15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - wyższy poziom egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Ostatnie miejsca, ostatnia szansa!
  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

  Ryga

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  -6 -6 -4 4 11 16 17 16 12 8 -2 -4

     Oferty dla zadanych kryteriów wyszukiwania zostały już wyprzedane.

  Bardzo przepraszamy za niedogodności.

  Nasza infolinia chętnie pomoże w znalezieniu dla Państwa innych propozycji.
  Prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 804 289 220 lub adresem mailowym sale@eccoholiday.com

  WALUTA I ORIENTACYJNE CENY:

  Obowiązująca waluta:

  Obowiązująca waluta: euro (EUR, €), 1 € = ok. 4,19 PLN (sierpień 2015). 

  W Rydze ceny są wyższe niż w pozostałych regionach Łotwy.
  Orientacyjne ceny:
  Bagietka - 0.70 €, 6 jajek - 0.90 €, Litr mleka - 0.65 €, Margaryna - 1.25 €, Pomidory (1 kg) - 2.00 €, Ziemniaki (1 kg) - 0.70 €, Banany (1 kg) - 1.50 €, Cukier (1 kg) - 1.0 €, Woda mineralna (0,5 l) 0.50 €, Posiłek w restauracji - 8.0-20.0 €, Kawa - 0.90 €, Piwo 0,5l - 2 €, Średnia pizza - 6 €, Litr benzyny - 1.0 €, Bilet do kina - 5 €.

  KLIMAT/KIEDY JECHAĆ

  Podróż do Rygi polecamy szczególnie w sezonie letnim - od maja do końca września. Jeszcze we wrześniu w dłuższe dni jest bardzo ciepło i słonecznie, lecz noce bywają już chłodniejsze. Łotwa położona jest w strefie klimatu umiarkowanego przejściowego z zaznaczonymi wpływami morskimi w części zachodniej kraju. 

  JĘZYK

  Językiem urzędowym jest język łotewski.

  CZAS

  Pomiędzy Rygą a Polską jest godzina różnicy, godz. 12:00 w Polsce = godz. 13:00 w Rydze.

  KUCHNIA/SMAKOWITOŚCI

  Tradycyjna kuchnia łotewska jest jedną z najmniej urozmaiconych sposród kuchni europejskich. Tradycyjne dania opierają się głównie na rybach, ponieważ warzywa, owoce, a nawet mięso były zawsze trudno dostępne. Potrawy Łotyszy są ciężkie i proste, ale za to sycące. Na Łotwie wykorzystuje się wiele potraw mącznych i chleba, szczególnie żytniego i ciemnego razowca. Z resztek przyrządza się sałatki i zapiekanki, tak, aby nic się nie zmarnowało. Jeżeli do przyrządzania dań wykorzystuje się mięso to najczęściej jest ono wędzone.
  Bardzo dużą popularnością cieszy się zupa z chleba kukurydzianego i śmietany (maizes zupa). Łotysze jedzą dużo ryb, poławianych w Morzu Bałtyckim, a najważniejsza potrawa znad Zatoki Ryskiej to wędzone szproty. We wschodnich rejonach kraju, przy granicy z Estonią, Białorusią i Rosją widać większy wpływ kuchni tego ostatniego państwa. Spotyka się tu typowe dla kuchni rosyjskiej bliny pieczone z mąki lub ziemniaków. Osoby przebywające na Łotwie powinny obowiązkowo spróbować miejscowego piwa. Na rynku króluje Aldaris, ale spotyka się także produkty mniejszych browarów, jak Piebalgas, Tervetes czy Uzavas. Wśród napojów orzeźwiających uznaniem cieszy się kwas chlebowy, szczególnie rigas kvass.

  PAMIĄTKI

  Zakupy w Rydze najlepiej robić na bazarze. Tanio jest również w marketach SuperNetto czy Rimi. Stockman, który jest pomiędzy dworcami w centrum jest już droższy, ale ma dużo większy wybór produktów. Jako pamiątkę z Rygi warto przywieźć butelkę balsamu ryskiego. Jako, że w Rydze mieszka wielu Rosjan, są tutaj rosyjskie bazary, na których można kupić prawie wszystko. Płyty CD i DVD też, oczywiście. Oprócz tego za dworcem kolejowym jest duży targ rybny, warzywny i mięsny.

  ZABYTKI

  Warto odwiedzić: XIV-wieczny zamek z pozostałościami średniowiecznych murów obronnych oraz cytadeli, romańsko-gotycką katedrę, gotyckie kościoły św. Jana, św. Piotra i św. Jakuba, kamieniczki, gildie, Muzeum Motoryzacji.

  TRANSPORT I KOMUNIKACJA

  W Rydze dostępne są trzy rodzaje pojazdów. Pierwsze to tramwaje, drugie - autobusy, trzecie - trolejbusy. Najkorzystniejsze wydają się być tramwaje. Trolejbusy i autobusy są nowsze, siatka połączeń jest gęstsza, ale trzeba pamiętać o korkach. Najlepiej więc łączyć różne rodzaje transportu. Trolejbusy oznaczone są kolorem żółto-brązowym, a autobusy – niebieskim. Na czarno zaznaczone są autobusy nocne.

   

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt