15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - najlepsza strona egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

  Indie

  New Delhi

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  14 17 22 29 32 33 30 30 29 26 20 15
  Indie

  Indie i Nepal


  Dzień 1. Warszawa - Delhi. Wylot z Warszawy.
  Dzień 2. Delhi Przylot do Delhi i rozpoczęcie programu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Istniejące od tysiącleci miasto należy do największych na świecie aglomeracji i jest ważnym centrum przemysłu i kultury, w którym ostre kontrasty tworzą sąsiadujące ze sobą bogactwo i bieda, nowoczesność i zacofanie. Fakultatywnie możliwa wycieczka (dodatkowo płatne...

  Więcej

  DELHI - JAIPUR - FATEHPUR SIKRI - AGRA (TAJ MAHAL) - ORCHA - KHAJURAHO - VARANASI - BHAIRAWA - CHITWAN - KATHMANDU - DELHI

  Dzień 1. Warszawa - Delhi.

  Wylot z Warszawy.

  Dzień 2. Delhi

  Przylot do Delhi i rozpoczęcie programu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Istniejące od tysiącleci miasto należy do największych na świecie aglomeracji i jest ważnym centrum przemysłu i kultury, w którym ostre kontrasty tworzą sąsiadujące ze sobą bogactwo i bieda, nowoczesność i zacofanie. Fakultatywnie możliwa wycieczka (dodatkowo płatne pilotowi na miejscu - ok. 45 USD/os.) do Kompleksu Świątyni Akshardham - wspołczesnego hołdu dla hinduizmu i 1000 letniej tradycji Indii. Kolacja i nocleg.

  Dzień 3. Delhi.

  Po śniadaniu całodniowa wycieczka po starej i po nowej części miasta. W programie największy meczet w Indiach - Jamma Masjid, świątynia dżinijska, Wrota Indii oraz park Raj Ghat, gdzie Mahatma Gandhi został poddany kremacji. Następnie Mury Czerwonego Fortu, dzielnica ambasad, Pałac Prezydencki oraz budynki Parlamentu Indyjskiego. W Nowym Delhi zwiedzanie słynnego minaretu Qutub. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg w Delhi.

  Dzień 4. Delhi - Jaipur.

  Śniadanie a następnie przejazd do Jaipur, stolicy Radżastanu - najbardziej egzotycznego stanu Indii - (ok. 6 godzin) od Delhi. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Popołudnie - czas wolny na zakupy i odpoczynek. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

  Dzień 5. Jaipur.

  Po śniadaniu wycieczka do fortu Amber z przejażdżką na słoniach. Po drodze postój przy Pałacu Wiatrów - "Hawa Mahal". Później zwiedzanie Jaipur - "Różowego Miasta Indii" z dawnym Pałacem Miejskim, obecnie muzeum i obserwatorium. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

  Dzień 6. Jaipur.

  Po śniadaniu czas wolny na zakupy na największym i najsłynniejszym bazarze miejskim Indii w Jaipur. Fakultatywnie wycieczka do Świątyni Małp w Galcie - miejsca pielgrzymek wyznawców boga Kriszny, oddalonej od miasta o około 20 km - ok. 27 USD/os. płatne na miejscu. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

  Dzień 7. Jaipur - Agra.

  Poranny wyjazd do Agry z przystankiem w Fatehpur Sikri, opuszczonym mieście zbudowanym przez Akbara dla upamiętnienia narodzin jego syna. Sale widowiskowe, pałace oraz meczety są nadal w doskonałym stanie. Przyjazd do hotelu w Agrze. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

  Dzień 8. Agra.

  Śniadanie. Zwiedzanie Taj Mahal, jednego z Siedmiu Cudów Świata. Bajeczny pałac, który jest świadectwem miłości cesarza Shahjahana do cesarzowej Mumtaz Mahal, został zbudowany w latach 1631-1653. Kolejna atrakcja to Fort Agra, budowla z czasów Akbara, ukończona w 1565 roku. Wewnątrz fortu znajduje jeden z największych marmurowych meczetów oraz Moti Masjid - wspaniała cytadela z marmurowymi pałacami, ozdobnymi wnękami oraz tarasowymi pawilonami. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

  Dzień 9. Agra - Orcha.

  Po śniadaniu przejazd pociągiem do Jhasi (ok. 2,5 h), a następnie autokarem do Orcha (20 km, ok. 1 h). Po zakwaterowaniu w hotelu odwiedzimy zabytkowy kompleks pałacowo-świątynny Orcha. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

  Dzień 10. Orcha - Khajuraho

  . Po śniadaniu przejazd do Khajuraho, (178 km ok. 4 h), mistycznego miasta słynącego ze starożytnych świątyń hinduistycznych. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie miasta i świątyń z mistrzowskimi rzeźbami przedstawiającymi ponad tysiąc lat historii Indii. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

  Dzień 11. Khajuraho - Varanasi.

  Po śniadaniu przejazd na dworzec kolejowy w Satna, skąd pociągiem dotrzemy do Varanasi, (ok. 8 h) - miasta Boga Sziwy. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

  Dzień 12. Varanasi.

  Wcześnie rano rejs łodzią po Gangesie. Zobaczymy poranny, pełen magii rytuał kąpieli modlących się wiernych. Powrót do hotelu na śniadanie. Następnie obejrzymy świątynie położone pomiędzy Gangesem i Varuną - m. in. Złotą Świątynię i Studnię Wiedzy. Później pojedziemy do osady Sarnath, w której według tradycji Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie. Czas wolny na spacer i zwiedzanie świętych miejsc. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

  Dzień 13. Varanasi - Bhairawa.

  Po śniadaniu przejazd (ok. 8 h - lunch zapakowany "na wynos") do granicy indyjsko-nepalskiej. Przekroczenie granicy Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

  Dzień 14. Bhairawa - Chitwan.

  Po śniadaniu przejazd (ok. 4 h) do malowniczego Parku Narodowego Chitwan wpisanego na Listę Dziedzictwa UNESCO. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w bungalowach na terenie parku. Po południu piesza wycieczka po dżungli z przewodnikiem i safari na słoniach z możliwością zaobserwowania w naturalnym środowisku dzikich zwierząt, takich jak małpy, nosorożce, dziki, lamparty, jelenie. Kolacja, nocleg.

  Dzień 15. Chitwan - Kathmandu.

  Wcześnie rano safari piesze i na słoniach, a następnie śniadanie w hotelu. Po śniadaniu rejs łodzią w celu obserwacji od strony rzeki fauny i flory indyjskiej dżungli. Po południu wykwaterowanie (lunch zapakowany "na wynos") i przejazd (ok. 6 h) do Kathmandu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

  Dzień 16. Kathmandu (Swajambhunath, Pasiupatinath).

  Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie stolicy Nepalu. W programie m. in. stupa buddyjska na szczycie wzgórza Swajambhunath, oraz wizyta w Pasiupatinath - największym hinduistycznego sanktuarium w Nepalu. Po południu powrót do hotelu na kolację i nocleg.

  Dzień 17. Kathmandu (Bhaktapur, Patan).

  Po śniadaniu przejazd do miasta Bhaktapur, gdzie zobaczymy Złotą Bramę, Pałac Królewski, Świątynię Njatapola.Następnie przejazd do Patan i zwiedzanie Placu Durbar z zespołem świątyń oraz Pałacem Królewskim. Po południu powrót do hotelu na kolację i nocleg.

  Dzień 18. Kathmandu - Delhi - Warszawa

  Po śniadaniu czas wolny. Po południu transfer na lotnisko, i przelot do Delhi. Tam transfer do hotelu na kolację. Pożnym wieczorem transfer na lotnisko w Delhi i zakończenie programu. Przelot do Polski z przesiadką w porcie europejskim.

  Dzień 19. Warszawa.

  Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie

  Uwaga:

  Przy rezerwacji prosimy o podanie przez uczestników imprezy numerów paszportów oraz dat urodzenia. Są one konieczne do rezerwacji biletów kolejowych i lotniczych w Indiach.

  Ecco Travel zastrzega możliwość zmiany kolejności zwiedzania. Przeloty uczestników wyjazdów grupowych mogą być realizowane różnymi połączeniami lotniczymi. Pilot spotyka się z grupą w kraju rozpoczęcia imprezy. Liczba miejsc w ofercie ograniczona.


  • przelot Polska - Delhi, Kathmandu - Polska z przesiadkami
  • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
  • zakwaterowanie w hotelach 3-4 * w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją (2 dnia programu wczesny check-in w hotelu, w zależności od godziny przylotu do Delhi),
  • wyżywienie - śniadania i obiadokolacje w formie bufetu, w Chitwan dodatkowo lunche
  • przejazdy klimatyzowanymi autokarami oraz klimatyzowanymi pociągami na trasach Agra - Jhansi, Khajuraho - Varanasi,
  • zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu)
  • serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego oraz polskiego pilota.

  Dodatkowo płatne

  • dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowanazwyczajowych napiwków dla bagażowych, kierowców, przewodników - ok. 2 USD/os. na dzień
  • opłata za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów - ok. 160 USD/os.
  • wycieczki fakultatywne w Indiach - ok. 72 USD/os.
  • fakultatywny lotu nad Himalajami - ok. 220 USD/os, płatne na miejscu


  w jęz. polskim

  Szanowni Państwo!

  Chwilowo nie mamy dostępnych terminów na ten program. Jeśli chcieliby Państwo otrzymać powiadomienie, kiedy oferta będzie znowu dostępna to bardzo prosimy o przesłanie wiadomości na adres:

  sale@eccoholiday.com

  lub kontakt z naszą infolinią:

  61 67 85 300

  Zachęcamy także do zapisania się do naszego newslettera – dzięki niemu będą mogli Państwo otrzymywać na bieżąco informacje o aktualnych ofertach i promocjach

  Zapisz się do newslettera

  Wizy

   

  Indie

   


  W celu uzyskania wizy do Indii za pośrednictwem Ecco Travel konieczne jest wypełnienie wniosku wizowego online oraz załączenie w nim skanu wymaganych dokumentów: paszportu oraz zdjęcia.  Wniosek wizowy: https://ssl.eccoholiday.com/reservation_et/wiza_indie.php  Koszt wizy wraz z pośrednictwem wizowym wynosi 290 PLN od osoby. Wniosek można złożyć najpóźniej na 7 dni roboczych przed wylotem. Uzyskana w drodze pośrednictwa wiza wydawana jest na okres 30 dni i uprawnia do jednokrotnego przekroczenia granicy.  UWAGA: Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wyjazdu oraz wiza.

   

  Nepal

   

  Wizę nepalską można uzyskać na lotnisku w Kathmandu w cenie ok. 30 USD (wiza turystyczna jednorazowa, ważna na 15 dni). Wymagany jest paszport ważny co najmniej przez okres ważności wizy, wypełniona aplikacja wizowa oraz 1 kolorowe zdjęcie paszportowe.

  KLIMAT:

  Pogoda i temperatury są niezmiernie ważne przy planowaniu podróży do Indii, szczególnie dla Europejczyków nie przyzwyczajonych do upałów. Cały subkontynent objęty jest klimatem monsunowym, co ogólnie oznacza bardzo gorące i wilgotne lata oraz suche, ale nadal ciepłe zimy. Najkorzystniejszy okres do zwiedzania przypada między październikiem, a marcem. W północnej części kraju wysokie temperatury zaczynają doskwierać od kwietnia, a w czerwcu 45 st. C. jest często normą. Z końcem maja od południowego zachodu na północ subkontynentu indyjskiego przesuwa się pasmo burzowej i deszczowej pogody. Monsun dociera na północ w lipcu przynosząc większą wilgotność powietrza i codzienne krótkie opady. Przez całe europejskie lato monsunowa pogoda przesuwa się na północ, aby wreszcie jesienią dotrzeć do Himalajów. W okolicach Delhi najprzyjemniejsze są październik i listopad. W grudniu i styczniu wciąż jest tu stosunkowo ciepło, choć noce mogą być chłodne. Wtedy akurat jest najprzyjemniej (ciepło i bez opadów) na południu, m.in. Goa.

  WALUTA:

  100 Rupii indyjskich (INR) = 1,6 USD Wymiana pieniędzy nie jest problemem w szczególności w większych miastach. Można jej dokonać w bankach lub kantorach, pamiętając o zachowaniu kwitu wymiany do ponownego okazania przy wymianie rupii na np. USD przed wyjazdem. Międzynarodowe karty są akceptowane w bankomatach.

  Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane minimum po 2006 roku. Nie ma konieczności posiadania banknotów o niskich nominałach, ponieważ są one wymieniane na lokalną walutę.

  PRZYKŁADOWE CENY:

  Butelka wody - ok. 0,75 USD, piwo - ok. 2,5 USD obiad w restauracji - ok. 3 -10 USD, internet ok. 1,5 - 2,5 USD za godz.

  RÓŻNICE CZASOWE:

  Po przyjeździe do Indii należy przesunąć wskazówki o 4,5 godziny do przodu względem czasu polskiego (w okresie obowiązywania czasu zimowego w Polsce) lub o 3,5 godziny do przodu względem czasu polskiego (w okresie obowiązywania czasu letniego w Polsce)

  CZAS LOTU:

  Z lotniska europejskiego (np. Wiedeń, Mediolan, Kijów) do Delhi lub Bombaju - ok. 7 godz. + ok. 2 godz. "dolot" z Warszawy
  Z lotniska europejskiego (np. Wiedeń, Mediolan, Kijów) na Goa (z przesiadką w Bombaju) - ok. 9 godz. + ok. 2 godz. "dolot" z Warszawy

  TRANSPORT:

  Główne porty lotnicze to Delhi, Bombaj (Mumbai), Kalkuta i Chennai. Na Goa leci się z reguły z przesiadką w Delhi lub Bombaju. Lokalne połączenia obsługują miejscowe linie Jet Airways, Sahara Air i inne. Częstym portem tranzytowym w drodze do Kathmandu w Nepalu jest Delhi. Sieć kolejowa jest dobrze rozwinięta i stanowi atrakcję samą w sobie. Podróż z Bombaju na Goa (ok. 750 km) pociągiem Konkan Railway trwa ok. 10 h, z odległego Delhi - dodatkowo ok. 24 h. Ze względu na długi czas podróży polecamy raczej połączenie lotnicze z Delhi na Goa (lotnisko Dambolim). Praktycznie między wszystkimi większymi miastami kursują kilka razy dziennie relatywnie tanie autobusy. W miastach nie sposób nie skorzystać z propozycji przejażdżki rikszą, czy powozem konnym (tzw. tonga)

  ELEKTRYCZNOŚĆ:

  240V, 50Hz
  Gniazdka typu indyjskiego z trzema otworami, adaptery nie są konieczne pod warunkiem odbezpieczenia wtyczki ołówkiem lub długopisem (nie metalowym). Ponadto spotyka się typowe gniazdka europejskie.

  WIZY:

  Obywatele polscy są objęci obowiązkiem wizowym. Szczegółowy opis znajduje się przy ofercie.

  CIEKAWOSTKI:

  Najbardziej znaną ciekawostką są słynne "święte krowy", które rzeczywiście chodzą gdzie chcą, robią co chcą i nikt nie ma prawa im przeszkadzać. Bardziej szokujący dla Europejczyków są święci Sadhu, którzy często nago przemierzają świat z dobrotliwym uśmiechem na ustach. Ludzie ci poświęcają się bez reszty religii i odrzucają wszystko co materialne - ubrania, środki czystości a nawet transport mechaniczny. Otoczeni są w Indiach wielką czcią i nie należy sobie z nich drwić.

  Kobiety w Indiach ubierają się malowniczo i często w stroje narodowe. Europejki nie muszą podążać za tą modą, ale obowiązkowe są zakryte ramiona i nogi - w szczególności w miejscach związanych z jakimkolwiek kultem.

  PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE

  Ambasada Republiki Indii w Polsce
  Rejtana 15
  02-516 Warszawa
  Telefon: (00-48-22) 849 5800, 849 6257, 849 6850
  Faks: +48 (22) 849 6705, 849 8505
  E-mail: consular@indem.it.pl
  www.indianembassy.pl

  PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE RP

  Ambasada RP w New Delhi
  Chanakyapuri, 50-M Shanti Path
  New Delhi 110021
  Telefon: (00 91 11) 414 96 900
  Faks: (00 91 11)268 71 914
  www.newdelhi.polemb.net
  E-mail: newdelhi.amb.sekretariat@msz.gov.pl

  Konsulat Generalny RP w Mumbaju
  Manavi Apartments, 2nd Fl., 36, B.G. Kher Mag
  Malatura Hill, Mumbaj 400 006
  Telefon: (00 91 22) 2363 3863 do 4, (00 11 22) 2363 3663
  Faks: (00 91 22) 2363 3376, (00 11 22) 2363 4601
  E-mail: mumbaj.kg.sekretariat@msz.gov.pl

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt