15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - najlepsza strona egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

  Kuba

  Havana

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  21 22 23 24 26 27 28 28 27 25 24 22

   

   

  Program Cena  
  Wyżywienie: Sniadania i obiadokolacje
  Skąd: Warszawa
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 6999 zł
  8 dni / 6 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka

   

  KLIMAT:

  Klimat Kuby można określić jako pośredni między tropikalnym a subtropikalnym. Temperatura powietrza w ciągu roku waha się nieznacznie i przy średniej temperaturze 25,5 °C spada do 22,5 °C w styczniu i wzrasta do 27,8 °C w sierpniu. Temperatura wody przy brzegu zimą wynosi 22-24 °C a latem 28-30 °C. Rok dzieli się na dwie części - porę deszczową (od maja do października) i porę suchą (od listopada do kwietnia).

  WALUTA:

  Peso Kubańskie Wymienialne 10 CUC = ok. 9,3 EUR

  PRZYKŁADOWE CENY:

  1,5 litra wody butelkowanej: 1-1,5 peso, piwo lub napój gazowany w puszce 0,33l - 1 peso, ceny w restauracjach: od 5-10 peso za danie, w zależności od standardu restauracji, butelka rumu od 4 peso, drink na bazie rumu w kawiarni/restauracji od 3 peso, chleb - 3 peso, sok ze owoców lub napój mleczno-owocowy – 1 do 3 peso, kawa -  1 do 3 peso, kanapka z serem/szynką – 5 do 15 peso, mała pizza z serem/szynką- 10 do 20 peso, owoce, warzywa – 2 do 20 peso.

  CZAS LOTU:

  Z lotniska europejskiego (np. Amsterdam) do Hawany lub Varadero - ok. 9 godz. + ok. 2 godz. na drogę do portu europejskiego z Warszawy.

  RÓŻNICE CZASOWE:

  Po przyjeździe na Kubę należy cofnąć wskazówki zegarków o 6 godzin w stosunku do czasu polskiego.

  TRANSPORT:

  Sieć kolejowa na Kubie jest przestarzała i w nie najlepszym stanie technicznym. Najlepszym pomysłem na zwiedzanie wyspy jest wybranie się na wycieczkę objazdową z biurem podróży, lub samodzielne wypożyczenie samochodu w jednej z wypożyczalni, choć trzeba mieć na uwadze, że drogi na Kubie nie są najlepiej oznakowane.

  ELEKTRYCZNOŚĆ:

  110/220V, 60Hz. Wtyczki typów: amerykańskie (2 podłużne pionowe równolegle położone otwory na górze i okrągły pośrodku na dole), europejskie (2 okrągłe otwory pośrodku), japońskie (2 podłużne pionowe równolegle położone otwory pośrodku). Adaptery można otrzymać w hotelu lub kupić w sklepie elektrycznym

  WIZY:

  Obywatele polscy udający się na Kubę w celach turystycznych muszą posiadać tzw. "Kartę turysty". Można ją otrzymać Ambasadzie Kuby w Warszawie, w cenie 22 EUR /os. lub za pośrednictwem Ecco Travel w cenie 22 EUR/os. + 100 PLN/os. za pośrednictwo. Wymagane jest przesłanie na co najmniej 10 dni przed wylotem scanu strony paszportu ze zdjęciem (ważny min. 3 mies. od daty wyjazdu z Kuby) na adres: wizy@eccoholiday.com oraz uiszczenie w rezerwacji opłaty za kartę turysty i pośrednictwo. 

  CIEKAWOSTKI:

  Na Kubie funkcjonują 2 waluty - Kubańskie Peso Wymienialne i Peso Kubańskie przeznaczone dla rodowitych Kubańczyków. Dolary amerykańskie zostały oficjalnie wycofane z obiegu i zastąpione peso wymienialnym. Do niedawna większość atrakcji turystycznych nie była dostępna dla Kubańczyków, a żeby wjechać do Varadero trzeba było być turystą, mieszkańcem miasta lub pracownikiem któregoś z hoteli. Prawdziwą Kubę można zobaczyć tylko wybierając się na objazd wyspy.

  Varadero

  Półwysep Hicacos to wąski pas lądu wcinający się w turkusowe wody Oceanu Atlantyckiego. Tu właśnie leży Varadero - najsłynniejszy kurort Kuby znany ze wspaniałej, 20-kilometrowej plaży pokrytej białym, drobnym piaskiem. Są tutaj idealne warunki do uprawiania sportów wodnych i wiele ciekawych miejsc do nurkowania. Półwysep, na którym leży Varadero jest w całości opanowany przez zagranicznych turystów, którzy przybywają z całego świata by rozkoszować się urokami plaż i reprezentacyjnych kurortów. Miasteczko, położone w środkowej części półwyspu, jest niezwykle barwne i tętniące życiem dzięki licznym restauracjom, barom i dyskotekom. Turystom szukającym wytchnienia na mniej obleganych plażach i w bardziej luksusowych hotelach, polecamy wschodni kraniec półwyspu - Punta Hicacos i Reserva Ecologica Varahicacos.

  PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE W RP

  Ambasada Republiki Kuby
  ul. Rejtana 15 m. 8
  02-516 Warszawa
  Telefon: 848 17 15, 646 11 78
  Fax: 848 22 31
  E-mail: embacuba@medianet.pl , consulcu@medianet.pl

  PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE RP

  Ambasada RP w Hawanie
  Calle G No. 452, esq. 19, Vedado
  Ciudad de la Habana, C.P. 10 400, Cuba
  Apartado Postal 6650
  Telefon: (00-537) 833 24 39, 833 24 40
  Faks: (00-537) 833 24 42
  E-mail: havpolemb@ct.futuro.pl
  www.hawana.polemb.net


  Aktualne promocje ET Szybki kontakt