15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - najlepsza strona egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

  Francja

  Paryż

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  4 4 7 10 14 16 19 20 15 11 6 5

   

   

  Szanowni Państwo!

  Chwilowo nie mamy dostępnych ofert na ten kierunek. Jeśli chcieliby Państwo otrzymać powiadomienie, kiedy oferta będzie znowu dostępna to bardzo prosimy o przesłanie wiadomości na adres:

  sale@eccoholiday.com

  lub kontakt z naszą infolinią:

  61 67 85 300

  Zachęcamy także do zapisania się do naszego newslettera – dzięki niemu będą mogli Państwo otrzymywać na bieżąco informacje o aktualnych ofertach i promocjach

  Zapisz się do newslettera

   

  Paryż jako kierunek wakacyjny Travel obsługiwany jest za pośrednictwem liniowych połączeń lotniczych i nie posiada opieki rezydenta Ecco Travel.

  WALUTA I ORIENTACYJNE CENY:

  Obowiązująca waluta: EURO, 1 EUR = ok. 4,01PLN (wg kursu NBP z dnia 2010-07-27) Orientacyjne ceny: Bagietka - 0,80 EUR Crossiant - 0,5 EUR Piwo 0,5l - 4 EUR Kawa/Herbata - 2 EUR Kebab - 5 EUR Całodzienny bilet metra - 8,50 EUR Dwudaniowy obiad w restauracji - 10 EUR- 30 EUR Pizza - 10 EUR Bilet do kina - 10 EUR

  KLIMAT/KIEDY JECHAĆ

  Podróż do Paryża polecamy szczególnie w sezonie letnim - od maja do końca września. Jeszcze we wrześniu w dzień jest bardzo ciepło i słonecznie, lecz noce bywają już chłodniejsze. Ciepłe wieczory sprzyjają zasmakowaniu niepowtarzalnej atmosfery życia nocnego.

  JĘZYK

  Językiem urzędowym jest język francuski.

  CZAS

  Brak różnic czasowych między Polską a Paryżem.

  KUCHNIA/SMAKOWITOŚCI

  Kuchni francuska powszechnie zaliczana jest do najlepszych na świecie. Kulinarna oferta Paryża wydaje się nieograniczona; każdy znajdzie tu coś dla siebie zależnie od upodobań i objętości portfela. Większość restauracji oferuje dwa rodzaje menu: a'la carte - droższa opcja pozwalająca na wybór dowolnych dań oraz le menu - zestaw o stałej cenie. Dużą popularnością cieszą się również posiadające specyfi czny klimat typowe kawiarnie paryskie i bary, w których czas spędzają mieszkańcy Paryża.

  PAMIĄTKI

  W centrum Paryża znajduje się niezliczona ilość butików słynnych rodzimych i zagranicznych kreatorów mody. Galerie sztuki i antyków są tu również bardzo popularne i można je znaleźć praktycznie na każdej ulicy. Sklepy są z reguły otwarte od 9.00 (10.00) do 19.00 (20.00). Często w tych godzinach również w soboty. Na straganach i w muzealnych sklepikach można kupić najbardziej typowe pamiątki, do których należą miniatury charakterystycznych budowli Paryża, okolicznościowa galanteria i różnego rodzaju gadżety.

  TRANSPORT I KOMUNIKACJA

  Relatywnie tanim i najszybszym środkiem transportu w Paryżu jest metro. Stacje bywają różnie oznaczone, lecz zazwyczaj jest to biały napis "Metro" na czerwonym tle. Bilety można kupić na stacji lub w kioskach i sklepach. Warto zaopatrzyć się w bezpłatną mapkę sieci metra dostępną na większości stacji. Chcąc podziwiać widoki Paryża warto wybrać miejski autobus. Kilka linii prowadzi wzdłuż najciekawszych zabytków i dzielnic (linie 28, 38, 68, 96). Autobusy kursujące w centrum oznaczone są numerami 2-cyfrowymi, z kolei linie kursujące na przedmieścia można rozpoznać po numerze 3-cyfrowym. Autobusy dzienne kursują od 5.30 do 20.30, później można skorzystać z Noctilien, czyli autobusów nocnych. Po Sekwanie kursują batobusy, czyli statki wycieczkowe zatrzymujące się w najciekawszych punktach miasta. Wykupując jedno- lub kilkodniowy bilet można bez ograniczeń wsiadać i wysiadać w dowolnym miejscu. Od pewnego czasu działa sieć samoobsługowych punktów, w których można wypożyczać rowery.

  PARYŻ

  Paryż to stolica i największa aglomeracja Francji, położona w północnej części kraju, w centrum Basenu Paryskiego, nad rzeką Sekwaną. Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju oraz jedno z 10 największych ośrodków miejskich w Europie. Od setek lat Paryż znajduje się w centrum wydarzeń historycznych, politycznych i gospodarczych Europy i świata. Powszechnie miasto kojarzone jest przede wszystkim z zabytkami, muzeami oraz jako światowa stolica architektury, mody, rozrywki, kultury i nauki. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, dzięki czemu miasto corocznie odwiedza ok. 30 milionów turystów z całego świata. W granicach administracyjnych Paryża mieszka ponad 2 mln osób, a w całym zespole miejskim ponad 12 mln. Historyczne centrum Paryża stanowi wyspa Ile de la Cite na Sekwanie, na której położony jest m.in. Palais de Justice oraz katedra Notre-Dame. Jest ona połączona z mniejszą wyspą Ile Saint-Louis, gdzie znajdują się XVII i XVIII-wieczne kamienice. Do największych atrakcji miasta należą:

  Wieża Eiffla - symbol Paryża i całej Francji, od początku swojego istnienia przyciągnęła blisko 230 milionów turystów z całego świata. Jej budowa rozpoczęła się w 1887 roku, a zakończyła dwa lata później na otwarcie Wystawy Światowej.

  Luwr - najbardziej rozpoznawalne muzeum świata usytuowane jest nieopodal stacji metra Palais Royal - Musée du Louvre. Założone w 1793 roku muzeum jest jednym z najstarszych na świecie. W 2006 roku Luwr odwiedziło ponad 8 mln osób. Liczba wszystkich zgromadzonych eksponatów wynosi 380 tysięcy, jednak tylko 35 000 z nich jest udostępnionych zwiedzającym.

  Łuk Triumfalny - wzniesiony w 1806 roku na cześć zwycięstwa Napoleona w bitwie pod Austerlitz. Klasycystyczna budowla posiada bogate zdobienia przedstawiające dzieje francuskiej armii oraz sceny znanych bitew. Wśród 660 nazwisk żołnierzy armii napoleońskiej znalazło się siedem nazwisk Polaków. U podstawy Łuku znajduje się pomnik nieznanego żołnierza symbolizujący ofiary I Wojny Światowej.

  Katedra Notre Dame - gotycka budowla należy do najbardziej rozpoznawalnych świątyń na świecie. Historia katedry sięga 1163 roku, kiedy to ówczesny biskup Paryża nakazał zburzenie antycznej świątyni rzymskiej i wzniesienie na jej miejscu potężnej katedry sławiącej Matkę Boską.

  Kościół Sacre Coeur to rzymskokatolicka bazylika Najświętszego Serca położona na Montmartre - najwyższym paryskim wzgórzu. Świątynia została wzniesiona w stylu romańsko-bizantyjskim z białego wapienia w miejscu skąd roztacza się wspaniały widok na większą część miasta.

  Pola Elizejskie ciągną się od Placu Zgody do oddalonego o 2 km na północny-zachód Placu Charles'a de Gaulle, na którym wznosi się Łuk Triumfalny. Jest to najbardziej reprezentacyjna aleja z ekskluzywnymi restauracjami, hotelami, teatrami i butikami znanych kreatorów mody. Na Polach Elizejskich znajduje meta najsłynniejszego wyścigu kolarskiego - Tour de France.

  Centrum Georges'a Pompidou to ośrodek kulturalny mieszczący m. in. Musée National d'Art Moderne z dziełami takich twórców jak: Matisse, Picasso, Miró czy Pollock reprezentujące głównie XX-wieczne kierunki w sztuce. Budynek wyróżnia się oryginalną konstrukcją eksponującą szkielet złożony z instalacji, z których każda została pomalowana na inny kolor: wentylacyjna - niebieski, wodna - zielony, elektryczna - żółty, szyby wind - czerwony.

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt