Weekend w Gruzji na Sylwestra

Gruzja | Wycieczki objazdowe
Drukuj Drukuj
Ulubione
2 099 zł/os.
Warszawa
czw. 30.12.2021 - wt. 04.01.2022
6 dni / 4 noce
Dorośli: 2, dzieci: 0
śniadanie
Pokój dwuosobowy
Po polsku
BEZPIECZNE PODRÓŻOWANIE - sprawdź przed wyjazdem
Aktualne wymogi dla podróżujących » Nowe standardy podróżowania »

UDOGODNIENIA

Kategoria
***
Region
Gruzja/Tbilisi
Opis

TBILISI - MCCHETA - BODBE - SIGNAGI - GORI - UPLISCYCHE - BORDŻOMI - TBILISI

Dzień 1. Polska - Tbilisi. 

Wylot z Polski i przelot do Tbilisi.

Dzień 2. Tbilisi - Mccheta - Tbilisi.

Poranny przylot do Tbilisi. Transfer do hotelu, relaks po podróży. Po śniadaniu zwiedzanie Tbilisi, stolicy i największego miasta Gruzji. Miasto zajmuje powierzchnię 372 km kw. i liczy ok miliona mieszkańców. Powstało w V wieku naszej ery za panowania Vakhtang Gorgasali, gruzińskiego króla Kartli (Iberia). Do największych zabytków miasta należą: m.in.: Sameba - Katedra Świętej Trójcy, znana jako "Budowla Tysiąclecia" i będąca największą prawosławną katedrą w Gruzji oraz na całym Kaukazie, mierząca prawie 100 metrów wysokości; widok na twierdzę Narikala; plac Europy i Most Pokoju; Al. Szoty Rustawelego z pomnikiem św. Jerzego. Spacer klimatycznymi uliczkami starego miasta. W drugiej części dnia przejazd do miejscowości Mccheta, starożytnej stolicy i centrum religijnego Gruzji liczącego 3000 lat. Na miejscu można zobaczyć wpisaną na listę UNESCO katedrę Sweticchoweli (XI w.), gdzie znajdują się szaty Chrystusa. Możliwość zakupu pamiątek na lokalnym bazarze. Następnie wjazd pod położony na wzgórzu Monastyr Dżwari (VI w.), z którego rozpościera się wspaniały widok na okolicę. Powrót do Tbilisi. Czas wolny. Przygotowanie do przywitania Nowego Roku. Nocleg. 

Dzień 3. Tbilisi.
Śniadanie. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 4. Tbilisi - Kachetia - Tbilisi.
Śniadanie. Całodniowa wycieczka do regionu Kachetia - słynącego ze swoich tradycji winiarskich. W regionie Kachetia wytwarza się ok. 70% całej gruzińskiej produkcji tego szlachetnego trunku. Po drodze podziwianie pięknych krajobrazów Kachetii, nazywanej gruzińską Toskanią. W trakcie wycieczki degustacja wyśmienitych gruzińskich trunków, pokaz i nauka gotowania lokalnego przysmaku chaczapuri oraz pieczenie chleba szoti. Kolejnym punktem będzie zwiedzanie Bodbe, z kompleksem klasztornym św. Jerzego oraz grobem św. Nino oraz wizyta w urokliwym Signagi „mieście zakochanych”, w którym urząd stanu cywilnego otwarty jest przez całą dobę. Powrót do Tbilisi, czas wolny. Nocleg.

Dzień 5. Tbilisi - Gori - Upliscyche - Bordżomi - Tbilisi.
Po śniadaniu przejazd do miejscowości Gori, w której znajduje się Państwowe Muzeum Józefa Stalina. Oprócz licznych pamiątek, mebli, obrazów czy plakatów mieści się tutaj jedna z kilkunastu masek pośmiertnych, której poświęcono osobną salę. Następnie wizyta w Upliscyche, zwanym "Twierdzą Boga". Skalne miasto zbudowane na wysokim skalistym lewym brzegu rzeki Mtkwari, zawiera partie budowane od II w. p.n.e. do późnego średniowiecza i wyróżnia się unikalnym połączeniem różnych stylów architektonicznych. Ostatnim punktem podróży będzie miejscowość uzdrowiskowa Bordżomi, w której spróbować można naturalnej wody mineralnej, znanej ze swoich leczniczych właściwości. Czas wolny na spacer w Parku Bordżomi. Powrót do Tbilisi. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 6. Tbilisi - Polska.
Nocny transfer na lotnisko w Tbilisi. Powrót do Polski.

Uwaga!
Ze względu na słaby stan gruzińskiej infrastruktury drogowej na trasie przewidziane są dłuższe przejazdy. Należy pamiętać, że Gruzja to piękny kraj, co oprócz wspaniałych wrażeń wiąże się z pewnymi uciążliwościami podróży. Dla Państwa komfortu staramy się bardzo, aby standard zakwaterowania nie wykraczał poniżej ogólnie przyjętej normy hoteli 3*. Przyda się cieplejsze okrycie chroniące przed deszczem i wiatrem oraz krem z filtrem przeciwsłonecznym i nakrycie głowy. Podczas zwiedzania większości obiektów religijnych wymagane jest noszenie odpowiedniego ubioru: kobiety - chusta na głowę oraz spódnica za kolano lub ewentualnie spodnie do kostki, mężczyźni - długie spodnie. Kobiety nie powinny nosić bluzek z głębokimi dekoltami.

Świadczenia
 • przelot Warszawa - Tbilisi – Warszawa, max z 1 przesiadką
 • opłaty lotniskowe
 • ubezpieczenie KL, NNW
 • zakwaterowanie w hotelach odpowiadających standardowi co najmniej 3 *** (5 noclegów), z łazienkami
 • wyżywienie: śniadania
 • transport klimatyzowanym busem lub autokarem
 • zwiedzanie wg programu
 • serwis polskojęzycznego przewodnika
 • bagaż podręczny 5-8kg/os.
Dodatkowo płatne
 • zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym, albo do tańszej opcji podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
 • obowiązkowa opłata za serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 95 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki (opłata przyjmowana tylko w dolarach wydanych po 2003 roku),
 • bagaż rejestrowany 23kg - 300 PLN/os.,
 • miejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).
Obsługa na miejscu

w jęz. polskim

Informacje wizowe

Obywatele RP, tak jak wszyscy obywatele krajów Unii Europejskiej, korzystają z prawa do swobodnego wjazdu i pobytu w Gruzji przez 90 dni w okresie 180 dni. Dokumentami uprawniającymi do bezwizowego wjazdu, pobytu oraz wyjazdu jest paszport lub dowód osobisty ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu. W przypadku lotów z przesiadką w kraju strefy Non Shengen wymagany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.

LISTA KALENDARZ
Zmień widok
Wyjazd od
Powrót przed
Wyjazd z
Ilość dni
Wyżywienie
Dorośli
Dzieci

Ten hotel nie posiada jeszcze żadnych opinii.

Porto Azzurro Aparthotel

Porto Azzurro Aparthotel

21.01.2022 pt. 5 dni / 3 noce
bez wyżywienia
Katowice / godz. 18:30
 957  -12%
840 zł/os.
zobacz ofertę
usuń z ulubionych
Donatello

Donatello

Włochy | Rzym
19.12.2021 nd. 4 dni / 3 noce
bez wyżywienia
Warszawa - Modlin / godz. 09:20
840 zł/os.
zobacz ofertę
usuń z ulubionych
Priscilla

Priscilla

Włochy | Rzym
21.11.2021 nd. 4 dni / 3 noce
śniadanie
Wrocław / godz. 12:05
840 zł/os.
zobacz ofertę
usuń z ulubionych
Proszę czekać ...