15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - najlepsza strona egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

  Kenia

  Nairobi

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  32 32 33 31 29 29 28 28 29 30 31 32

   

   

  Szanowni Państwo!

  Chwilowo nie mamy dostępnych ofert na ten kierunek. Jeśli chcieliby Państwo otrzymać powiadomienie, kiedy oferta będzie znowu dostępna to bardzo prosimy o przesłanie wiadomości na adres:

  sale@eccoholiday.com

  lub kontakt z naszą infolinią:

  61 67 85 300

  Zachęcamy także do zapisania się do naszego newslettera – dzięki niemu będą mogli Państwo otrzymywać na bieżąco informacje o aktualnych ofertach i promocjach

  Zapisz się do newslettera

   

  KLIMAT:

  Kenia znajduje się w zasięgu klimatu równikowego z wyrównanym przebiegiem temperatur w ciągu całego roku. Występują tu dwie pory deszczowe (kwiecień-maj, listopad-grudzień). Główny sezon turystyczny to styczeń i luty. Trwający wówczas okres gorącej i suchej pogody uważany jest za najbardziej dogodny na safari. W tych miesiącach wielkie stada ptaków przylatują nad jeziora Wielkiej Doliny Ryftowej. Jednak Kenia oferuje turystom masę atrakcji i niezapomniane wrażenia w ciągu całego roku!

  WALUTA:

  100 Szylingów kenijskich (KES) = 1,66 USD (maj 2008)

  PRZYKŁADOWE CENY:

  obiad w restauracji 3-10 USD, mała butelka piwa: ok. 1 USD.

  RÓŻNICE CZASOWE:

  Po przylocie do Kenii należy przestawić zegarki o dwie godziny do przodu w czasie zimowym i o jedną godzinę w czasie letnim.

  CZAS LOTU:

  Nairobi, Mombasa - ok. 10 godz, Warszawa - lotnisko europejskie (np. Amsterdam, Frankfurt, Bruksela) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Nairobi, Mombasa - ok. 8 godz.

  TRANSPORT:

  Na terenie Kenii znajduje się ponad 250 lotnisk i pasów startowych oraz wiele linii lotniczych oferujących relatywnie tanie przeloty do niemal każdego zakątka kraju, a także do sąsiedniej Tanzanii (Arusha, Moshi i Dar-es-Salaam na wybrzeżu). Między Nairobi i Mombasą kursuje pociąg, który jest drogim, ale bezpiecznym środkiem transportu. Autobusy i minibusy (tzw. matatu) są tanim sposobem na poruszanie się po kraju. Obowiązuje ruch lewostronny.

  ELEKTRYCZNOŚĆ:

  240V 50Hz, gniazdka brytyjskie - trzy podłużne bolce. Adaptery można wypożyczyć w hotelu w cenie ok. 1-2 USD.

  WIZY:

  Obywatela polscy udający się do Kenii muszą posiadać wizę pobytową. Wizę można otrzymać bezpośrednio po przylocie na jednym z lotnisk międzynarodowych w Nairobi lub Mombasie, na każdym przejściu lądowym oraz w porcie w Mombasie. Cena wizy turystycznej ważnej 3 miesiące wynosi 50 USD. Ważność paszportu nie może być krótsza niż 6 miesięcy, należy zostawić wolna stronę. Aby uzyskać wizę należy wnieść opłatę, wypełnić krótki formularz wizowy i karty imigracyjne przyjazdu i wyjazdu.

  PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE:

  Ambasada RP w Nairobi
  Kabarnet Rd.
  00100 Nairobi, P.O. Box 30086
  tel.: (00-254 20) 38 72 811, 38 72 812
  fax: (00-254 20) 38 72 814
  e-mail: ambnairo@kenyaweb.com

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt