważności minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy). Wiza turystyczna, ważna 30 dni, kosztuje ok. 30 USD. Wyrobienie wizy trwa ok. pół godziny, należy zostawić w paszporcie 3 wolne strony.
  • koszt uzyskania wizy wietnamskiej oraz pośrednictwa wizowego,

  w jęz. polskim

  Kiedy Wylot Cena  
  21-03-2019
  Wietnam - Kambodża
  Skąd: Warszawa
  Wyżywienie: Śniadania
  Impreza prowadzona jest w języku polskim Nowość Impreza potwierdzona Ostatnie miejsca
  od 5190
  11 dni / 8 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  21-03-2019
  Wietnam - Kambodża + wypoczynek (do wyboru)
  Skąd: Warszawa
  Wyżywienie: Śniadania
  Wakacje Łączone Impreza potwierdzona
  od 7179
  15 dni / 13 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  21-03-2019
  Wietnam - Kambodża + wypoczynek (do wyboru)
  Skąd: Warszawa
  Wyżywienie: Śniadania
  Wakacje Łączone Impreza potwierdzona
  od 7179
  15 dni / 13 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  21-03-2019
  Wietnam - Kambodża + wypoczynek (do wyboru)
  Skąd: Warszawa
  Wyżywienie: Śniadania
  Wakacje Łączone Impreza potwierdzona
  od 7179
  16 dni / 13 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  25-04-2019
  Wietnam - Kambodża
  Skąd: Warszawa
  Wyżywienie: Śniadania
  Impreza prowadzona jest w języku polskim Nowość Qatar Airways Impreza potwierdzona Weekend majowy Wielka Obniżka
  od 4890
  11 dni / 8 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  25-04-2019
  Wietnam - Kambodża + wypoczynek (do wyboru)
  Skąd: Warszawa
  Wyżywienie: Śniadania
  Wakacje Łączone Weekend majowy Impreza potwierdzona
  od 6979
  16 dni / 13 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  25-04-2019
  Wietnam - Kambodża + wypoczynek (do wyboru)
  Skąd: Warszawa
  Wyżywienie: Śniadania
  Wakacje Łączone Weekend majowy Impreza potwierdzona
  od 6979
  15 dni / 13 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  25-04-2019
  Wietnam - Kambodża + wypoczynek (do wyboru)
  Skąd: Warszawa
  Wyżywienie: Śniadania
  Wakacje Łączone Weekend majowy Impreza potwierdzona
  od 6979
  15 dni / 13 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  19-06-2019
  Wietnam - Kambodża
  Skąd: Warszawa
  Wyżywienie: Śniadania
  Impreza prowadzona jest w języku polskim Wielka Obniżka Impreza potwierdzona
  od 4790
  10 dni / 9 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  13-09-2019
  Wietnam - Kambodża
  Skąd: Warszawa
  Wyżywienie: Śniadania
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 4990
  11 dni / 8 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  Ecco Travel pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/os. + koszt wizy 320 PLN/os. Obowiązkowo, przed wypełnieniem poniższej aplikacji należy zgłosić do rezerwacji usługę pośrednictwa.
  UWAGA! Przy realizacji programu „Wietnam – Kambodża” wymagana jest wiza dwukrotnego wyjazdu, więc nie ma możliwości aplikowania o e-wizę (e-wiza uprawnia do jednokrotnego wjazdu do Wietnamu)
  Wymagane jest przesłanie danych paszportowych do Ecco Travel w momencie rezerwacji lub najpóźniej na 40 dni przed wylotem, z uwagi na konieczność potwierdzenia usług w Wietnamie (m.in. biletów kolejowych). W przypadku nieuzupełnienia danych w terminie Ecco Travel zastrzega możliwość odwołania wyjazdu.

  Link dla Klientów korzystających z pośrednictwa Ecco Travel:https://ssl.eccoholiday.com/reservation_et/wiza_wietnam.php  (skany w formatach jpg/pdf o rozmiarze nie przekraczającym 2 MB). 

  Wizy - Kambodża
  Wymagane są wizy, które obywatele polscy mogą otrzymać na ważniejszych przejściach granicznych po wypełnieniu stosownego kwestionariusza i załączeniu 1 zdjęcia wizowego oraz ważnego paszportu (paszport z datą ważności minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy). Wiza turystyczna, ważna 30 dni, kosztuje ok. 30 USD. Wyrobienie wizy trwa ok. pół godziny, należy zostawić w paszporcie 3 wolne strony.

  WAŻNE! Od listopada 2017 konieczne jest podawanie pełnych danych w momencie założenia rezerwacji, także drugiego imienia (jeśli takie jest) oraz nazwiska zgodnie z danymi w paszporcie (podwójnego nazwiska, jeśli takie jest). Wymóg taki wprowadzony został przez linie lotnicze realizujące przeloty wewnętrzne.

  KLIMAT:

   

  Wietnam leży w klimacie monsunowym wilgotnym, w części północnej zwrotnikowym, na południu podrównikowym. Średnia temperatura najcieplejszego miesiąca (lipca na północy, marca na południu) wynosi od 28 do 29°C na całym obszarze kraju, najchłodniejszego zaś (stycznia na północy, grudnia na południu) waha się od 15°C na północy do 26°C na południu. Roczna suma opadów sięga ok. 1500 mm. Pora deszczowa trwa od maja do listopada. W górach na pograniczu z Chinami występują sporadycznie opady śniegu. Do północnej części kraju docierają często tajfuny.

   

  WALUTA:

   

  1 USD = 16360 Dong Wietnamskich (VND). Wymiany pieniędzy można dokonać w bankach, gdzie kurs jest najlepszy. Alternatywą mogą być także kantory, których atutem jest to, że mają dłuższe godziny otwarcia. Bankomaty znajdują się jedynie w dużych miastach, a ich ilość jest dość umiarkowana. Akceptowane są najpopularniejsze karty płatnicze i kredytowe.

  Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane minimum po 2006 roku. Nie ma konieczności posiadania banknotów o niskich nominałach, ponieważ są one wymieniane na lokalną walutę.

   

  PRZYKŁADOWE CENY:

   

  Butelka piwa lokalnego - 10 000 VND
  Mrożona herbata - ok. 1 500 VND
  Butelka wody mineralnej 1 litr - 5000 - 10 000 VND
  Obiad w restauracji: 5 - 10 USD

   

  CZAS LOTU:

   

  Lot z portu europejskiego do Hanoi lub Sajgonu - ok. 14,5 godz.

   

  RÓŻNICE CZASOWE:

   

  Po przybyciu do Wietnamu należy przestawić zegarki o 6 godzin do przodu względem czasu polskiego w lecie i 7 godzin w zimie.

   

  TRANSPORT:

   

  Obcokrajowcy mogą swobodnie poruszać się po terytorium całego kraju z wyjątkiem stref zamkniętych, wojskowych oraz obszarów górskich, na których istnieją ograniczenia ruchu turystycznego. Podróżować po Wietnamie można drogą lotniczą, koleją lub komunikacją drogową (minibusy, autobusy). Można wynająć samochód lub motocykl. W miastach zaskoczeniem dla turystów może być duży ruch uliczny, ze sporą przewagą motocykli. Jazda odbywa się na granicy bezpieczeństwa - szczególną ostrożność należy wykazać przy przechodzeniu przez jezdnię. Polskie prawo jazdy nie jest akceptowane w Wietnamie, należy posiadać wietnamskie prawo jazdy.

   

  ELEKTRYCZNOŚĆ:

   

  220V 50Hz. W zależności od regionu kraju używane są różne gniazdka: japońskie, brytyjskie i amerykańskie. Należy zaopatrzyć się w adapter przed podróżą, lub nabyć go na miejscu. W większości hoteli można także wypożyczyć przejściówki.

   

  CIEKAWOSTKI:

   

  Około 25% powierzchni Wietnamu pokrywają lasy, wśród których przeważają równikowe i podrównikowe lasy monsunowe. Odznaczają się one ogromem gatunków, wśród których szczególnie cenne są: "drzewo żelazne", "drzewo czerwone" - służące do wyrobu przedmiotów ozdobnych, drzewo bang-lang, kamforowe, lakowe.

   

  WIZY:

   

  Ecco Travel pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/os. + koszt wizy 25,96 USD/os. Obowiązkowo, przed wypełnieniem poniższej aplikacji należy zgłosić do rezerwacji usługę pośrednictwa.

  Link dla Klientów korzystających z pośrednictwa Ecco Travel: https://ssl.eccoholiday.com/reservation_et/wiza_wietnam.php  (skany w formatach jpg/pdf o rozmiarze nie przekraczającym 2 MB). Wypełnić należy 7 dni roboczych przed wylotem.

  Samodzielnie o wizę można się starać na stronie https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/ załączając elektroniczną kopię paszportu oraz zdjęcie (tylko w formacie jpg) opłacając on-line 25,96 USD/os.

  UWAGA! Wymagane jest przesłanie danych paszportowych do Ecco Travel w momencie rezerwacji lub najpóźniej na 40 dni przed wylotem, z uwagi na konieczność potwierdzenia usług w Wietnamie (m.in. biletów kolejowych). W przypadku nieuzupełnienia danych w terminie Ecco Travel zastrzega możliwość odwołania wyjazdu.

  WAŻNE! Od listopada 2017 konieczne jest podawanie pełnych danych w momencie założenia rezerwacji, także drugiego imienia (jeśli takie jest) oraz nazwiska zgodnie z danymi w paszporcie (podwójnego nazwiska, jeśli takie jest). Wymóg taki wprowadzony został przez linie lotnicze realizujące przeloty wewnętrzne. 


  PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE:

  Ambasada RP w Hanoi

  3 Chua Mot Cot, Hanoi,
  Wietnam
  Telefon: (0084 4) 845 20 27
  Faks: (0084 4) 823 69 14
  E-mail: polamb@hn.vnn.vn


  Konsulat Generalny RP w Ho Chi Minh
  65 Le Loi Blvd, Sajgon Centre,
  District 1, Ho Chi Minh City,
  Wietnam
  Telefon: (0084 8) 914 28 83
  Faks: (0084 8) 914 28 84
  E-mail: kgrphcm@hcm.vnn.vn

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt