15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - wyższy poziom egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Ostatnie miejsca, ostatnia szansa!
  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

  Indie

  New Delhi

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  14 17 22 29 32 33 30 30 29 26 20 15
  Indonezja › Bali

  Tanjung Benoa Resort

  Hotel znajduje się w zacisznej okolicy w otoczeniu bujnej, tropikalnej przyrody. Wkraczając na teren hotelu przekonają się Państwo, że tutaj spotyka się cywilizacja Zachodu z gościnnością Wschodu. Pełne uroku zabudowania, jak również cały teren hotelowy utrzymane są w tradycyjnym, balijskim stylu. Hotel posiada wygodne i nowocześnie urządzone pokoje z widokiem na tropikalne ogrody. Odpoczynek w tym magicznym miejscu polecamy osobom ceniącym sobie spokój i pełen relaks. Egzotyczna, balijska gościnność oraz komfort całego obiektu są gwarancją udanych wakacji.

  Lokalizacja hotelu

  w Bali, przy plaży, ok. 17 km od lotniska.

  Wyposażenie hotelu

  liczba pokoi: 180, restauracje: 3, baseny odkryte, lobby bar, bar na plaży, bar przy basenie, sejf, snack bar, lobby, pralnia/czyszczenie chemiczne (płatne), internet, recepcja, sklep z pamiątkami, taras słoneczny, parking, ogród, wymiana walut, fryzjer, salon urody, opieka lekarska (płatna), parasole przy basenie, leżaki przy basenie, centrum konferencyjne, brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

  Wyposażenie pokoi

  klimatyzacja indywidualnie sterowana, telewizja satelitarna, sejf, mini bar (płatny), internet, telefon (płatny), taras/balkon, ekspres do kawy, suszarka do włosów, łazienka, biurko, zamek elektroniczny.

  Typy pokoi

  W cenie pokój deluxe garden view
  Za dopłatą pokoje:
  1. deluxe pool view,
  2. 1 bedroom suite
  3. 2 bedroom cottage

  Plaża

  prywatna, piaszczysta, łagodne zejście, przy hotelu, zagospodarowana.

  Sport i fitness

  tenis ziemny, masaże (płatne), jacuzzi, SPA (płatne), zabiegi lecznicze (płatne).

  Sport na plaży

  nurkowanie (płatne), snorkeling, wędkarstwo (płatne), siatkówka, sporty wodne.

  Dla dzieci

  opiekunka (płatna).

  Wyżywienie

  śniadania w formie bufetu, możliwość dopłaty do obiadokolacji.

  Dodatkowe informacje

  Główna część hotelu jest oddzielona od plaży lokalną ulicą, przy plaży znajduje się basen hotelowy i restauracja.
  Uwaga: przy plaży przed hotelem cumuja lokalne łodzie i z tego powodu kąpanie w tej okolicy jest nimoąliwe. Hotel zapewnia bezplatny transfer (2 x dzienie) na Geger Beach (ok. 20 – 30 minut jazdy samochodem)

  Informujemy, że wskazane w ofercie godziny funkcjonowania poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej (np. godziny serwowania posiłków, otwarcia basenu) mogą ulegać niewielkim zmianom. Zmiany te mogą być powodowane okolicznościami, za które odpowiedzialności nie ponosi, ani hotel, ani organizator turystyki, w tym m. in. sezonowością, warunkami pogodowymi, prośbami Gości lub zdarzeniami o charakterze siły wyższej.
  • przelot na trasie Polska - Denpasar - Polska z przesiadką w porcie europejskim i azjatyckim
  • opłaty lotniskowe
  • ubezpieczenie KL, NNW
  • transfery lotnisko - hotel, hotel - lotnisko
  • zakwaterowanie w hotelu zgodnie z wybraną ofertą

  Dodatkowo płatne

  • dopłaty do wylotu z lotniska lokalnego
  • dopłaty do pokoju pojedynczego
  • dopłat do pokoi o wyższym standardzie
  • wycieczek fakultatywnych

  Informacja o możliwych dopłatach dostępna w formularzu rezerwacji.

  Obsługa w języku polskim dostępna przez cały rok (za wyjątkiem 7 maja - 10 czerwca 2019)

  Niestety, żadna z dostępnych ofert nie spełnia wybranych przez Ciebie kryteriów wyszukiwania.

  Wizy

  Wizy dla obywateli Polski udających się do Indonezji w celach turystycznych zostały zniesione. Ruch bezwizowy możliwy jest na 5 międzynarodowych lotniskach (Soekarno Hatta – Jakarta, Ngurah Rai – Bali, Kualanamu – Medan, Juanda – Surabaya oraz Hang Nadim – Batam) oraz w 4 międzynarodowych portach morskich (Sri Bintan Pura – Tanjung Pinang, Batam Center – Batam, Sekupang – Batam oraz Tanjung Uban – Tanjung Uban). W w/w portach lotniczych i morskich obywatel Polski otrzyma bezpłatne zezwolenie na wjazd do Indonezji i 30-dniowy pobyt, który nie może zostać ani przedłużony, ani zamieniony na pozwolenie na pobyt stały. Nie ma możliwości otrzymania indonezyjskiej wizy na lądowej granicy między Timorem Wschodnim a Indonezją (Atambua).

  Denpasar

  W trakcie tej wycieczki poznamy stolicę Bali, miasto Denpasar. Zatrzymamy się przed Pomnikiem Walk Wyzwoleńczych Balijczyków, oryginalnym postumentem przedstawiającym dioramy opowiadające historię walk o niepodległość. Następnie pojedziemy na Bazar Badung, egzotyczny targ, gdzie będzie można zobaczyć jak wygląda tradycyjny handel. Na koniec odwiedzimy Muzeum Bali, muzeum etnograficzne, w którym można podziwiać tradycyjne balijskie tkaniny, sztukę, maski oraz stroje używane w trakcie ceremonii religijnych.
  Cena obejmuje: transport klimatyzowanym samochodem, bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie oraz licencjonowanego lokalnego przewodnika, cena nie obejmuje: posiłków i napojów, napiwków dla przewodników i kierowcy oraz innych wydatków osobistych. Czas trwania: 5 godzin, wyjazd 09:00.

  Realizacja wycieczki uzależniona od liczby zgłoszeń.

  Interior Bali i Świątynia Besakih

  Na początek zatrzymamy się w miejscowości słynącej z rzeźb w drewnie. Potem zatrzymamy się w miejscowości Tampaksiring, gdzie zobaczymy Pura Tirtha Empul, jedną z ważniejszych dla Balijczyków świątyń i święte źródła. Malowniczą drogą pojedziemy na północ w stronę wciąż aktywnego wulkanu Batur. Wulkan Batur ma 1717 m wysokości, a u jego stóp znajduje się największe na Bali jezioro Batur, ten wspaniały krajobraz będzie można podziwiać z tarasu widokowego. Z historią wybuchów wulkanu będzie można zapoznać się w Muzeum Gunungapi Batur. Następnie zwiedzimy najważniejszą dla Balijczyków świątynię Pura Besakih leżącą u stóp aktywnego wulkanu Agung. Jest to kompleks składający się z 22 rożnych świątyń usytuowanych na stoku góry z największą i najważniejszą z nich Pura Penataran Agung. Na koniec zatrzymamy się w mieście Semarapura, gdzie zobaczymy Bale Kertha Gosa – miejsce dawnych narad królewskich, Bale Kambang – pawilon na wodzie oraz Muzeum Regionu Klungkung.
  Cena obejmuje: transport klimatyzowanym samochodem, bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie oraz licencjonowanego lokalnego przewodnika, cena nie obejmuje: posiłków i napojów (w czasie wycieczki zaplanowana jest przerwa na obiad), wypożyczenia sarongów, napiwków dla przewodników i kierowcy oraz innych wydatków osobistych. Czas trwania: 10 godzin, wyjazd 09:00.

  Reallizacja wycieczki uzależniona od liczby zgłoszeń.

  Park ptaków i gadów

  Park Ptaków ma największą kolekcję ptaków z całej Indonezji, a także dużo ciekawych okazów z Afryki i Ameryki Południowej. Park ten jest podzielony na regiony, które przedstawiają poszczególne kontynenty wraz z charakterystyczną roślinnością. Będzie można podziwiać jastrzębie, orły, pawie, pelikany i wiele innych ptaków. Natomiast w parku płazów i gadów będzie można zobaczyć między innymi unikatową kolekcję krokodyli, żab, jadowitych węży, w tym południowo-amerykańską kobrę i papuaskiego pytona, oraz tarantullę. Dumą tego parku jest waran z Komodo.

  Cena obejmuje: transport klimatyzowanym samochodem, bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie oraz licencjonowanego lokalnego przewodnika, cena nie obejmuje: posiłków i napojów, napiwków dla przewodników i kierowcy oraz innych wydatków osobistych. Czas trwania: 5 godzin, wyjazd 09:00.

  Realizacja wycieczki uzależniona od liczby zgłoszeń.

  Pola Ryżowe Bali

  Zwiedzanie zaczniemy od świątyni Tanah Lot. Przepięknie położona na skale nad oceanem, jest jedną z najważniejszych świątyń dla Balijczyków. Następnie odwiedzimy Pura Luhur Batukaru, królewską świątynię ciekawie położoną wśród zieleni, na zboczach góry Batukaru. Potem trasa poprowadzi nas do Jatiluwih i będziemy podziwiać malownicze tarasowe pola ryżowe. W drodze powrotnej na południe zatrzymamy się w miejscowości Mengwi i zwiedzimy należącą do rodziny królewskiej świątynię Taman Ayun. Znana jest ona z majestatycznej bramy oraz licznych ołtarzyków zwanych meru.
  Cena obejmuje: transport klimatyzowanym samochodem, bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie oraz licencjonowanego lokalnego przewodnika, cena nie obejmuje: posiłków i napojów (w czasie wycieczki zaplanowana jest przerwa na obiad), wypożyczenia sarongów, napiwków dla przewodników i kierowcy oraz innych wydatków osobistych. Czas trwania: 8 godzin, wyjazd 09:00.

  Realizacja wycieczki uzależniona od liczby zgłoszeń.

  Północne Bali

  Wycieczka rozpoczyna się w miejscowości Bedugul usytuowanej 1300 m nad poziomem morza. Ten górski ośrodek wypoczynkowy znany jest z jeziora Bratan i malowniczo położonej świątyni Ulun Danau Bratan. Następnie pojedziemy do Gitgit, aby podziwiać najwyższy wodospad na Bali. Odwiedzimy też miejscowość Singaraja, która jest stolicą północnej Bali. Znajduje się tam Gedong Kerthya, biblioteka, w której przechowywane są stare manuskrypty. Na koniec zatrzymamy się w Lovinie – ośrodku turystycznym na północnym wybrzeżu Bali.
  Cena obejmuje: transport klimatyzowanym samochodem, bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie oraz licencjonowanego lokalnego przewodnika, cena nie obejmuje: posiłków i napojów (w czasie wycieczki zaplanowana jest przerwa na obiad), napiwków dla przewodników i kierowcy oraz innych wydatków osobistych. Czas trwania: 8 godzin, wyjazd 09:00.

  Realizacja wycieczki uzależniona od liczby zgłaszeń.

  Świątynia Besakih

  Wycieczka rozpoczyna się w mieście Semarapura, gdzie zwiedzimy Bale Kertha Gosa – miejsce dawnych narad królewskich, znane ze wspaniałego malarstwa i architektury. Tuż obok zobaczymy również Bale Kambang – pawilon na wodzie oraz Muzeum Regionu Klungkung. Następnie pojedziemy do Besakih – najważniejszej balijskiej świątyni leżącej u stóp aktywnego wulkanu Agung (3014 m wysokości). Jest to kompleks składający się z 22 rożnych świątyń usytuowanych na stoku góry z największą i najważniejszą z nich Pura Penataran Agung. Na koniec pojedziemy do świątyni Goa Lawah, na tyłach której znajduje się jaskinia zamieszkana przez tysiące nietoperzy.
  Cena obejmuje: transport klimatyzowanym samochodem, bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie oraz licencjonowanego lokalnego przewodnika, cena nie obejmuje: posiłków i napojów (w czasie wycieczki zaplanowana jest przerwa na obiad), wypożyczenia sarongów, napiwków dla przewodników i kierowcy oraz innych wydatków osobistych. Czas trwania: 8 godzin, wyjazd: 09:00

  Realizacja wycieczki uzależnion aod liczby zgloszeń.

  Świątynia Ulun Danau Bratan

  Wycieczka rozpoczyna się od miejscowości Sangeh, gdzie znajduje się gaj zamieszkiwany przez makaki oraz świątynia Bukit Sari. Następnie udamy się do miejscowości Bedugul usytuowanej 1300 m nad poziomem morza. Ten górski ośrodek wypoczynkowy znany jest z jeziora Bratan i malowniczo położonej świątyni Ulun Danau Bratan. W drodze powrotnej na południe zatrzymamy się w miejscowości Mengwi i zwiedzimy należącą do rodziny królewskiej świątynię Taman Ayun. Znana jest ona z majestatycznej bramy oraz licznych ołtarzyków zwanych meru. W trakcie wycieczki zobaczymy również balijski dom, przykład tradycyjnej architektury.
  Cena obejmuje: transport klimatyzowanym samochodem, bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie oraz licencjonowanego lokalnego przewodnika, cena nie obejmuje: posiłków i napojów (w czasie wycieczki zaplanowana jest przerwa na obiad), napiwków dla przewodników i kierowcy oraz innych wydatków osobistych. Czas trwania: 8 godzin, wyjazd 09:00

  Realizacja wycieczki uzależniona od liczby zgłoszeń.

  Świątynia Ulun Danau Bratan I Tanah Lot

  Zwiedzanie rozpoczniemy od świątyni Tanah Lot. Przepięknie położona na skale nad oceanem, jest jedną z najważniejszych świątyń dla Balijczyków. Następnie udamy się do miejscowości Bedugul usytuowanej 1300 m nad poziomem morza. Ten górski ośrodek wypoczynkowy znany jest z jeziora Bratan i malowniczo położonej świątyni Ulun Danau Bratan. Później zatrzymamy się w miejscowości Sangeh, gdzie znajduje się gaj zamieszkiwany przez makaki oraz świątynia Bukit Sari. W drodze powrotnej na południe zatrzymamy się też w miejscowości Mengwi i zwiedzimy należącą do rodziny królewskiej świątynię Taman Ayun. Znana jest ona z majestatycznej bramy oraz licznych ołtarzyków zwanych meru. Cena obejmuje; transport klimatyzowanym samochodem, bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie oraz licencjonowanego lokalnego przewodnika, cena nie obejmuje: posiłków i napojów (w czasie wycieczki zaplanowana jest przerwa na obiad), napiwków dla przewodników i kierowcy oraz innych wydatków osobistych. Czas trwania: 10 godzin, wyjazd 09:00.

  Realizacja wycieczki uzależniona od liczby zgłoszeń.

  Tanah Lot

  Wycieczka rozpoczyna się od zwiedzania Alas Kedaton – małpiego gaju, gdzie żyje około 600 małp. Następnie pojedziemy do Tanah Lot, słynnej świątyni położonej na skale na morzu, jest ona jedną z najważniejszych świątyń dla Balijczyków. Jeżeli niebo będzie bezchmurne, będziemy mieli okazję podziwiać piękny zachód słońca.
  Cena obejmuje; transport klimatyzowanym samochodem, bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie oraz licencjonowanego lokalnego przewodnika, cena nie obejmuje: posiłków i napojów, napiwków dla przewodników i kierowcy oraz innych wydatków osobistych. Czas trwania; 5 godzin, wyjazd 14:30.

  Realizacja wycieczki uzależniona od liczby zgłoszeń.

  Ubud

  Trasa poprowadzi nas do Ubud – kulturalnego serca Bali. Zwiedzanie zaczniemy od Goa Gajah (jaskini słonia), gdzie można zobaczyć stare sanktuarium hinduskie używane przez kapłanów do medytacji. Następnie udamy się do Małpiego Gaju, aby podziwiać niezwykle zuchwałe makaki; w lesie znajduje się też Pura Dalem Agung Padangtegal, świątynia ku czci bogini śmierci Durgi. Później zwiedzimy jedno z najatrakcyjniejszych muzeów w Ubud. W Muzeum Puri Lukisan prezentowane są tutaj tradycyjne i nowoczesne dzieła sztuki balijskiej. Wieczorem będzie okazja do podziwiania tradycyjnego balijskiego przedstawienia.  Cena obejmuje: transport klimatyzowanym samochodem, bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie oraz licencjonowanego lokalnego przewodnika, cena nie obejmuje, posiłków i napojów, wypożyczenia sarongów, napiwków dla przewodników i kierowcy oraz innych wydatków osobistych. Czas trwania: 8 godzin, wyjazd 12:00.

  Realizacja wycieczki uzależniona od liczby zgłoszeń.

  Uluwatu

  Na początek zatrzymamy się na Bukit Kampial, wzgórzu na którym znajdują się obok siebie meczet, kościół katolicki oraz protestancki, świątynia buddyjska i hinduistyczna. Następnie pojedziemy do Pura Luhur Uluwatu, jednej z sześciu najważniejszych świątyń na Bali, znajdującej się na stromym klifie nad morzem. Na koniec odwiedzimy Park Kulturalny Garuda Wisnu Kencana, skąd rozpościera się wspaniały widok na południową część Bali.
  Cena obejmuje: transport klimatyzowanym samochodem, bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie oraz licencjonowanego lokalnego przewodnika, cena nie obejmuje: posiłków i napojów, napiwków dla przewodników i kierowcy oraz innych wydatków osobistych. Czas trwania: 5 godzin, wyjazd 14:30.

  Realizacja wycieczki uzależniona od liczby zgłoszeń.

  Uluwatu i pokaz tańca Kecak

  Wycieczka rozpoczyna się od zwiedzania przepięknie położonej świątyni Pura Luhur Uluwatu. Jest ona jedną z sześciu najważniejszych świątyń dla Balijczyków a znajduje się na zachodnim klifie wzniesienia najbardziej na południe wysuniętej części Bali. Wieczorem zobaczymy tam pokaz tradycyjnego tańca balijskiego – Kecak.
  Cena obejmuje: transport klimatyzowanym samochodem, bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie oraz licencjonowanego lokalnego przewodnika, cena nie obejmuje: posiłków i napojów, napiwków dla przewodników i kierowcy oraz innych wydatków osobistych. Czas trwania: 5 godzin, wyjazd 15:30.

  Realizacja wycieczki uzależniona od liczby zgłoszeń.

  Wschodnie Królestwo Bali

  Trasa wycieczki poprowadzi nas przez wschodnią część wyspy Bali. Pierwszym przystankiem będzie świątynia Goa Lawah, na tyłach której znajduje się jaskinia zamieszkała przez tysiące nietoperzy. Następnie pojedziemy do Taman Ujung – parku wypoczynkowego rodziny królewskiej z Karangasem, nazywane także „Pałacem na Wodzie”. Odwiedzimy również inne zabytki należące do rodziny królewskiej Karangasem – Pałac Puri Agung oraz baseny kąpielowe Tirtagangga. Po drodze będzie można podziwiać wyjątkowe krajobrazy wschodniej Bali: góry, pola ryżowe, tropikalne lasy oraz ocean.
  Cena obejmuje: transport klimatyzowanym samochodem, bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie oraz licencjonowanego lokalnego przewodnika, cena nie obejmuje: posiłków i napojów (w czasie wycieczki zaplanowana jest przerwa na obiad), wypożyczenia sarongów, napiwków dla przewodników i kierowcy oraz innych wydatków osobistych. Czas trwania: 8 godzin, wyjazd 09:00.

  Realizacja wycieczki uzależniona od liczby zgłoszeń.

  Zwiedzanie Bali

  Wycieczka poprowadzi nas przez centralną część wyspy. Na początek zatrzymamy się w miejscowości Batuan słynącej z okazałych świątyń: Pura Puseh (świątynia pochodzenia) i Pura Desa (świątynia wsi). Następnie zobaczymy słynne balijskie rzeźby w drewnie. Malowniczą drogą pojedziemy na północ w stronę wciąż aktywnego wulkanu Batur. Wulkan Batur ma 1717 m wysokości, a u jego stóp znajduje się największe na Bali jezioro Batur, ten wspaniały krajobraz będzie można podziwiać z tarasu widokowego. Z historią wybuchów wulkanu będzie można zapoznać się w Muzeum Gunungapi Batur. W drodze powrotnej zatrzymamy się w miejscowości Tampaksiring, gdzie zobaczymy Pura Tirtha Empul, jedną z ważniejszych dla Balijczyków świątyń i święte źródła.
  Czas trwania: 8 godzin, Wyjazd 09:00, Cena obejmuje: transport klimatyzowanym samochodem, bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie oraz licencjonowanego lokalnego przewodnika, cena nie obejmuje: posiłków i napojów (w czasie wycieczki zaplanowana jest przerwa na obiad), napiwków dla przewodników i kierowcy oraz innych wydatków osobistych

  Realizacja wycieczki uzależniona od liczby zgloszeń.

  KLIMAT:

  Pogoda i temperatury są niezmiernie ważne przy planowaniu podróży do Indii, szczególnie dla Europejczyków nie przyzwyczajonych do upałów. Cały subkontynent objęty jest klimatem monsunowym, co ogólnie oznacza bardzo gorące i wilgotne lata oraz suche, ale nadal ciepłe zimy. Najkorzystniejszy okres do zwiedzania przypada między październikiem, a marcem. W północnej części kraju wysokie temperatury zaczynają doskwierać od kwietnia, a w czerwcu 45 st. C. jest często normą. Z końcem maja od południowego zachodu na północ subkontynentu indyjskiego przesuwa się pasmo burzowej i deszczowej pogody. Monsun dociera na północ w lipcu przynosząc większą wilgotność powietrza i codzienne krótkie opady. Przez całe europejskie lato monsunowa pogoda przesuwa się na północ, aby wreszcie jesienią dotrzeć do Himalajów. W okolicach Delhi najprzyjemniejsze są październik i listopad. W grudniu i styczniu wciąż jest tu stosunkowo ciepło, choć noce mogą być chłodne. Wtedy akurat jest najprzyjemniej (ciepło i bez opadów) na południu, m.in. Goa.

  WALUTA:

  100 Rupii indyjskich (INR) = 1,6 USD Wymiana pieniędzy nie jest problemem w szczególności w większych miastach. Można jej dokonać w bankach lub kantorach, pamiętając o zachowaniu kwitu wymiany do ponownego okazania przy wymianie rupii na np. USD przed wyjazdem. Międzynarodowe karty są akceptowane w bankomatach.

  Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane minimum po 2006 roku. Nie ma konieczności posiadania banknotów o niskich nominałach, ponieważ są one wymieniane na lokalną walutę.

  PRZYKŁADOWE CENY:

  Butelka wody - ok. 0,75 USD, piwo - ok. 2,5 USD obiad w restauracji - ok. 3 -10 USD, internet ok. 1,5 - 2,5 USD za godz.

  RÓŻNICE CZASOWE:

  Po przyjeździe do Indii należy przesunąć wskazówki o 4,5 godziny do przodu względem czasu polskiego (w okresie obowiązywania czasu zimowego w Polsce) lub o 3,5 godziny do przodu względem czasu polskiego (w okresie obowiązywania czasu letniego w Polsce)

  CZAS LOTU:

  Z lotniska europejskiego (np. Wiedeń, Mediolan, Kijów) do Delhi lub Bombaju - ok. 7 godz. + ok. 2 godz. "dolot" z Warszawy
  Z lotniska europejskiego (np. Wiedeń, Mediolan, Kijów) na Goa (z przesiadką w Bombaju) - ok. 9 godz. + ok. 2 godz. "dolot" z Warszawy

  TRANSPORT:

  Główne porty lotnicze to Delhi, Bombaj (Mumbai), Kalkuta i Chennai. Na Goa leci się z reguły z przesiadką w Delhi lub Bombaju. Lokalne połączenia obsługują miejscowe linie Jet Airways, Sahara Air i inne. Częstym portem tranzytowym w drodze do Kathmandu w Nepalu jest Delhi. Sieć kolejowa jest dobrze rozwinięta i stanowi atrakcję samą w sobie. Podróż z Bombaju na Goa (ok. 750 km) pociągiem Konkan Railway trwa ok. 10 h, z odległego Delhi - dodatkowo ok. 24 h. Ze względu na długi czas podróży polecamy raczej połączenie lotnicze z Delhi na Goa (lotnisko Dambolim). Praktycznie między wszystkimi większymi miastami kursują kilka razy dziennie relatywnie tanie autobusy. W miastach nie sposób nie skorzystać z propozycji przejażdżki rikszą, czy powozem konnym (tzw. tonga)

  ELEKTRYCZNOŚĆ:

  240V, 50Hz
  Gniazdka typu indyjskiego z trzema otworami, adaptery nie są konieczne pod warunkiem odbezpieczenia wtyczki ołówkiem lub długopisem (nie metalowym). Ponadto spotyka się typowe gniazdka europejskie.

  WIZY:

  Obywatele polscy są objęci obowiązkiem wizowym. Szczegółowy opis znajduje się przy ofercie.

  CIEKAWOSTKI:

  Najbardziej znaną ciekawostką są słynne "święte krowy", które rzeczywiście chodzą gdzie chcą, robią co chcą i nikt nie ma prawa im przeszkadzać. Bardziej szokujący dla Europejczyków są święci Sadhu, którzy często nago przemierzają świat z dobrotliwym uśmiechem na ustach. Ludzie ci poświęcają się bez reszty religii i odrzucają wszystko co materialne - ubrania, środki czystości a nawet transport mechaniczny. Otoczeni są w Indiach wielką czcią i nie należy sobie z nich drwić.

  Kobiety w Indiach ubierają się malowniczo i często w stroje narodowe. Europejki nie muszą podążać za tą modą, ale obowiązkowe są zakryte ramiona i nogi - w szczególności w miejscach związanych z jakimkolwiek kultem.

  PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE

  Ambasada Republiki Indii w Polsce
  Rejtana 15
  02-516 Warszawa
  Telefon: (00-48-22) 849 5800, 849 6257, 849 6850
  Faks: +48 (22) 849 6705, 849 8505
  E-mail: consular@indem.it.pl
  www.indianembassy.pl

  PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE RP

  Ambasada RP w New Delhi
  Chanakyapuri, 50-M Shanti Path
  New Delhi 110021
  Telefon: (00 91 11) 414 96 900
  Faks: (00 91 11)268 71 914
  www.newdelhi.polemb.net
  E-mail: newdelhi.amb.sekretariat@msz.gov.pl

  Konsulat Generalny RP w Mumbaju
  Manavi Apartments, 2nd Fl., 36, B.G. Kher Mag
  Malatura Hill, Mumbaj 400 006
  Telefon: (00 91 22) 2363 3863 do 4, (00 11 22) 2363 3663
  Faks: (00 91 22) 2363 3376, (00 11 22) 2363 4601
  E-mail: mumbaj.kg.sekretariat@msz.gov.pl

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt