15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - najlepsza strona egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

  Namibia

  Windhoek
  Średnia temperatura powietrza (°C)
  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  25 23 22 20 17 14 14 17 20 23 25 25
  Namibia

  Piaski Kalahari - Namibia, Botswana, Zimbabwe


  Dzień 1. Warszawa - Windhoek. Wylot z Warszawy do stolicy Namibii Windhoek.
  Dzień 2. Windhoek (150 km). Przylot do stolicy Namibii, Windhoek. Zwiedzanie historycznego centrum miasta  o charakterystycznych wpływach architektury niemieckiej i obiad w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Windhoek.
  Dzień 3. Windhoek - Naukluft Park - Sesriem Canyon (350 km, ok. 6h jazdy). Przejazd rano do Namib Naukluft Park - najstarszej pustyni na...

  Więcej

  BEZPIECZNE PODRÓŻOWANIE - sprawdź przed wyjazdem
  Aktualne wytyczne i obostrzenia » Nowe standardy podróżowania »

  WINDHOEK - NAMIB NAUKLUFT PARK - SOSSUSVLEI - SESRIEM CANYON - WALVIS BAY -SWAKOPMUND -SKELETON COAST - HIMBAS - ETOSHA - CAPRIVI - MAUN - MOREMI GAME RESERVE - OKAVANGO DELTA - CHOBE NATIONAL PARK - WODOSPADY WIKTORII

  Dzień 1. Warszawa - Windhoek.

  Wylot z Warszawy do stolicy Namibii Windhoek.

  Dzień 2. Windhoek (150 km).

  Przylot do stolicy Namibii, Windhoek. Zwiedzanie historycznego centrum miasta o charakterystycznych wpływach architektury niemieckiej i obiad w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Windhoek.

  Dzień 3. Windhoek - Naukluft Park - Sesriem Canyon (350 km, ok. 6h jazdy).

  Przejazd rano do Namib Naukluft Park - najstarszej pustyni na świecie, miejsca zamieszkania ok 200 gatunków zwierząt. Spacer do Kanionu Sesriem, wyżłobionego przed wiekami przez rzekę Tsauchab. Podróżnicy mogą zejść w dół kanionu schodami wyrytymi w skalach i z dołu podziwiać przedziwne formy ścian wąwozu. Kolacja i nocleg w lodgach w pobliżu Sesriem

  Dzień 4. Sosussvlei - Walvis Bay(350 km, ok. 5h jazdy).

  Wyjazd przed świtem do rezerwatu pustynnych wydm Sossusvlei, oglądanie słońca wznoszącego się ponad najwyższymi wydmami na świecie, sięgającymi ponad 300 m wysokości. Wspinaczka na wydmy z których obserwujemy niezwykłą grę światła na krawędziach piaskowych wzgórz. Po południu przejeżdżamy przez najstarszą pustynię świata, Naukluft i niepowtarzalny w swoistym uroku przełom rzeki Kuiseb. Po południu docieramy do Walvis Bay, głównego portu Namibii. W basenach solankowych spotykamy ogromne stada flamingów, pelikanów i innego ptactwa wodnego. Przejazd do Swakopmund - nadbrzeżnego miasteczka ze wspaniałą promenadą osłoniętą palmami i udekorowana kwiatami, będącą prawdziwą oazą dla każdego podróżnika po długiej pustynnej podroży. Kolacja i nocleg w hotelu w Swakopmund.

  Dzień 5. Swakopmund - Księżycowy Krajobraz - Welwitschia Drive (240 km, ok 3-4 h jazdy).

  Całodzienna wycieczka w okolicach Swakopmund do miejsc o niezwykłym, pustynnym krajobrazie nazywanym księżycowym oraz do jednego z większych skupisk ponad tysiącletnich pustynnych roślin welwitschii. Po południu powrót do Swakopmund i wizyta w centrum sportów uprawianych na wydmach, jak zjeżdżanie na desce, quady i latanie na lotniach. Obiad i nocleg w Swakopmund

  Dzień 6. Swakopmund - Wybrzeże Szkieletowe - Khorixas (420 km, ok. 6 - 7 h jazdy).

  Wyjazd wcześnie rano i podroż przez Park Narodowy Wybrzeża Szkieletowego. Jadąc w kierunku północnym przez to rozległe i odizolowane wybrzeże natrafiamy na wspaniałe widoki wydm spotykających się z oceanem, oraz wraki statków. Takie krajobrazy doprowadzają nas do Przylądka Krzyża - wielotysięcznej koloni fok. Później wracamy w głąb lądu, przez tereny pokryte zielenią i górami, aż docieramy do gór Brandberge - spektakularnej kolekcji prehistorycznych malowideł skalnych, wykonanych przez Buszmenów przed 4 tysiącami lat. Kolacja i nocleg w Khorixas.

  Dzień 7. Skamieniały Las - Twyfelfontein - Palmwag - Kamanjab (400 km, ok. 6h jazdy).

  Wizyta w skamieniałym lesie, kryjącym w sobie tajemnice w postaci leżących tam ogromnych, sięgających 30 m drzew, które wg naukowców zostały przemieszczone tutaj przez gigantyczną powódź ok. 200 mln lat temu, skamieniałe zachowują swój perfekcyjny kształt i detale do dzisiaj. Niewiele dalej, wsród malowniczych wzgórz w Twyfelfontein, podziwiamy jeszcze jedno z większych skupisk skalnych rycin buszmeńskich zarejestrowanych kilka lat temu jako Miejsce Światowego Dziedzictwa Kultury. Po lunchu (nie wliczony w cenę ) wyjeżdżamy z Khorixas na północ, gdzie jeszcze przed zachodem słońca odwiedzamy farmę gepardów. Kolacja i nocleg w lodgach niedaleko Kamanjab.

  Dzień 8. Kamanjab - wioska Himba - Etosha (200 km, ok. 4 h jazdy).

  Rano wyruszamy w kierunku największego rezerwatu Namibii, Etoshy. Po drodze odwiedzamy ukrytą w buszu wioskę plemienia Himba, żeby sfotografować kobiety i dzieci o unikalnych fryzurach i ciałach pokrytych czerwonym pyłem. Po lunchu w Outjo (niewliczony w cenę) dojeżdżamy do lodgii przy bramie rezerwatu Etosha. Kolacja i nocleg w lodgach.

  Dzień 9. Etosha.

  Całodzienne safari (180 km). Wjazd do niezwykłego Rezerwatu Etosha, łączącego w sobie gęsty busz z rozległymi otwartymi terenami dna słonego jeziora. Centrum parku to Etosha Pan (słone dno jeziora) - płytka depresja ok 4500 km2, która pozostaje sucha przez większą cześć roku, a napełnia sie wodą do głębokości 1m tylko w porze obfitych deszczów. Równina przyciąga wiele zwierząt i ptaków ze względu na bogactwo w sole mineralne i wodę. Całodzienne safari w rezerwacie, gdzie w wyjątkowej scenerii (ciemnoniebieskie niebo i białe piaski pustyni) można zobaczyć niepoliczalne stada zebr, żyraf, antylop gnu i słoni. Rezerwat o powierzchni 22 tys. km2 zamieszkują 144 gatunki ssaków, ponad 340 gatunków ptaków i 110 gatunków gadów. Obserwowanie na otwartych przestrzeniach Etoshy codziennych migracji w poszukiwaniu wody olbrzymich stad tych zwierząt jest niezapomnianym wrażeniem. Kolacja i nocleg w lodgach poza rezerwatem.

  Dzień 10. Etosha - Tsumeb - Rundu - Bagani (550 km, ok. 7 h jazdy).

  Wcześnie rano wyruszamy w drogę mijając centrum kopalnictwa miedzi, miasteczko Tsumeb, żeby później przez płaskie, buszowe tereny dotrzeć do pasa rzek i rozlewisk Caprivi Strip. Późnym popołudniem dojeżdżamy do rzeki Okavango. Kolacja i nocleg w lodgach na brzegu rzeki.

  Dzień 11. Bagani - Maun (450 km, ok 6 h jazdy).

  Przekraczamy granicę z Botswaną i poruszamy się wzdłuż rzeki, a potem rozlewisk Okavango docierając po południu do stolicy regionu - Maun. Maun leży w Delcie rzeki Okavango, jedynej rzeki nie wpadającej do morza, a wsiąkającej w pustynię Kalahari (15 tys. km2 krystalicznie czystych kanałów wodnych, spokojnych lagun i niezliczonych wysp, uważanych za jeden z cudów natury). Jest to jedno z najlepszych miejsc na safari. Kolacja i nocleg w lodgach w Maun.

  Dzień 12. Maun - Moremi Game Reserve (250 km)

  . Wcześnie rano wyjeżdżamy na całodzienne safari w samochodach terenowych 4x4 do rezerwatu Moremi. Rezerwat ten jest klinem stałego lądu wchodzącym w rozlewiska delty. Wyjątkowo trudny teren pokonujemy w samochodach terenowych dających nam również możliwość zbliżania się do ukrytych w buszu zwierząt. Kolacja i nocleg w lodgach w stacjonarnych namiotach niedaleko rezerwatu.

  Dzień 13. Maun - Delta Okavango (170 km).

  Safari w lodzi motorowej wśród wysp delty rzeki. W delcie Okawango żyją niezliczone ilości ptactwa i liczne inne zwierzęta, korzystając z obfitych zasobów wody i bujnej roślinności. Żyje tu około 30 tysięcy słoni, bawołów, hipopotamów, żyraf, lwów, gepardów i lampartów oraz dziesiątki tysięcy antylop, z których kilka jest endemicznych wyłącznie dla tego rejonu np. lechwe. Wody Okavango podnoszą się po sezonie deszczowym w Angoli i Zambii właśnie w czasie bezdeszczowej zimy, czyli pomiędzy czerwcem a wrześniem, ściągając w okolice delty stada zwierząt z całej pustyni Kalahari. Obiad i nocleg w lodgach w Maun.

  Dzień 14. Maun - Nata - Kasane (600 km, ok. 8-9 h jazdy).

  Tą długą, całodzienną trasą dzielimy na dwa etapy. Pierwszy przez suche dna jezior Nxai i Magkadikadi do miejscowości Nata gdzie po lunchu możemy odbyć 2 godzinną wycieczkę do rezerwatu ptaków nad jeziorem Sowa (nie wliczona w cenę). Drugi etap to przejazd wzdłuż granicy z Zimbabwe do miejscowości Kasane położonej nad rzeką Chobe. Safari łodzią przed zachodem słońca na rzece Chobe, jednym z najciekawszych na świecie miejsc do oglądania słoni. Obiad i nocleg w lodgach w Kasane.

  Dzień 15. Chobe National Park- Wodospady Wiktorii (80 km).

  Wcześnie rano safari w samochodach 4x4 w rezerwacie Chobe. Przed południem przekraczamy granice Zimbabwe i dojeżdżamy do Wodospadów Wiktorii. Zwiedzanie miasteczka i słynnych Wodospadów Wiktorii - drugimi co do wielkości na świecie, odkrytych przez podróżnika Davida Livingstona w 1855 roku. Kolacja i nocleg w hotelu w Wodospadach Wiktorii.

  Dzień 16. Wodospady Wiktorii (50 km).

  Dzień przeznaczony na dowolnie wybrane zajęcia fakultatywne i wypoczynek. Do najbardziej emocjonujących sportów należy niewątpliwie jeden z najsłynniejszych na świecie spływ pontonami po Zambezi. Równie ciekawy choć już nie tak ekscytujący jest przelot helikopterem albo mikrolotnią nad wodospadami, jazda konna, safari na słoniu, spacer z lwami, skakanie z mostu (bungee jumping), jet boat, wycieczki kajakowe, kąpiel w skalnym basenie tuż przy krawędzi Wodospadu itp. Kolacja i nocleg w hotelu w Wodospadach Wiktorii.

  Dzień 17. Wodospady Wiktorii - Johanesburg odlot do Polski.

  Po śniadaniu czas wolny na ostatnie zakupy pamiątek na lokalnym rynku rzemiosła . Wylot z Wodospadów Wiktorii do Polski.

  Dzień 18. Warszawa

  . Przylot przez jeden z portów europejskich do Warszawy.

  Ecco Travel zastrzega możliwość zmiany kolejności zwiedzania. Przeloty uczestników wyjazdów grupowych mogą być realizowane różnymi połączeniami lotniczymi. Pilot spotyka się z grupą w kraju rozpoczęcia imprezy. Liczba miejsc w ofercie ograniczona.

  • bilety lotnicze z Polski do Windhoeku i z powrotem z Wodospadów Wiktorii do Polski z przesiadkami w porcie europejskim
  • 15 noclegów w pokojach 2 osobowych w hotelach i guest housach 3*- 4*
  • wszystkie śniadania i obiadokolacje
  • transport na całej trasie w klimatyzowanym mikrobusie (autobusie)
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • opiekę polskojęzycznego pilota

  Dodatkowo płatne

  • obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości US$ 580 (płatność tylko w dolarach) na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
  • zajęć fakultatywnych w Swakopmund
  • zajęć fakultatywnych w Wodospadach Wiktorii
  • napojów chłodzących i alkoholowych
  • napiwków prywatnych i w restauracjach
  • wydatków prywatnych
  • opłat wizowych
  • lunchów
  • miejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).

  Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej

  obsługa polskojęzycznego pilota

  Kiedy Wylot Cena  
  17-10-2021
  Piaski Kalahari - Namibia, Botswana, Zimbabwe
  Skąd: WAW
  Wyżywienie: Sniadania i obiadokolacje
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 16849
  19 dni / 15 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  28-03-2022
  Piaski Kalahari - Namibia, Botswana, Zimbabwe
  Skąd: WAW
  Wyżywienie: Sniadania i obiadokolacje
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 16249
  18 dni / 15 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  25-07-2022
  Piaski Kalahari - Namibia, Botswana, Zimbabwe
  Skąd: WAW
  Wyżywienie: Sniadania i obiadokolacje
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 17249
  18 dni / 15 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  17-10-2022
  Piaski Kalahari - Namibia, Botswana, Zimbabwe
  Skąd: WAW
  Wyżywienie: Sniadania i obiadokolacje
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 16849
  19 dni / 15 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  Namibia:

  Obywatele polscy udający się do Namibii muszą posiadać wizę pobytową w paszporcie. Można się o nią ubiegać w przedstawicielstwach Namibii (Berlinie, tel. 0049 302540950; w Londynie, tel. 0044 2076366244; Moskwie, tel. 007 952300113). Ważność paszportu musi być o 6 miesięcy dłuższa niż termin ważności wizy. Przekraczając granicę w porcie lotniczym, trzeba okazać bilet powrotny. Na przejściach granicznych wizy nie są wydawane. Koszt wizy jednokrotnej - około 50 EUR, wizy expressowej - 150 EUR.

  WAŻNE! Ecco Travel nie pośredniczy w wyrabianiu wiz.

  Zimbabwe:

  Wizy pobytowe i tranzytowe obywatele polscy uzyskują w głównych granicznych punktach kontroli. Opłata za wydanie wizy wynosi 30 USD jednokrotna, 45 USD dwukrotna. Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi minimum 6 miesięcy. W paszporcie musza byc minimum 3 strony puste na wbicie wiz. Decyzję o okresie ważności wizy podejmuje urzędnik imigracyjny na granicy, który może wystawić wizę jednokrotną lub dwukrotną do 30 dni.

  Botswana:

  Obywatele RP są zwolnieni z obowiązku posiadania wizy przy pobytach do 90 dni. Okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi minimum 6 miesięcy. Wymaga się okazania biletu powrotnego lub tranzytowego oraz środków pieniężnych wystarczających na pokrycie kosztów pobytu. Minimalna kwota na dzień pobytu nie jest określona.

  UWAGA! Potrzebne są łącznie 3 strony wolne w paszporcie na wbicie wszystkich wiz.

  Klimat:

  Pogoda w Namibii jest dobra przez cały rok. Temperatury prawie w każdym miesiącu wahają się od 17-32 °C. Przeważającą część kraju pokrywają pustynie, dlatego klimat jest niezwykle suchy. Panuje tu susza i brak dostępu do wody. Pora deszczowa trwa od listopada do marca. Wówczas deszcze wypełniają wyschnięte koryta rzek, a wszystko wokół się zazielenia. Klimat w tym czasie jest chłodniejszy, ale pojawia się więcej komarów i trudniej przemieszczać się po szutrach.

  Waluta:

  Jednostką monetarną jest rand południowoafrykański (ZAR). Rand dzieli sie na 100 centów. Średni kurs wynosi:

  1 ZAR = 0,26 PLN

  1 ZAR = 0,066 USD

  1 ZAR = 0,606 EUR

  W hotelach oraz większych sklepach honorowane są karty płatnicze takie jak np. VISA, MasterCard, American Express.

  Przykładowe ceny:

  Batony popularnych marek - 8 ZAR

  Chleb biały - 15 ZAR

  Woda 1,5 l - 14,5 ZAR

  Ziemniaki 3 kg - 44 ZAR

  Piwo 6 x 440 ml - 67,5 ZAR

  Wino 750 ml - 32-140 ZAR

  Czas lotu:

  Czas przelotu do Namibii wynosi ok. 11 godzin.

  Różnice czasowe:

  W Namibii należy przestawić zegarki o godzinę do przodu względem czasu polskiego. Czas zimowy nie występuje.

  Transport:

  W Namibii obowiązuje ruch lewostronny. Najpopularniejszym środkiem transportu między miastami są minibusy i taksówki. Kursują także autobusy, jednak nie zawsze punktualnie i nie w każde dni. Wynajęcie auta w zależności od modelu kosztuje 58-80 EUR na dzień. Kolej jest słabo rozbudowana, za to każde większe miasto ma swoje lotnisko.

  Elektryczność:

  Napięcie w gniazdkach wynosi 220 V. Wtyczki są nietypowe (trzy okrągłe bolce), ale można kupić adapter na wtyczki polskie.

  Zdrowie:

  Przed wyjazdem do Namibii zaleca się wykonanie szczepień na: dur brzuszny, tężec, błonicę, WZW typu A i B.

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt