15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - wyższy poziom egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Ostatnie miejsca, ostatnia szansa!
  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

  Kambodża

  Phnom Penh

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  31 32 34 35 34 33 32 32 31 30 30 30
  Kambodża

  Tajlandia i Kambodża


  Dzień 1. Warszawa - Bangkok.Wylot z Warszawy.
  Dzień 2. Bangkok. Przylot na lotnisko w Bangkoku i rozpoczęcie programu. Transfer do hotelu i czas wolny. Jako atrakcję wieczornej części dnia proponujemy Państwu kolacje w restauracji na 78-ym piętrze w najwyższym budynku Bangkoku (cena 1400 THB/os.), skąd roztacza się niesamowita panorama na calą metropolię.
  Dzień 3. Bangkok. Zaraz po śniadaniu czeka nas wycieczka,...

  Więcej

  BANGKOK- RZEKA KWAI - PATTAYA - SIEM REAP - ANGKOR WAT - PATTAYA

  Dzień 1. Warszawa - Bangkok.

  Wylot z Warszawy.

  Dzień 2. Bangkok.

  Przylot na lotnisko w Bangkoku i rozpoczęcie programu. Transfer do hotelu i czas wolny. Jako atrakcję wieczornej części dnia proponujemy Państwu kolacje w restauracji na 78-ym piętrze w najwyższym budynku Bangkoku (cena 1400 THB/os.), skąd roztacza się niesamowita panorama na calą metropolię.

  Dzień 3. Bangkok.

  Zaraz po śniadaniu czeka nas wycieczka, podczas której zapoznamy się z najważniejszymi zabytkami stolicy Tajlandii, znanymi, jako "Klejnoty Bangkoku". Są to przede wszystkim obiekty sakralne, takie jak słynna z olbrzymiego posągu złotego Buddy świątynia Wat Traimit. W olbrzymim kompleksie świątynnym Wat Phra Kheo będziemy podziwiać niezwykłą statuę Szmaragdowego Buddy. Następnie skierujemy się w stronę Wielkiego Pałacu, który od lat zachwyca turystów swoją architekturą. Naszej uwadze nie umknie również Wat Po - najstarsza buddyjska świątynia królewska w Bangkoku, która słynie z ogromnego posągu leżącego Buddy. Po zwiedzeniu świątyń odbędzie się rejs łodzią długo rufową po rzece Chao Phraya oraz po sieci kanałów prawobrzeżnej części miasta. Z perspektywy pokładu miasto i życie jego mieszkańców prezentuje się bardzo egzotycznie. Po wielu atrakcjach zwiedzania odpoczniemy w największej fabryce wyrobów jubilerskich w Bangkoku. Obejrzymy krótki film po polsku o tajskim przemyśle jubilerskim, po czym zapoznamy się z procesem tworzenia gotowych wyrobów i zrelaksujemy się przy kawie w przytulnej kawiarni. Następnie powrót do hotelu lub przejazd do jednego z kompleksów handlowych Bangkoku. Wieczorem fakultatywnie kolacja na statku spacerowym pływającym po rzece Chao Phraya (fakultatywnie - 1700THB/os.). Po rejsie możliwosc pozostania w centrum spacer ulicą Pat Pong, gdzie koncentruje się życie nocne Bangkoku. Druga opcja na ten wieczór to skansen Tajski, kolacja oraz widowisko-rewia kulturalno-historyczna "Siam Niramitr" (1900 THB/os).

  Dzień 4. Bangkok - Kwai.

  Po śniadaniu czeka nas wycieczka za miasto - celem wyprawy będzie dolina Rzeka Kwai w prowincji Kanchanaburi. Po dniu spędzonym w atmosferze wielkomiejskiej, pobyt wśród niezwykłej i wciąż dzikiej przyrody z pewnością będzie dla Państwa miłym wytchnieniem. Wśród przewidywanych atrakcji znajdzie się wizyta na plantacji palm kokosowych, a także na targu wodnym Damnoen Saduak, gdzie będą Państwo mieli możliwość sami potargować się z pokładu łódki. Odwiedzimy także Królewskie Centrum Rękodzieła Tajskiego, w którym tajscy artyści wytwarzają niezwykłe przedmioty z drewna tekowego. Następnie udamy się w okolice rzeki Kwai, a każdy z Państwa będzie mógł przejść się po słynnym moście. Po obiedzie (dodatkowo płatny 400 THB/os.) w położonej na wodzie restauracji odwiedzimy wioskę słoni, gdzie za dodatkową opłatą (900 THB/os.) będziemy mogli przekonać się, jak niezwykłym doświadczeniem jest podróżowanie na grzbiecie tych wielkich ssaków. Następnie czeka nas podróż łodzią w górę rzeki Kwai. Celem będzie położony na tratwach Resort River Kwai Jungle Rafts, gdzie spędzimy noc w atmosferze egzotycznej dżungli. Istnieje możliwość spłynięcia Rzeką Kwai w kapokach (niezapomniana przygoda, dla wszystkich, którzy nie boja się wody). Przed pójściem spać serwujemy Państwu kolację oraz proponujemy udział w pokazie tańców i muzyki plemienia Monów (koszt 180 THB/os.) Nocleg w River Kwai Jungle Rafts.

  Dzień 5. Kwai - Erewan - Bangkok- Siem Reap.

  Podczas śniadania przy odrobinie szczęścia obejrzymy kąpiel słoni. Następnie udamy się do Parku Narodowego Erewan, gdzie będzie można podziwiać jedne z najpiękniejszych wodospadów Tajlandii. Po obiedzie (dodatkowo płatny 400 THB) w lokalnej restauracji udamy się na lotnisku w Bangkoku, skąd polecimy do Siem Reap w Kambodzy. Po odprawie paszportowej transfer do hotelu i nocleg w Siem Reap. Wieczór spędzimy na popularnej ulicy Pub Street niedaleko nocnego rynku.

  Dzień 6. Siem Reap - Angkor Wat.

  Najbardziej niesamowitym miejscem w Kambodży jest niewątpliwie ukryty w dżungli Angkor Wat, gdzie znajduje się słynny, chociaż bardzo zrujnowany przez siłę dżungli, a także wielu rabusiów kompleks miejski i świątynny. Khmerska architektura imponuje swym rozmachem i monumentalizmem, o czym przekonacie się Państwo sami. Zwiedzając Angkor obejrzymy kompleks miejski Angkor Thom, z niezwykła świątynią Bayon, świątynię Ta Phrom, która w dalszym ciągu porośnięta jest przez dżunglę oraz perłę architektury Khmerskiej, świątynię Banteay Srei (przejazd do Świątyni Banteay Srei jest dodatkowo płatny 10 USD/os.). Powrót do Siem Reap na nocleg. Fakultatywna kolacja w lokalnej restauracji z pokazem Khmerskich tańców (ok. 15 USD/os.; kolacja ta jest w programie dla klientów, którzy wykupili obiadokolacje).

  Dzień 7. Siem Reap - Pattaya.

  Rano po śniadaniu czeka nas wycieczką łodzią na ogromne jezioro Tonle Sap, gdzie możemy zobaczyć ciężkie życie lokalnych mieszkańców w pływających wioskach lub w wioskach budowlanych na wysokich palach. Następnie transfer na granicę z Tajlandią. Po przekroczeniu granicy jedziemy do Pattaya, dokąd dotrzemy w godzinach popołudniowo-wieczornych. Klienci, którzy wykupili przedłużenie-wypoczynek na wyspie Koh Chang, mogą zostać przewiezieni od razu z granicy na wyspę Koh Chang (transfer ten odbędzie się tylko z tajskim kierowcą). W tym przypadku ostatnia noc według programu w Pattaya zostanie przeniesiona na ostatnia noc pobytu klientów w Tajlandii przed wylotem z Bangkoku

  Dzień 8. Pattaya - Bangkok - Warszawa.

  Transfer na lotnisko w Bangkoku, zakończenie programu i wylot do Polski. Przylot do Polski, w zależności od rozkładu lotu, w dniu 8 lub w dniu 9.

  Uwaga:

  Większość hoteli w Tajlandii wymaga przy zakwaterowaniu gwarancji na poczet ewentualnych kosztów konsumpcji z mini baru lub innych kosztów powstałych na terenie hotelu. Depozyt gwarancyjny przyjmowowany jest w gotówce (lub ewentualnie kartą kredytową) w wysokości od 30 USD do 200 USD za pokój (w zależności od kategorii hotelu), a zwracany w USD lub w THB przy wykwaterowaniu.

  Ecco Travel zastrzega możliwość zmiany kolejności zwiedzania. Przeloty uczestników wyjazdów grupowych mogą być realizowane różnymi połączeniami lotniczymi. Pilot spotyka się z grupą w kraju rozpoczęcia imprezy. Liczba miejsc w ofercie ograniczona.

  • przelot Polska - Bangkok - Polska z przesiadkami
  • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
  • zakwaterowanie w hotelach 3 ***z klimatyzacją (z wyjątkiem hotelu na Rzece Kwai)
  • wyżywienie: śniadania w formie bufetu, możliwość dokupienia obiadokolacji
  • transport klimatyzowanymi autokarami
  • zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów),
  • serwis polskojęzycznego pilota
  • dnia 5 przelot z Bangkoku do Siem Reap w Kambodży

  Dodatkowo płatne

  • obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości 3700 THB (ok 100 EUR) na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
  • dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - tylko podczas programu głównego - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
  • dopłaty do obiadokolacji,
  • wycieczki fakultatywne i lunche ok. 230 USD/os.
  • koszty wizy kambodżańskiej

  w jęz polskim

  Kiedy Wylot Cena  
  17-09-2019
  Tajlandia i Kambodża
  Skąd: WAW
  Wyżywienie: Sniadania
  Impreza prowadzona jest w języku polskim Impreza potwierdzona
  od 5690
  9 dni / 7 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  17-09-2019
  Tajlandia i Kambodża
  Skąd: WAW
  Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje
  Impreza prowadzona jest w języku polskim Impreza potwierdzona
  od 6112
  9 dni / 7 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  17-09-2019
  Tajlandia i Kambodża
  Skąd: Kraków
  Wyżywienie: Sniadania
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 6290
  9 dni / 7 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  17-09-2019
  Tajlandia i Kambodża
  Skąd: Kraków
  Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 6712
  9 dni / 7 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  14-10-2019
  Tajlandia i Kambodża
  Skąd: WAW
  Wyżywienie: Sniadania
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 5790
  10 dni / 7 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  14-10-2019
  Tajlandia i Kambodża
  Skąd: WAW
  Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 6212
  10 dni / 7 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  14-10-2019
  Tajlandia i Kambodża
  Skąd: Kraków
  Wyżywienie: Sniadania
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 6290
  10 dni / 7 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  14-10-2019
  Tajlandia i Kambodża
  Skąd: Kraków
  Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 6712
  10 dni / 7 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  15-10-2019
  Tajlandia i Kambodża
  Skąd: WAW
  Wyżywienie: Sniadania
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 5790
  9 dni / 6 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  15-10-2019
  Tajlandia i Kambodża
  Skąd: WAW
  Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 6212
  9 dni / 6 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  Wizy - Tajlandia
  Obywatele polscy zwolnieni są obowiązku wizowego na pobyty turystyczne nie dłuższe niż 30 dni. Wymaganyjest co najmniej 6-miesięczny okres ważności paszportu (liczony od daty wjazdu na terytorium Tajlandii). 

  Uwaga! od listopada 2017 obowiązuje całkowity zakaz wwozu oraz używania e-PAPIEROSÓW na terenie Tajlandii.

  Wizy - Kambodża
  Wymagane są wizy, które obywatele polscy mogą otrzymać na ważniejszych przejściach granicznych po wypełnieniu stosownego kwestionariusza i załączeniu 2 aktualnych zdjęć paszportowych oraz ważnego paszportu (paszport z datą ważności minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy). Wiza turystyczna, ważna 30 dni, kosztuje ok. 30 USD. Wyrobienie wizy trwa ok. pół godziny, należy zostawić w paszporcie 3 wolne strony.

  Możliwość uzyskania wizy elektronicznej przez internet ok 35 EUR/os.

  KLIMAT

  Kambodża leży jest w strefie klimatu zwrotnikowego-monsunowego. Występują tu dwie pory roku: sucha i deszczowa. Pora sucha trwa od XII do IV. Opady występują wówczas rzadko, a temperatura waha się w granicach 21 – 30 oC. W porze suchej zmniejsza się także wilgotność powietrza, przez co klimat staje się bardziej przyjazny dla ludzkiego organizmu. Pora deszczowa zaczyna się w V, a kończy w XI. Południowo - zachodni monsun przynosi ulewne deszcze, a temperatura sięga nawet 38oC. Wizytę w Kambodży najlepiej zaplanować w porze suchej.

  WALUTA

  Waluta: riel (KHR). Waluta lokalna używana jest głównie na prowincji. Powszechnym środkiem płatniczym są dolary amerykańskie, ale uszkodzone i zużyte banknoty nie będą akceptowane. W stolicy kraju Phnom Penh i innych dużych miastach można płacić kartą kredytową (za dodatkową opłatą) oraz wypłacać dolary amerykańskie z bankomatów niektórych banków. Należy jednak zachować szczególną ostrożność przy wypłacaniu pieniędzy z bankomatów.

  PRZYKŁADOWE CENY

  woda mineralna 1,5 l ok. 0,5 - 2 USD, obiad ok. 2 - 9 USD w zależności od miejsca, lokalne piwo 0,5 l ok. 1 USD, cola 0,33 l ok. 0,5 USD, kawa ok. 2,5 USD

  RÓŻNICE CZASOWE:

  Po przybyciu do Kambodży należy przestawić zegarki do przodu o 5 godzin względem czasu polskiego latem i 6 godzin względem czasu polskiego zimą.

  CZAS LOTU

  Warszawa - lotnisko europejskie (np. Amsterdam) - ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Hongkong - ok. 11 godz., Hongkong - Phnom Penh - ok. 2,5 godz.

  CIEKAWOSTKI

  Kambodża jest krajem mniejszym od Polski o około połowę. Na ulicach miast spotkać można setki tuk-tuków - najbardziej popularnego tutaj środka transportu. Na każdym kroku stoją wielkie akwaria z napisami „Fish Massage – No Pirania!!!”, gdzie masaż stóp a raczej pedicure, wykonany jest przez małe, pracowite rybki. Kambodża słynie przede wszystkim ze swojej oryginalnej kuchni, czasami wręcz szokującej dla Europejczyków. Pająki, karaluchy i larwy owadów uznawane są w tym kraju za prawdziwe przysmaki  podawane na wiele rozmaitych sposobów. Bardzo istotnym i ciekawym elementem kambodżańskiej kuchni są pełne kolorów, aromatów i dziwnych kształtów owoce. Oprócz popularnych grejpfrutów i bananów na lokalnych targach można spotkać takie owoce jak oskomian, mangostan, mango, liczi, papaja, rambutan, kaki, durian i wiele innych. W Kambodży znajduje się jedyna na świecie rzeka, która dwa razy do roku zmienia swój bieg i płynie od ujścia do źródeł. Jest to zjawisko wyjątkowe i niepowtarzalne w świecie przyrody.

  TRANSPORT

  Drogi łączące główne miasta są w dość dobrym stanie, ale pozostałe szlaki komunikacyjne są niskiej jakości. Dodatkowo podczas pory deszczowej podróżowanie może być utrudnione. Należy podróżować w ciągu dnia i zdecydowanie nie podróżować nocą. Lokalni kierowcy nie przestrzegają przepisów drogowych, a prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest dość częste. Wśród turystów natomiast bardzo popularne są trzykołowe riksze, które są tanim i ciekawym środkiem transportu.

  ELEKTRYCZNOŚĆ

  230 V; 50 Hz Miejscowe gniazdka elektryczne obsługują nasze wtyczki.

  WIZY

  Obywatele polscy są objęci obowiązkiem wizowym. Szczegółowy opis znajduje się przy ofercie.

  PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE

  Od 1 stycznia 2009 nie ma ambasady Kambodży w Warszawie. Najbliższa mieści się w Berlinie. Brak ambasady RP w Kambodży. Najbliższa jest w Bangkoku, ewentualnie Hanoi.

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt