15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - wyższy poziom egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Ostatnie miejsca, ostatnia szansa!
  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

  Kambodża

  Phnom Penh

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  31 32 34 35 34 33 32 32 31 30 30 30
  Kambodża

  Tajlandia i Kambodża ****


  Dzień 1. Warszawa - Bangkok.Wylot z Warszawy.
  Dzień 2. Bangkok. Przylot na lotnisko w Bangkoku i rozpoczęcie programu. Transfer do hotelu i czas wolny. Wieczorem kolacja na statku spacerowym pływającym po rzece Chao Phraya (fakultatywnie - 1700THB/os.). Po rejsie możliwosc pozostania w centrum spacer ulicą Pat Pong, gdzie koncentruje się życie nocne Bangkoku.
  Dzień 3. Bangkok. Zaraz po śniadaniu czeka nas wycieczka, podczas której...

  Więcej

  BANGKOK - RZEKA KWAI - PATTAYA - SIEM REAP - ANGKOR WAT - PATTAYA

  Dzień 1. Warszawa - Bangkok.

  Wylot z Warszawy.

  Dzień 2. Bangkok.

  Przylot na lotnisko w Bangkoku i rozpoczęcie programu. Transfer do hotelu i czas wolny. Wieczorem kolacja na statku spacerowym pływającym po rzece Chao Phraya (fakultatywnie - 1700THB/os.). Po rejsie możliwosc pozostania w centrum spacer ulicą Pat Pong, gdzie koncentruje się życie nocne Bangkoku.

  Dzień 3. Bangkok.

  Zaraz po śniadaniu czeka nas wycieczka, podczas której zapoznamy się z najważniejszymi zabytkami stolicy Tajlandii, znanymi, jako "Klejnoty Bangkoku". Są to przede wszystkim obiekty sakralne, takie jak słynna z olbrzymiego posągu złotego Buddy świątynia Wat Traimit. W olbrzymim kompleksie świątynnym Wat Phra Kheo będziemy podziwiać niezwykłą statuę Szmaragdowego Buddy. Następnie skierujemy się w stronę Wielkiego Pałacu, który od lat zachwyca turystów swoją architekturą. Naszej uwadze nie umknie również Wat Po - najstarsza buddyjska świątynia królewska w Bangkoku, która słynie z ogromnego posągu leżącego Buddy. Po zwiedzeniu świątyń odbędzie się rejs łodzią długo rufową po rzece Chao Phraya oraz po sieci kanałów prawobrzeżnej części miasta. Z perspektywy pokładu miasto i życie jego mieszkańców prezentuje się bardzo egzotycznie. Po wielu atrakcjach zwiedzania odpoczniemy w największej fabryce wyrobów jubilerskich w Bangkoku. Obejrzymy krótki film po polsku o tajskim przemyśle jubilerskim, po czym zapoznamy się z procesem tworzenia gotowych wyrobów i zrelaksujemy się przy kawie w przytulnej kawiarni. Następnie powrót do hotelu lub przejazd do jednego z kompleksów handlowych Bangkoku. Jako atrakcję wieczornej części dnia proponujemy Państwu kolacje w restauracji na 78-ym piętrze w najwyższym budynku Bangkoku (cena ok 1400 THB/os), skąd roztacza się niesamowita panorama na cala metropolię.

  Dzień 4. Bangkok - Kwai.

  Po śniadaniu czeka nas wycieczka za miasto - celem wyprawy będzie dolina Rzeka Kwai w prowincji Kanchanaburi. Po dniu spędzonym w atmosferze wielkomiejskiej, pobyt wśród niezwykłej i wciąż dzikiej przyrody z pewnością będzie dla Państwa miłym wytchnieniem. Wśród przewidywanych atrakcji znajdzie się wizyta na plantacji palm kokosowych, a także na targu wodnym Damnoen Saduak, gdzie będą Państwo mieli możliwość sami potargować się z pokładu łódki. Po targu wodnym, będziemy mieli okazje by zobaczyć farmę węży oraz zapoznać się z niezwykłymi umiejętnościami treserów (dodatkowo płatne 10 USD/os) Odwiedzimy także Królewskie Centrum Rękodzieła Tajskiego, w którym tajscy artyści wytwarzają niezwykłe przedmioty z drewna tekowego. Następnie udamy się w okolice rzeki Kwai, a każdy z Państwa będzie mógł przejść się po słynnym moście. Po obiedzie (dodatkowo płatny 400 THB/os) w położonej na wodzie restauracji odwiedzimy wioskę słoni, gdzie za dodatkową opłatą (900 THB/os) będziemy mogli przekonać się, jak niezwykłym doświadczeniem jest podróżowanie na grzbiecie tych wielkich ssaków. W dalszej części programu odwiedziny jaskinię Tham Krasae, w której mieści się posąg Buddy oraz przejdziemy się po drewnianym wiadukcie tworzącym słynną "kolej śmierci". Następnie czeka nas podróż łodzią w górę rzeki Kwai. Celem będzie położony na tratwach Resort, gdzie spędzimy noc w atmosferze egzotycznej dżungli. Przed pójściem spać serwujemy Państwu kolację oraz proponujemy udział w pokazie tańców i muzyki plemienia Monów (koszt koszt 180 THB/os) Nocleg w River Kwai Jungle Rafts.

  Dzień 5. Kwai - Erewan - Bangkok.

  Podczas śniadania przy odrobinie szczęścia obejrzymy kąpiel słoni. Potem wybierzemy się do prawdziwej, tropikalnej dżungli oraz do wioski Monów. Po powrocie do hotelu i wykwaterowaniu możliwość spłynięcia Rzeką Kwai w kapokach (niezapomniana przygoda, dla wszystkich, którzy nie boja się wody). Następnie udamy się do Parku Narodowego Erewan, gdzie będzie można podziwiać jedne z najpiękniejszych wodospadów Tajlandii. Po obiedzie (dodatkowo płatny) w lokalnej restauracji udamy się do Bangkoku. Nocleg w Bangkoku.

  Dzień 6. Bangkok - Siem Reap.

  Wczesnym rankiem po śniadaniu opuścimy hotel, a celem naszej podróży będzie sąsiadująca z Tajlandią Kambodża. Granicę przekroczymy w Poi Pet (z Bangkoku do przejścia granicznego jest około 4-4,5 godziny jazdy samochodem 320 km; z Poi Pet do Siem Reap podróż potrwa około 2,5-3 godziny - do przejechania mamy zaledwie 150 km) Wjazd na teren Kambodży możliwy jest po załatwieniu wizy. Niezbędne będzie także zdjęcie paszportowe. Po dotarciu do Siem Reap czeka nas wycieczka łodzią na ogromne jezioro Tonle Sap, gdzie możemy zobaczyć ciężkie życie lokalnych mieszkańców w pływających wioskach lub w wioskach budowanych na wysokich palach. Przejazd do hotelu na zakwaterowanie. Wieczór polecamy spędzić na popularnej ulicy Pub Street, niedaleko nocnego rynku. Nocleg w hotelu.

  Dzień 7. Siem Reap - Angkor Wat.

  Najbardziej niesamowitym miejscem w Kambodży jest niewątpliwie ukryty w dżungli Angkor Wat, gdzie znajduje się słynny, chociaż bardzo zrujnowany przez siłę dżungli, a także wielu rabusiów kompleks miejski i świątynny. Khmerska architektura imponuje swym rozmachem i monumentalizmem, o czym przekonacie się Państwo sami. Zwiedzając Angkor obejrzymy kompleks miejski Angkor Thom, z niezwykła świątynią Bayon, świątynię Ta Phrom, która w dalszym ciągu porośnięta jest przez dżunglę oraz perłę architektury Khmerskiej, świątynię Banteay Srei (przejazd do Świątyni Banteay Srei jest dodatkowo płatny 10 USD/os.). Powrót do Siem Reap na nocleg. Fakultatywna kolacja w lokalnej restauracji z pokazem Khmerskich tańców (ok. 15 USD/os; kolacja ta jest w programie dla klientów, którzy wykupili obiadokolacje).

  Dzień 8. Siem Reap - Pattaya.

  Rano po śniadaniu transfer na granicę z Tajlandią. Po przekroczeniu granicy jedziemy do Pattaya, dokąd dotrzemy w godzinach popołudniowo-wieczornych. Klienci, którzy wykupili przedłużenie-wypoczynek na wyspie Koh Chang, mogą zostać przewiezieni od razu z granicy na wyspę Koh Chang (transfer ten odbędzie się tylko z tajskim kierowcą). W tym przypadku ostatnia noc według programu w Pattaya zostanie przeniesiona na ostatnia noc pobytu klientów w Tajlandii przed wylotem z Bangkoku

  Dzień 9. Pattaya - Bangkok - Warszawa.

  Transfer na lotnisko w Bangkoku, zakończenie programu i wylot do Polski. Przylot do Polski, w zależności od rozkładu lotu, w dniu 9 lub w dniu 10.

  Uwaga:

  Większość hoteli w Tajlandii wymaga przy zakwaterowaniu gwarancji na poczet ewentualnych kosztów konsumpcji z mini baru lub innych kosztów powstałych na terenie hotelu. Depozyt gwarancyjny przyjmowowany jest w gotówce (lub ewentualnie kartą kredytową) w wysokości od 30 USD do 200 USD za pokój (w zależności od kategorii hotelu), a zwracany w USD lub w THB przy wykwaterowaniu.

  Ecco Travel zastrzega możliwość zmiany kolejności zwiedzania. Przeloty uczestników wyjazdów grupowych mogą być realizowane różnymi połączeniami lotniczymi. Pilot spotyka się z grupą w kraju rozpoczęcia imprezy. Liczba miejsc w ofercie ograniczona.

  • przelot Polska - Bangkok - Polska z przesiadkami
  • opłaty lotniskowe
  • ubezpieczenie KL, NNW
  • zakwaterowanie w hotelach 4 ****z klimatyzacją (z wyjątkiem hotelu na Rzece Kwai)
  • wyżywienie: śniadania w formie bufetu, możliwość dokupienia obiadokolacji
  • transport klimatyzowanymi autokarami
  • zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów),
  • serwis polskojęzycznego pilota
  • dnia 5 przelot z Bangkoku do Siem Reap w Kambodży

  Dodatkowo płatne

  • obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości 3700 THB (ok 100 EUR) na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
  • dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - tylko podczas programu głównego - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
  • dopłaty do obiadokolacji,
  • wycieczki fakultatywne i lunche ok. 230 USD/os.
  • wizy Kambodża - wymagane są wizy, które obywatele polscy mogą otrzymać na ważniejszych przejściach granicznych po wypełnieniu stosownego kwestionariusza i załączeniu 2 aktualnych zdjęć paszportowych oraz ważnego paszportu (paszport z datą ważności minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy). Wiza turystyczna, ważna 30 dni, kosztuje ok. 30 USD. Wyrobienie wizy trwa ok. pół godziny, należy zostawić w paszporcie 3 wolne strony. Możliwość uzyskania wizy elektronicznej przez internet ok 35 EUR/os.

  w jęz. polskim

  Kiedy Wylot Cena  
  17-09-2019
  Tajlandia i Kambodża ****
  Skąd: WAW
  Wyżywienie: Sniadania
  Impreza prowadzona jest w języku polskim Impreza potwierdzona
  od 5890
  9 dni / 7 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  17-09-2019
  Tajlandia i Kambodża ****
  Skąd: Kraków
  Wyżywienie: Sniadania
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 6390
  9 dni / 7 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  17-09-2019
  Tajlandia i Kambodża ****
  Skąd: WAW
  Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje
  Impreza prowadzona jest w języku polskim Impreza potwierdzona
  od 6472
  9 dni / 7 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  17-09-2019
  Tajlandia i Kambodża ****
  Skąd: Kraków
  Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 6972
  9 dni / 7 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  14-10-2019
  Tajlandia i Kambodża ****
  Skąd: WAW
  Wyżywienie: Sniadania
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 5890
  10 dni / 7 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  14-10-2019
  Tajlandia i Kambodża ****
  Skąd: Kraków
  Wyżywienie: Sniadania
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 6390
  10 dni / 7 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  14-10-2019
  Tajlandia i Kambodża ****
  Skąd: WAW
  Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 6472
  10 dni / 7 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  14-10-2019
  Tajlandia i Kambodża ****
  Skąd: Kraków
  Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 6972
  10 dni / 7 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  15-10-2019
  Tajlandia i Kambodża ****
  Skąd: WAW
  Wyżywienie: Sniadania
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 5890
  9 dni / 6 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  15-10-2019
  Tajlandia i Kambodża ****
  Skąd: Kraków
  Wyżywienie: Sniadania
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 6390
  9 dni / 6 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  Wizy - Tajlandia

  Obywatele polscy zwolnieni są obowiązku wizowego na pobyty turystyczne nie dłuższe niż 30 dni. Wymaganyjest co najmniej 6-miesięczny okres ważności paszportu (liczony od daty wjazdu na terytorium Tajlandii). 

  Uwaga! od listopada 2017 obowiązuje całkowity zakaz wwozu oraz używania e-PAPIEROSÓW na terenie Tajlandii.

  Wizy - Kambodża
  Wymagane są wizy, które obywatele polscy mogą otrzymać na ważniejszych przejściach granicznych po wypełnieniu stosownego kwestionariusza i załączeniu 2 aktualnych zdjęć paszportowych oraz ważnego paszportu (paszport z datą ważności minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy). Wiza turystyczna, ważna 30 dni, kosztuje ok. 30 USD. Wyrobienie wizy trwa ok. pół godziny, należy zostawić w paszporcie 3 wolne strony.

  Możliwość uzyskania wizy elektronicznej przez internet ok 35 EUR/os.  KLIMAT

  Kambodża leży jest w strefie klimatu zwrotnikowego-monsunowego. Występują tu dwie pory roku: sucha i deszczowa. Pora sucha trwa od XII do IV. Opady występują wówczas rzadko, a temperatura waha się w granicach 21 – 30 oC. W porze suchej zmniejsza się także wilgotność powietrza, przez co klimat staje się bardziej przyjazny dla ludzkiego organizmu. Pora deszczowa zaczyna się w V, a kończy w XI. Południowo - zachodni monsun przynosi ulewne deszcze, a temperatura sięga nawet 38oC. Wizytę w Kambodży najlepiej zaplanować w porze suchej.

  WALUTA

  Waluta: riel (KHR). Waluta lokalna używana jest głównie na prowincji. Powszechnym środkiem płatniczym są dolary amerykańskie, ale uszkodzone i zużyte banknoty nie będą akceptowane. W stolicy kraju Phnom Penh i innych dużych miastach można płacić kartą kredytową (za dodatkową opłatą) oraz wypłacać dolary amerykańskie z bankomatów niektórych banków. Należy jednak zachować szczególną ostrożność przy wypłacaniu pieniędzy z bankomatów.

  PRZYKŁADOWE CENY

  woda mineralna 1,5 l ok. 0,5 - 2 USD, obiad ok. 2 - 9 USD w zależności od miejsca, lokalne piwo 0,5 l ok. 1 USD, cola 0,33 l ok. 0,5 USD, kawa ok. 2,5 USD

  RÓŻNICE CZASOWE:

  Po przybyciu do Kambodży należy przestawić zegarki do przodu o 5 godzin względem czasu polskiego latem i 6 godzin względem czasu polskiego zimą.

  CZAS LOTU

  Warszawa - lotnisko europejskie (np. Amsterdam) - ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Hongkong - ok. 11 godz., Hongkong - Phnom Penh - ok. 2,5 godz.

  CIEKAWOSTKI

  Kambodża jest krajem mniejszym od Polski o około połowę. Na ulicach miast spotkać można setki tuk-tuków - najbardziej popularnego tutaj środka transportu. Na każdym kroku stoją wielkie akwaria z napisami „Fish Massage – No Pirania!!!”, gdzie masaż stóp a raczej pedicure, wykonany jest przez małe, pracowite rybki. Kambodża słynie przede wszystkim ze swojej oryginalnej kuchni, czasami wręcz szokującej dla Europejczyków. Pająki, karaluchy i larwy owadów uznawane są w tym kraju za prawdziwe przysmaki  podawane na wiele rozmaitych sposobów. Bardzo istotnym i ciekawym elementem kambodżańskiej kuchni są pełne kolorów, aromatów i dziwnych kształtów owoce. Oprócz popularnych grejpfrutów i bananów na lokalnych targach można spotkać takie owoce jak oskomian, mangostan, mango, liczi, papaja, rambutan, kaki, durian i wiele innych. W Kambodży znajduje się jedyna na świecie rzeka, która dwa razy do roku zmienia swój bieg i płynie od ujścia do źródeł. Jest to zjawisko wyjątkowe i niepowtarzalne w świecie przyrody.

  TRANSPORT

  Drogi łączące główne miasta są w dość dobrym stanie, ale pozostałe szlaki komunikacyjne są niskiej jakości. Dodatkowo podczas pory deszczowej podróżowanie może być utrudnione. Należy podróżować w ciągu dnia i zdecydowanie nie podróżować nocą. Lokalni kierowcy nie przestrzegają przepisów drogowych, a prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest dość częste. Wśród turystów natomiast bardzo popularne są trzykołowe riksze, które są tanim i ciekawym środkiem transportu.

  ELEKTRYCZNOŚĆ

  230 V; 50 Hz Miejscowe gniazdka elektryczne obsługują nasze wtyczki.

  WIZY

  Obywatele polscy są objęci obowiązkiem wizowym. Szczegółowy opis znajduje się przy ofercie.

  PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE

  Od 1 stycznia 2009 nie ma ambasady Kambodży w Warszawie. Najbliższa mieści się w Berlinie. Brak ambasady RP w Kambodży. Najbliższa jest w Bangkoku, ewentualnie Hanoi.

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt