15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - wyższy poziom egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

  Jamajka

  Kingston

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  30 30 30 31 31 32 32 32 32 31 31 31

   

   

  Szanowni Państwo!

  Chwilowo nie mamy dostępnych ofert na ten kierunek. Jeśli chcieliby Państwo otrzymać powiadomienie, kiedy oferta będzie znowu dostępna to bardzo prosimy o przesłanie wiadomości na adres:

  sale@eccoholiday.com

  lub kontakt z naszą infolinią:

  61 67 85 300

  Zachęcamy także do zapisania się do naszego newslettera – dzięki niemu będą mogli Państwo otrzymywać na bieżąco informacje o aktualnych ofertach i promocjach

  Zapisz się do newslettera

   

  KLIMAT:

  Jamajka znajduje się w strefie morskiego klimatu tropikalnego. Jest to kierunek całoroczny, gdzie temperatury wahają się między 27°C, a 30°C. Wysoko w Górach Niebieskich temperatury okresowo mogą spadać poniżej 20°C. Na wschodnim wybrzeżu oraz w Górach Niebieskich wyróżnia się porę deszczową w okresie od maja do listopada. W tym czasie popołudniowe deszcze są prawie codzienne, lecz trwają krótko i zawsze wieczorem wraca słoneczna pogoda. Szczyt sezonu turystycznego przypada na okres od grudnia do kwietnia, ze szczególnym natężeniem w Święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc.

  WALUTA:

  Jamaican Dollar (JMD) 100 JMD = 0,83 USD

  PRZYKŁADOWE CENY:

  obiad w restauracji - ok. 5 USD,  piwo - ok. 1 - 2 USD, butelka rumu ok. 6 - 8 USD, kawa, herbata - ok. 1 - 1,5 USD, woda mineralna - ok. 60 JMD, świeży sok z owoców - ok. 100 JMD, coca-cola, pepsi - ok. 1,5 - 2 USD

  CZAS LOTU:

  Warszawa - Kingston 18 godz. (plus przesiadki)

  RÓŻNICE CZASOWE:

  Po przylocie na Jamajkę należy przesunąć wskazówki o 7 godzin do tyłu względem czasu polskiego.

  TRANSPORT:

  Dobrze rozwinięta jest sieć lokalnych połączeń lotniczych między Montego Bay, Kingston, Negril, Ocho Rios i Port Antonio. Sieć połączeń autobusowych jest gęsta, ale często nie można polegać na publikowanych rozkładach. Zaletą są na pewno tanie bilety i możliwość podróżowania w niebanalnym towarzystwie mieszkańców Jamajki. Istnieje możliwość wynajęcia samochodów, a w większych miastach również rowerów. Mieszkańcy Jamajki są dosyć nerwowymi kierowcami i należy zachować dużą ostrożność na drodze, w szczególności ze względu na obowiązujący tu ruch lewostronny. Warunki drogowe różnią się znacznie w zależności od zwiedzanego regionu.

  CIEKAWOSTKI:

  Jamajka kojarzona jest przede wszystkim z muzyką reggae i wszystkimi jej odmianami: ska, blue beat. Ikoną na Jamajce jest Bob Marley. Jego wizerunki można spotkać dosłownie wszędzie, począwszy od koszulek po plakaty i breloczki, a muzyka reggae to chyba najlepszy towar eksportowy. Jamajka to dobre miejsce na zakup delikatnej porcelany i kryształów. Miłą pamiątką będzie także rękodzieło: piękne haftowane obrusy z motywami ptaków i flory lub drewniane rzeźby. Jedzenie na Jamajce jest dosyć drogie i posiłki w lokalach mogą pociągnąć za sobą spory wydatek. W latach 60-tych ubiegłego wieku bardzo ważną rolę odegrał ruch religijno-społeczny Rastafarianizm, którego jednym z głównych ideologów i twórców był Marcus Garvey, wojownik o prawa czarnoskórych i zwolennik ich powrotu do Afryki. Rastafarianie uznawali zwierzchność cesarza Etiopii - Hajle Sellasje. W 1996 roku ruch Rastafarian na całym świecie otrzymał status doradczy przy ONZ. Dziś wyznawców Rastafarianizmów jest około 12%, jednak na wyspie niemal na każdym kroku można spotkać charakterystycznie ubranych rastamanów z niemal nieodłącznym „świętym zielem”, które palą niemal bez przerwy.

  ELEKTRYCZNOŚĆ:

  110V, 50Hz gniazdka amerykańskie (dwa podłużne pionowe równoległe otwory u góry, jeden okrągły na dole pośrodku) i japońskie (dwa podłużne pionowe równoległe otwory pośrodku)

  WIZY:

  Obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobytach turystycznych bądź związanych z wymianą kulturalną, jeśli pobyt nie przekracza 30 dni. W przypadku pobytu dłuższego niż wskazany bądź wizyty w innym celu, wymagana jest wiza wydawana przez Ambasadę Jamajki w Berlinie. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy. Wymaga się okazania biletu powrotnego. W przypadku turystów indywidualnych (bez wykupionego pakietu turystycznego) służby migracyjne mogą żądać okazania środków finansowych potrzebnych na deklarowany okres pobytu (gotówka lub karty kredytowe) oraz prosić o szczegółowy plan pobytu. Turysta powinien móc wykazać rezerwację w hotelu, pensjonacie czy zaproszenie od przyjaciół. Obywatele państw, które obowiązuje wiza przy wjeździe na Jamajkę, mogą przebywać do 3 dni bez wizy w przypadku tranzytu przez Jamajkę.

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt