15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - wyższy poziom egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Ostatnie miejsca, ostatnia szansa!
  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

  Madagaskar

  Antananarivo

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  25 27 29 31 29 28 27 27 28 28 27 26

   

  Madagaskar

  Madagaskar - wyspa lemurów i baobabów


  Dzień 1. Warszawa - Antananarivo. Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie, lot na Madagaskar. Przylot do Antananarivo, stolicy Madagaskaru na międzynarodowe lotnisko Ivato. Przekazanie dokumentów podróżnych/załatwienie formalności wizowych.  Zakwaterowanie oraz nocleg w hotelu. Antananarivo - Miasto Tysiąca Wojowników - stolica Madagaskaru zbudowana została na wysokim granitowym wzniesieniu w kształcie litery Y w otoczeniu...

  Więcej

  ANTANANARIVO - ANDASIBE - MIANDRIVAZO - MORONDAVA - BELO SUR TSIRIBIHNA - BEKOPAKA - MORONDAVA - ANTANANARIVO

  Dzień 1. Warszawa - Antananarivo.

  Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie, lot na Madagaskar. Przylot do Antananarivo, stolicy Madagaskaru na międzynarodowe lotnisko Ivato. Przekazanie dokumentów podróżnych/załatwienie formalności wizowych. Zakwaterowanie oraz nocleg w hotelu. Antananarivo - Miasto Tysiąca Wojowników - stolica Madagaskaru zbudowana została na wysokim granitowym wzniesieniu w kształcie litery Y w otoczeniu ryżowych pól. Na szczycie najwyższego wzgórza znajduje się Rova (" królewski zamek"), w którym mieści się muzeum starożytnych malagaskich królów. Dziś miasto jest powszechnie określane jako 'Tana".

  Dzień 2. Antananarivo - Andasibe (145 km, 4h jazdy z postojem).

  Śniadanie. Wyjazd do Andasibe, przejazd przez typowy krajobraz wyżynny oraz wschodni las deszczowy. Zatrzymamy się na wizytę w Peyreras - farmie, gdzie żyją różne gatunki endemicznych gadów i płazów, łącznie z najmniejszym i największym gatunkiem kameleona na świecie, ciekawe gatunki żab, insektów, węży i krokodyli. Po wizycie w parku kontynuacja trasy do Andasibe. Lunch w hotelu ( nie wliczony w cenę). Wieczorem opcjonalna ( nie wliczona w cenę) wizyta w Mitsinjo Forest - możliwość zaobserwowania nocnego życia lemurów, kameleonów i żab. Park Narodowy Mantadia jest obszarem chronionym, składającym się głównie z lasów podstawowych i wtórnych wschodniej części Madagaskaru, 145 km od stolicy. Szeroka różnorodność gatunków znajduje tutaj schronienie w gęstym lesie, bardzo wiele gatunków endemicznych i zagrożonych wyginięciem gatunków fauny i floru. Na tym obszarze żyje jedyny na świecie: Indri Indri, który jest największym żyjącym lemurem oraz wiele innych gatunków lemurów. Ten rejon jest również najlepszym do obserwacji endemicznych ptaków: couas, vangas, ground rollers .Kolacja i nocleg.

  Dzień 3. Andasibe.

  Po śniadaniu spacer w rezerwacie Analamazaotra, gdzie zobaczymy występujące tylko tutaj na świecie największe lemury Indri Indri. Po południu powrót do Antananarivo. Zakwaterowanie w hotelu.

  Dzień 4. Antananarivo - Antsirabe - Miandrivazo (395 km, ok. 10 h).

  Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Antsirabe przez typowy krajobraz wyżynny, dominują tutaj tradycyjne domy i grobowce Merina, pola ryżowe i skaliste wzgórza. Przejazd przez Ansirabe i kontynuacja podróży do Miandrivazo. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu i kolacja.

  Dzień 5. Miandrivazo - Morondava (210 km, ok. 5h).

  Po wczesnym śniadaniu przejazd do Morondava - ekonomicznej i administracyjnej stolicy obszaru Menabe w prowincji Tulear. Znajduje się na zachodzie kraju, w delcie rzeki o tej samej nazwie, płynącej wzdłuż Kanału Mozambickiego.Jest to miasto portowe, położone nad morzem, dlatego też podstawowym działem gospodarki jest rybołóstwo - głównie skorupiaki. Wokół miasta znajdują się plantacje ryżu, kukurydzy, manioku, bawełny oraz hodowle malgaskiego bydła - Zebu. Po południu ( nie wliczony w cenę) , wycieczka drewnianą łodzią przez lasy mangrowe (namorzyny) do miejscowych wiosek rybackich. Kolacja i nocleg w hotelu.

  Dzień 6. Morondava - Belo Sur Tsiribihna - Bekopaka.

  Po śniadaniu wyjazd samochodem 4x4 do Bekopaka. Lunch ( nie wliczony w cenę) po przekroczeniu rzeki Tsiribihina w Belo Sur Tsiribihina - niewielkiej miejscowości usytuowanej 90 km na północ od miasta Morondava. Wczesnym wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Nocleg i kolacja.

  Dzień 7. Bekopaka.

  Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Tsingy Bemaraha - fenomenalnego górskiego Parku Narodowego, gdzie spacerując przez skalne labirynty, wędrujemy na punkt widokowy z panoramicznym widokiem na szpiczaste iglice. Wapienne szczyty tsingy tworzą niesamowity, księżycowy krajobraz. W dolnej części masywów Tsingy znajdują się liczne jaskinie. Tsingy de Bemaraha jest najwspanialszym Parkiem Narodowym na Madagaskarze. Jest to największy chroniony obszar na wyspie - wpisany przez UNESCO na Światową Listę Dziedzictwa Przyrody. Najbardziej spektakularnym miejscem w tym parku są Grand ( Wielkie) Tsingy. W leśnych kanionach żyje wiele gatunków endemicznych oraz lokalne nocne lemury. Trasa wycieczki, zataczając koło, kończy się na przełomie rzeki Manabolo. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, kolacja i nocleg.

  Dzień 8. Bekopaka.

  Powrót do Morondava. Po drodze wizyta w słynnej Alei Baobabów - najczęściej fotografowanego miejsca na Madagaskarze. Na wyspie występuje siedem gatunków baobabów - ogromnych drzew, które rosną "do góry korzeniami". Na całym kontynencie afrykańskim występuje tylko jeden gatunek, dlatego pozostałe sześć występujących tylko na Madagaskarze znajduje się pod ścisłą ochroną. Przed powrotem do hotelu możliwość podziwiania zachodu słońca w Aleji Baobabów. Kolacja i nocleg w hotelu.

  Dzień 9. Morondava - Antananarivo.

  Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Antananarivo, transfer do hotelu. Zwiedzanie stolicy Madagaskaru. Pagórkowata okolica, w której leży Tana, pełna jest kontrastów: czerwone gliniane domy, kościoły z wieżami odizolowane na szczytach wzgórz, mozaika brązowych i zielonych pól ryżowych, kręte uliczki, liczne i gwarne stragany, stojące naprzeciw nowoczesnych budynków i sklepów. Antananarivo jest jedną z najatrakcyjniejszych stolic Afryki. Następnie wizyta na rynku sztuki ludowej La Digue. Kolacja i odpoczynek w hotelu. Przejazd na lotnisko

  Dzień 10. Warszawa.

  Lądowanie w Warszawie.

  Ecco Travel zastrzega możliwość zmiany kolejności zwiedzania. Przeloty uczestników wyjazdów grupowych mogą być realizowane różnymi połączeniami lotniczymi. Pilot spotyka się z grupą w kraju rozpoczęcia imprezy. Liczba miejsc w ofercie ograniczona.

   

  :

  • przelot na trasie Polska - Antananarivo - Polska z przesiadkami
  • opłaty lotniskowe
  • ubezpieczenie KL, NNW
  • zakwaterowanie w lodgach i hotelach
  • wyżywienie; śniadania i objadokolacje z wyjatkiem kolacji w dniu pierwszym
  • zwiedzanie wg programu
  • bilety wstępów wg programu
  • anglojęzyczną obsługę ( kierowca/pilot)

   

  Dodatkowo płatne

   

  • dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym
  • zwyczajowe napiwki dla bagażowych, kierowców, przewodników, ok 5 euro/osoba/dzień, płatne na miejscu
  • koszty uzyskania wizy

  w jęz. angielskim

  Niestety, żadna z dostępnych ofert nie spełnia wybranych przez Ciebie kryteriów wyszukiwania.

  Wizy:
  Wizę pobytową można uzyskać na lotnisku w Antananarywie. Do aplikacji wizowej należy dołączyć 2 fotografie. Należy posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od planowanego zakończenia pobytu oraz powrotny bilet.
  Dla podróży na Madagaskar obowiązkowe jest szczepienie przeciw żółtej febrze dla osób przybywających na Madagaskar z krajów wysokiego ryzyka.

  KLIMAT:

  Madagaskar charakteryzuje się zróżnicowaniem klimatycznym: klimat równikowy wybitnie wilgotny na wschodzie - klimat podrównikowy suchy na zachodzie. Na Madagaskarze występują dwie długie pory roku: Lato od listopada do kwietnia (pora deszczowa, temperatura powietrza około 25°C) i Zima od maja do października (pora sucha, temperatura pomiędzy 10°C, a 20°C w centrum kraju). Na wschodzie kraju pora deszczowa trwa prawie cały rok.

  WALUTA:

  1 frank malgaski (FMG) = 100 centymów

  Wymiany waluty można dokonywać jedynie w bankach i niektórych hotelach. Wywożenie waluty z kraju jest zabronione, dlatego warto zaplanować sobie, ile pieniędzy wydamy.

  JĘZYK:

  francuski (urzędowy), malgaski (urzędowy)

  PRZYKŁADOWE CENY:

  W większych miastach i hotelach używać można kart kredytowych, a także bez problemu wymieniać pieniądze. Madagaskar nie jest drogim krajem. Za 8 USD można zjeść obiad, a nocleg kosztuje około 20 USD. Chleb $0,30, Woda mineralna $1,10, Coca Cola $1,70, Wino stołowe 0,75L $9,00, piwo w barze $0,90,

  CZAS LOTU:

  Antananarywa – ok. 14 godz.; Warszawa - lotnisko europejskie (np. Paryż, Frankfurt) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Antananarywa – ok. 12 godz.

  RÓŻNICE CZASOWE:

  Po przybyciu na Madagaskar należy przestawić zegarki o 1 godzinę do przodu względem czasu polskiego.

  TRANSPORT:

  Najszybciej na Madagaskar można dotrzeć drogą powietrzną. Lotnisko położone jest ok. 17 km od Antananarywy. Najwięcej lotów obsługuje linia lotnicza Air Madagaskar – w większości są to połączenia wewnątrzkrajowe. Obowiązuje ruch prawostronny. Ze względu na zły stan dróg i brak oświetlenia ulic nie zaleca się jazdy nocą. Szczególną ostrożność należy zachować, podróżując środkami transportu publicznego. Możliwość korzystania z kolei jest ograniczona. Można podróżować po kraju samolotami lokalnych linii lotniczych. W Antananarywie można korzystać z licznych taksówek. Opłaty nie są zbyt wygórowane, jednak cenę kursu należy zawsze ustalić z kierowcą przed rozpoczęciem jazdy. W stolicy można wypożyczyć samochód razem z kierowcą, który jednocześnie jest przewodnikiem po mieście i okolicach.

  ELEKTRYCZNOŚĆ:

  Elektryczność 127/220V / 50 Hz

  CIEKAWOSTKI:

  Zakazane jest fotografowanie lotnisk i obiektów militarnych; Najlepszym okresem do wyjazdu na Madagaskar są miesiące październik–grudzień oraz marzec–maj; Od lat na Madagaskarze pracują polscy misjonarze i siostry zakonne; Warto ze sobą zabrać: zapas potrzebnych lekarstw, okulary przeciwsłoneczne, filtr ochronny, kapelusz chroniący przed słońcem, środek na komary, ubranie przeciwdeszczowe. Obowiązkowe jest szczepienie przeciw żółtej febrze dla osób przybywających na Madagaskar z krajów wysokiego ryzyka. Zaleca się picie wyłącznie wody butelkowanej i napojów gazowanych.

  WIZY:

  Wizę pobytową można uzyskać na lotnisku w Antananarywie (koszt 50 USD). Do aplikacji wizowej należy dołączyć 2 fotografie. Należy posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od planowanego zakończenia pobytu oraz powrotny bilet.

  PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE W RP:

  Najbliższa Ambasada Madagaskaru

  Ambasada Republiki Madagaskaru
  Koursovoy per. 5, 119034 Moskwa
  tel. (0-0 7 095) 290 02 14
  fax (0-0 7 095) 202 34 53

  Brak polskiej placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w Kenii akredytowany jest również w Republice Madagaskaru.

  Konsulat RP w Antananarivo
  Okręg konsularny: Madagaskar, Szeszele, Mauritius
  Konsul Honorowy: dr Zbigniew Kasprzyk
  LOT II M 47 DA Analamahitsy, Antanetilava
  B.P. 3528 Antananarivo 101, Madagascar
  tel.(261) 202242806
  fax. (261) 202242806
  e-mail: oceconsult@wanadoo.mg
  godziny pracy: od poniedziałku do piątku 14:00-16:00

   

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt