15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - wyższy poziom egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Ostatnie miejsca, ostatnia szansa!

  Ładuję promocje...

  Indonezja

  Bali

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  28 28 28 28 28 27 27 27 27 28 28 28

   

  Indonezja › Bali

  Bali - wyspa marzeń


  Dzień 1. Warszawa - Denpasar. Wylot z Warszawy.
  Dzień 2. Denpasar. Po przylocie na Bali, spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu, zakwaterowanie.
  Dzień 3. Sanur - Candidasa. Po śniadaniu całodzienna wyprawa na wschodnią część Bali. Na początek wizyta w Pura Goa Lawah - w Świątyni Jaskinia Nietoperzy, położonej na nadmorskim klifie. Mówi się, że pełna nietoperzy jaskinia prowadzi aż do Besakih,...

  Więcej

  DENPASAR - SANUR - CANDIDASA - LOVINA - UBUD

  Dzień 1. Warszawa - Denpasar.

  Wylot z Warszawy.

  Dzień 2. Denpasar.

  Po przylocie na Bali, spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu, zakwaterowanie.

  Dzień 3. Sanur - Candidasa.

  Po śniadaniu całodzienna wyprawa na wschodnią część Bali. Na początek wizyta w Pura Goa Lawah - w Świątyni Jaskinia Nietoperzy, położonej na nadmorskim klifie. Mówi się, że pełna nietoperzy jaskinia prowadzi aż do Besakih, największego kompleksu świątynnego na Bali. Następnie wizyta w Tenganan, jednej z tradycyjnych wiosek w języku balijskim znanej jako Bali Aga. Tenganan, słynące z tradycyjnej kultury i obyczajów, znajduje się w niezwykle malowniczym miejscu otoczonym górami. Miejscowość jest znana również jako jedyne miejsce, gdzie wytwarza się specjalną tkaninę "Ikat gringsing" wykorzystującą tradycyjne balijskie wzornictwo. Dalsza podróż do Taman Ujung, tzw. "Wodnego Pałacu", który został zbudowany w 1919 roku przez ostatniego króla Karangasem. Z pawilonu na wzgórzu można podziwiać wspaniałe widoki z zielonymi wzgórzami kontrastującymi z błękitem morza. Następnie kontynuacja wycieczki i zwiedzanie Puri Agung Palace. Pałac Królów z Karangasem to dzieło artystyczne łączące style: balijski, chiński i europejski. Pałac został zbudowany przez Anak Agung Gede Jelantik, pierwszego króla Karangasem. Wewnątrz znajdują się stare zdjęcia rodziny królewskiej, sypialnia królewska, kostiumy dawniej używane przez króla oraz sale wykorzystywane do różnych uroczystości i oficjalnych spotkań.

  Dzień 4. Candidasa - Lovina.

  Po śniadaniu wizyta w Świątyni Matki Bali na zboczach Mount Agung, najwyższego wulkanu na Bali. Kompleks Pura Besakih składa się z wielu różnych sanktuariów, łącznie znajdują się tu 22 świątynie, równolegle położone na zboczu góry Gunung Agung. Oglądając kompleks Besakih z góry widać las pagód na tle panoramy zieleni, która ciągnie w dół do morza oddalonego o ok. 25 km. Następnie przejazd przez region Batur. Góra Batur sama w sobie jest małym wulkanem, położonym w sercu ogromnego krateru. Do wulkanu przylega duże jezioro Batur w kształcie półksiężyca, otoczone wysokim murem utworzonym z krawędzi krateru. Odwiedziny w Muzeum Gunungapi Batur, gdzie poznać można tajemnice wulkanu Batur. Następnie wizyta w Pura Ulun Danu Batur. Gunung Batur jest drugą najważniejszą w miejscowych wierzeniach górą na Bali. Tutejsza świątynia należy do dziewięciu najważniejszych na wyspie. Dalsza podróż wzdłuż północnego wybrzeża przez nadmorskie wioski do Lovina, popularnej miejscowości wczasowej.

  Dzień 5. Lovina - Ubud.

  Po śniadaniu zwiedzanie pięknego wodospadu Gitgit o wys. 40 m, który stanowi wspaniałe miejsce na krótki relaks. Następnie przejazd do Pura Ulun Danau Bratan, świątyni zbudowanej w 1633 roku, składającej się z czterech części, z których dwie oddalone od głównego kompleksu znajdują się na małych wysepkach, położonych kilka metrów od morskiego brzegu. Następnie dalsza jazda do Pura Tanah Lot Luhur, jednej z najbardziej znanych świątyń nadmorskich na Bali. Położona na skalistej wysepce jest jedną z najważniejszych i szacownych świątyń, ściśle związanych z kapłanem Niratha. W dalszej drodze zwiedzanie świątyni Taman Ayun, znanej zwłaszcza z majestatycznej bramy i wież Meru, poświęconych bogom mieszkającym w przestworzach.

  Dzień 6. Ubud.

  Po śniadaniu wizyta u świętych źródeł Tampaksiring obdarzonych magiczną mocą, odkrytych w 926 roku. Obok znajduje się Pura Tirta Empul, jedna z najważniejszych świątyń na Bali. Później możliwy postój przy Gunung Kawi, co w miejscowym języku oznacza Górę Peot. Są to formacje skalne wznoszące się w dwóch rzędach i składające się z szeregu struktur podobnych do świątyń. Następnie przejazd do Goa Gajah - Jaskini Słonia, pochodzącej co najmniej z XI wieku. Popołudnie w Ubud - kulturalnym centrum Bali. Miasto od dawna stanowi zaciszny raj dla sztuki położony wśród szmaragdowych pól ryżowych otoczonych stromymi wąwozami centralnego Pogórza Bali. Istnieje wiele sposobów na spędzenie dnia w Ubud, np. zwiedzanie galerii i atelier, odpoczynek przy egzotycznym drinku w kawiarnianym ogródku czy długie spacery po okolicy. Koniecznie trzeba zobaczyć pałac Puri Saren oraz tutejsze Muzea Sztuki z kolekcjami obrazów i rzeźb.

  Dzień 7. Ubud - Sanur.

  Po śniadaniu czas wolny, w którym można zwiedzać Ubud lub korzystać z udogodnień hotelu. Później przejazd na południową część wyspy do Sanur.

  Dzień 8. Sanur.

  Po śniadaniu czas wolny na plażowanie i realizację wycieczek fakultatywnych.

  Dzień 9. (16) Bali (Denpasar) - Warszawa.

  Po śniadaniu czas wolny lub transfer do wybranego hotelu i kontynuacja pobytu na Bali. Transfer na lotnisko i zakończenie programu. Wylot do Warszawy.

  Dzień 10. (17) Warszawa.

  Lądowanie na lotnisku Chopina w Warszawie.

  Ecco Travel zastrzega możliwość zmiany kolejności zwiedzania. Przeloty uczestników wyjazdów grupowych mogą być realizowane różnymi połączeniami lotniczymi. Pilot spotyka się z grupą w kraju rozpoczęcia imprezy. Liczba miejsc w ofercie ograniczona.

  :

  • przelot na trasie Polska - Denpasar - Polska z przesiadkami
  • opłaty lotniskowe
  • ubezpieczenie KL, NNW
  • zakwaterowanie w hotelach 3 *** w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją
  • wyżywienie: śniadania w formie bufetu, woda mineralna podczas zwiedzania
  • lokalny transport klimatyzowanymi autokarami lub busami
  • zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów)
  • serwis wykwalifikowanego polskiego pilota

  Dodatkowo płatne

  • obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 66 USD  na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
  • dopłata do obiadokolacji
  • dopłata do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana

  w jęz. polskim

  Niestety, żadna z dostępnych ofert nie spełnia wybranych przez Ciebie kryteriów wyszukiwania.

  Wizy:
  Wizy dla obywateli Polski udających się do Indonezji w celach turystycznych zostały zniesione. Ruch bezwizowy możliwy jest na 5 międzynarodowych lotniskach (Soekarno Hatta – Jakarta, Ngurah Rai – Bali, Kualanamu – Medan, Juanda – Surabaya oraz Hang Nadim – Batam) oraz w 4 międzynarodowych portach morskich (Sri Bintan Pura – Tanjung Pinang, Batam Center – Batam, Sekupang – Batam oraz Tanjung Uban – Tanjung Uban). W w/w portach lotniczych i morskich obywatel Polski otrzyma bezpłatne zezwolenie na wjazd do Indonezji i 30-dniowy pobyt, który nie może zostać ani przedłużony, ani zamieniony na pozwolenie na pobyt stały. Nie ma możliwości otrzymania indonezyjskiej wizy na lądowej granicy między Timorem Wschodnim a Indonezją (Atambua).

  KLIMAT:

  Na Bali panuje łagodny klimat, brak tu monsunów, susz czy ogromnych opadów. Większe opady nadchodzą od połowy grudnia do połowy kwietnia, jednak deszcze te są ciepłe i padają kilka godzin dziennie, nie przeszkadzają w wypoczynku. Najchłodniejszymi miesiącami na Bali są lipiec i sierpień. Najlepszym okresem do wypoczynku na Bali jest czas od połowy kwietnia do połowy grudnia. Wtedy temperatury wynoszą ok. 30 stopni i więcej.

  WALUTA:

  Obowiązującą walutą na Bali są Rupie Indonezyjskie (IDR). 1 Rp = 100 sen. Pieniądze najlepiej wymienić na Bali po przylocie, ale nie na lotnisku, ponieważ tam jest najniższy kurs. Kurs rupii podaje się w stosunku do dolara i za dolary kupujemy rupie na Bali. Lepiej jest przywieźć dolary w setkach i warto zwrócić uwagę, aby były nowe, wydane nie później niż w roku 2004. Starsze mogą nie zostać przyjęte w kantorach. W hotelach i większych restauracjach można płacić kartą. Bankomaty znajdziemy w każdym większym mieście.
  1 USD - 12 919,20 IDR
  1 EUR - 13 735 IDR
  1 PLN - 3 417 IDR (kwiecień 2015)

  PRZYKŁADOWE CENY:

  Woda mineralna 1,5 l - 3000 IDR, cola (puszka) 0,3 l - ok. 5000 IDR, sok ze świeżych owoców - ok. 5000 IDR, piwo - ok. 9000 IDR, lokalna whisky 1 l - ok. 20 000 IDR, importowana wódka (np. Smirnoff) 0,7 l - ok. 450 000 IDR, obiad - od 10 000 IDR.

  RÓŻNICE CZASOWE:

  W Indonezji obowiązują trzy strefy czasowe. Na zachodzie (Sumatra, Jawa) należy przesunąć wskazówki do przodu o 7 godzin, w centralnej części (Bali) o 8, a we wschodniej o 9 godzin w stosunku do czasu polskiego.

  CZAS LOTU:

  Średni czas przelotu z Warszawy do Denpasar to 18 h 25 min.

  TRANSPORT:

  Na Bali taksówki są drogie, ale bardzo łatwo poruszać się transportem publicznym. Jest duży ruch, bardzo dużo bemo i autobusów publicznych. Obowiązuje tu ruch lewostronny. Wypożyczenie motocykla to koszt ok. 10 USD/dzień. W dużych hotelach znajdują się punkty wynajmu samochodów (Rent a Car). Nie ma obowiązkowych ubezpieczeń OC. Aby wypożyczyć samochód trzeba posiadać międzynarodowe prawo jazdy.

  ELEKTRYCZNOŚĆ:

  W standardowych gniazdkach płynie prąd 220V 50 Hz, wtyczki europejskie oraz brytyjskie, w hotelach jest możliwość wypożyczenia adapterów

  CIEKAWOSTKI:

  W zależności od regionu Indonezji, trzeba liczyć się ze świętami muzułmańskimi, hinduistycznymi, chrześcijańskimi, podczas których urzędy, sklepy i inne lokale usługowe mogą być pozamykane. Podczas robienia zakupów dobrze jest się targować. Dawanie napiwków jest mile widziane, należy jednak upewnić się, czy do rachunku nie został doliczony tzw. podatek, wtedy napiwek staje się zbędny. Przy kupowaniu biletów wstępów do różnych obiektów, warto pytać się o zniżki studenckie. W Indonezji obowiązuje międzynarodowe prawo jazdy. Wstęp do większości klubów jest dla turystów bezpłatny.

  WIZY:

  Wizy dla obywateli Polski udających się do Indonezji w celach turystycznych zostały zniesione. Ruch bezwizowy możliwy jest na 5 międzynarodowych lotniskach (Soekarno Hatta – Jakarta, Ngurah Rai – Bali, Kualanamu – Medan, Juanda – Surabaya oraz Hang Nadim – Batam) oraz w 4 międzynarodowych portach morskich (Sri Bintan Pura – Tanjung Pinang, Batam Center – Batam, Sekupang – Batam oraz Tanjung Uban – Tanjung Uban). W w/w portach lotniczych i morskich obywatel Polski otrzyma bezpłatne zezwolenie na wjazd do Indonezji i 30-dniowy pobyt, który nie może zostać ani przedłużony, ani zamieniony na pozwolenie na pobyt stały. Nie ma możliwości otrzymania indonezyjskiej wizy na lądowej granicy między Timorem Wschodnim a Indonezją (Atambua).

  PRZEDSTAWICIELSTWA DYPLOMATYCZNE:

  Ambasada RP w Indonezji

  Jl. Rasuna Said Kav. X Blok IV / 3

  12950 Jakarta, Indonesia

  tel.: (00 62-21) 25 25 938, 25 25 939, 25 25 940

  Ambassador's Office: (62 21) 25 25 948

  fax: (00 62-21) 25 25 958

  e-mail: media@polandembjak.org;

  www.jakarta.polemb.net

  Wydział konsularny

  tel.: 0812 91 42 911

  e-mail: consulpoljak@cbn.net.id

   

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt