15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - najlepsza strona egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

  Kenia

  Nairobi

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  32 32 33 31 29 29 28 28 29 30 31 32

   

  Kenia

  Kenia - safari i plaże ***


  Dzień 1. Warszawa - Mombasa. Wylot z lotniska Chopina do Mombasy. Przylot do Mombasy wieczorem lub w godzinach nocnych. Po przylocie spotkanie z przewodnikiem i rozpoczecie programu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
  Dzień 2. Mombasa - Tsavo East. Po śniadaniu przejazd z hotelu w kierunku Parku Narodowego Tsavo East , który wspólnie z Tsavo West tworzy największy obszar chroniony na terenie Kenii. Do Parku wjedziemy w miejscowości Voi...

  Więcej

  MOMBASA - TSAVO EAST - AMBOSELI - TSAVO WEST - MOMBASA

  Dzień 1. Warszawa - Mombasa.

  Wylot z lotniska Chopina do Mombasy. Przylot do Mombasy wieczorem lub w godzinach nocnych. Po przylocie spotkanie z przewodnikiem i rozpoczecie programu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

  Dzień 2. Mombasa - Tsavo East.

  Po śniadaniu przejazd z hotelu w kierunku Parku Narodowego Tsavo East , który wspólnie z Tsavo West tworzy największy obszar chroniony na terenie Kenii. Do Parku wjedziemy w miejscowości Voi położonej u stóp góry o tej samej nazwie. Już po drodze do lodge będziemy spotykać stada dzikich zwierząt i pojedyncze drapieżniki. Po południu pierwsze safari w Parku, który jest słynny z tzw. "czerwonych słoni", zawdzięczających wyjątkowy kolor ziemi, jaką są oblepione. Możemy również spotkać nosorożce, lwy, gepardy, antylowy, bawoły i zebry. Po safari nocleg w lodge na terenie parku.

  Dzień 3. Tsavo East - Amboseli.

  Po śniadaniu opuszczamy Płaskowyż Yatta i Tsavo East udając się w kierunku Amboseli. Po drodze mijamy wioski ludu Wakamba i Makindu. W porze lunchu dotrzemy do Amboseli, położonego u stóp u podnóża Kilimandżaro - najwyższej góry Afryki (5896 m n.p.m.). Zaśnieżony szczyt Kilimandżaro, górujący nad welonem chmur jest niesamowitym tłem dla sawanny, gdzie można spotkać królewskie lwy, majestatyczne słonie, drapieżne lamparty i szybkie gepardy oraz bawoły, hipopotamy i zwierzynę płową. Cierpliwi podróżnicy natrafią tu również na zagrożone wymarciem nosorożce czarne. Amboseli jest rajem dla fotografów. Po popołudniowym safari kolacja i nocleg w lodge.

  Dzień 4. Amboseli - Tsavo West.

  Wczesnym rankiem rozpoczniemy safari w niesamowitej scenerii Kilimanjaro. Po śniadaniu przejazd na wschód, w kierunku wulkanicznej scenerii Shetani i Wzgórz Chyulu. Na koniec wyprawy dotrzemy do Tsavo West i odwiedzimy Mzima Springs, ukryte w gajach palmowych i akacjowych. Zimne wody rzeki wypływają z Kilimanjaro i przyciągają krokodyle, hipopotamy i niezliczone gatunki ryb. Do lodge dotrzemy w porze lunchu. Następnie safari po okolicy i wizyta w Ngulia Rhino Sanctuary, gdzie pod ochroną żyje ok 50 czarnych nosorożców. Wieczorem powrót do lodge na kolację i nocleg.

  Dzień 5. Tsavo West - Mombasa.

  Po śniadaniu przejazd safari w Tsavo West, na którego sawannach i w rzadkich lasach żyje ponad 60 gatunków ssaków, w tym tzw. wielka piątka (słoń, nosorożec, bawół, lew i lampart). Oprócz zróżnicowania fauny i flory charakterystyczne jest tu także ukształtowanie terenu oraz wulkaniczna gleba. Na zakończenie safari pojedziemy przez Voi i Pustynię Tara do Mombasy. Przejedziemy przez zawsze żywe i barwne miasto do hotelu na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego. Po południu zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg nad Oceanem Indyjskim.

  Dzień 6. Mombasa.

  Wypoczynek w hotelu 3 *** HB (śniadania, obiadokolacje) na plaży wybrzeża Oceanu Indyjskiego w okolicy Mombasy.

  Dzień 7. Mombasa.

  Wypoczynek w hotelu 3 *** HB (śniadania, obiadokolacje) na plaży wybrzeża Oceanu Indyjskiego w okolicy Mombasy.

  Dzień 8. (15). Mombasa - Warszawa.

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Mombasie. Dla osób przedłużających pobyt - dodatkowy tydzień nad Oceanem Indyjskim. Wylot do Warszawy. Lądowanie w Warszawie.

  Ecco Travel zastrzega możliwość zmiany kolejności zwiedzania. Przeloty uczestników wyjazdów grupowych mogą być realizowane różnymi połączeniami lotniczymi. Pilot spotyka się z grupą w kraju rozpoczęcia imprezy. Liczba miejsc w ofercie ograniczona.


  • przelot na trasie Polska - Mombasa - Polska z przesiadkami
  • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
  • zakwaterowanie - podczas safari w lodgach z pełnym wyżywieniem - śniadania, lunche, kolacje, nad Oceanem Indyjskim hotel 3* HB (śniadania, obiadokolacje)
  • podczas safari transport sześcioosobowym minibusem, przystosowanym do obserwacji zwierząt (otwierany dach)
  • zwiedzanie wg programu,
  • serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego w jęz. polskim 

  Dodatkowo płatne

  • dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym
  • dopłata za dodatkowy tydzień w hotelu na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego
  • obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 240 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,
  • kosztów uzyskania wizy

  w jęz. polskim

  Szanowni Państwo!

  Chwilowo nie mamy dostępnych terminów na ten program. Jeśli chcieliby Państwo otrzymać powiadomienie, kiedy oferta będzie znowu dostępna to bardzo prosimy o przesłanie wiadomości na adres:

  sale@eccoholiday.com

  lub kontakt z naszą infolinią:

  61 67 85 300

  Zachęcamy także do zapisania się do naszego newslettera – dzięki niemu będą mogli Państwo otrzymywać na bieżąco informacje o aktualnych ofertach i promocjach

  Zapisz się do newslettera


  Wizy

  Obywatele polscy udający się do Kenii muszą posiadać wizę pobytową, którą należy uzyskać on-line poprzez stronę internetową:www.ecitizen.go.ke. Obecnie istnieje jeszcze możliwość ubiegania się o wizy na granicach kenijskich, niemniej wkrótce zaistnieje konieczność aplikowania wyłącznie on-line (od 1 września 2015 r.). Kenijskie władze imigracyjne podkreślają, że jest to proces, którego wdrażanie potrwa kilka miesięcy, dlatego też powyższy termin może ulec zmianie. Cena wizy turystycznej ważnej 3 miesiące to ok. 50 USD/os.
  Okres ważności paszportu nie może być krótszy niż 6 miesięcy od daty planowanego powrotu.

  KLIMAT:

  Kenia znajduje się w zasięgu klimatu równikowego z wyrównanym przebiegiem temperatur w ciągu całego roku. Występują tu dwie pory deszczowe (kwiecień-maj, listopad-grudzień). Główny sezon turystyczny to styczeń i luty. Trwający wówczas okres gorącej i suchej pogody uważany jest za najbardziej dogodny na safari. W tych miesiącach wielkie stada ptaków przylatują nad jeziora Wielkiej Doliny Ryftowej. Jednak Kenia oferuje turystom masę atrakcji i niezapomniane wrażenia w ciągu całego roku!

  WALUTA:

  100 Szylingów kenijskich (KES) = 1,66 USD (maj 2008)

  PRZYKŁADOWE CENY:

  obiad w restauracji 3-10 USD, mała butelka piwa: ok. 1 USD.

  RÓŻNICE CZASOWE:

  Po przylocie do Kenii należy przestawić zegarki o dwie godziny do przodu w czasie zimowym i o jedną godzinę w czasie letnim.

  CZAS LOTU:

  Nairobi, Mombasa - ok. 10 godz, Warszawa - lotnisko europejskie (np. Amsterdam, Frankfurt, Bruksela) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Nairobi, Mombasa - ok. 8 godz.

  TRANSPORT:

  Na terenie Kenii znajduje się ponad 250 lotnisk i pasów startowych oraz wiele linii lotniczych oferujących relatywnie tanie przeloty do niemal każdego zakątka kraju, a także do sąsiedniej Tanzanii (Arusha, Moshi i Dar-es-Salaam na wybrzeżu). Między Nairobi i Mombasą kursuje pociąg, który jest drogim, ale bezpiecznym środkiem transportu. Autobusy i minibusy (tzw. matatu) są tanim sposobem na poruszanie się po kraju. Obowiązuje ruch lewostronny.

  ELEKTRYCZNOŚĆ:

  240V 50Hz, gniazdka brytyjskie - trzy podłużne bolce. Adaptery można wypożyczyć w hotelu w cenie ok. 1-2 USD.

  WIZY:

  Obywatela polscy udający się do Kenii muszą posiadać wizę pobytową. Wizę można otrzymać bezpośrednio po przylocie na jednym z lotnisk międzynarodowych w Nairobi lub Mombasie, na każdym przejściu lądowym oraz w porcie w Mombasie. Cena wizy turystycznej ważnej 3 miesiące wynosi 50 USD. Ważność paszportu nie może być krótsza niż 6 miesięcy, należy zostawić wolna stronę. Aby uzyskać wizę należy wnieść opłatę, wypełnić krótki formularz wizowy i karty imigracyjne przyjazdu i wyjazdu.

  PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE:

  Ambasada RP w Nairobi
  Kabarnet Rd.
  00100 Nairobi, P.O. Box 30086
  tel.: (00-254 20) 38 72 811, 38 72 812
  fax: (00-254 20) 38 72 814
  e-mail: ambnairo@kenyaweb.com

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt