15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - najlepsza strona egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

   

  Program Cena  
  Miasto: Ponta Delgada
  Wyżywienie: Sniadania
  Skąd: Berlin
  od 2499 zł
  7 dni / 6 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka
  Miasto: Azory
  Wyżywienie: Sniadania
  Skąd: Berlin
  od 2999 zł
  7 dni / 6 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka
  Talisman ****
  Miasto: Ponta Delgada
  Wyżywienie: Sniadania
  Skąd: Berlin
  od 3249 zł
  7 dni / 6 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka
  Miasto: Vila Franca Do Campo
  Wyżywienie: Sniadania
  Skąd: Berlin
  od 3499 zł
  7 dni / 6 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka
  Miasto: Furnas
  Wyżywienie: Sniadania
  Skąd: Berlin
  od 5049 zł
  7 dni / 6 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka

   

  WALUTA I ORIENTACYJNE CENY
  EURO, 1 EUR = ok. 4.45 PLN (wg kursu NBP z czerwca 2020r). Przykładowe ceny: woda mineralna ok 1 EUR, kawa w restauracji ok 1,5 EUR.

  KLIMAT / KIEDY JECHAĆ
  Pod względem klimatu Portugalia jest doskonała dla osób nie lubiących zbyt dużych upałów. Dzięki oceanicznym wiatrom nie jest tu nigdy ani zbyt gorąco, ani zimno. Doskonała do wypoczynku pora i ciepłe morze rozpoczynają się na przełomie maja i czerwca i trwają do listopada.

  JĘZYK
  Językiem urzędowym jest portugalski. W miejscowościach turystycznych można porozumieć się w języku angielskim i francuskim. Warto poznać podstawowe zwroty portugalskie, szczególnie w przypadku samodzielnego podróżowania po Portugalii.

  CZAS
  Pomiędzy Portugalią a Polską jest godzina różnicy, godz. 13.00 w Polsce = godz. 12.00 w Portugalii.

  KUCHNIA / SMAKOWITOŚCI
  Potrawą najbardziej smakującą Portugalczykom jest sztokfisz,suszony dorsz, z którego przyrządza się np.: pasteis de bacalhau - przyprawione ziołami pulpeciki z masy zmieszanej z dorsza i ziemniaków.

  PAMIĄTKI
  Typowymi pamiątkami przywożonymi z Portugalii są: wyroby z wikliny, kapelusze i kosze słomiane, wyroby z miedzi i cyny, drewniane figurki, ceramika z Porches.

  CIEKAWE WYDARZENIA
  W maju odbywają się barwne procesje w miejscowości Loule. W lipcu obchodzone są święta Senhora do Carmo, którym towarzyszy jarmark w Faro. W sierpniu odbywa się barwny jarmark przy okazji obchodów lokalnego święta w Castro Marim. 18 maja w całym kraju odbywa się Noc Muzeów, kiedy to większość muzeów w kraju jest otwarta po zmierzchu a wstęp jest bezpłatny.

  TRANSPORT I KOMUNIKACJA
  Doskonale funkcjonuje sieć lokalnych połączeń autobusowych zarówno pomiędzy miejscowościami turystycznymi na wybrzeżu Algarve jak i do nieco bardziej oddalonych miejsc. Bardzo wygodnie podróżuje się koleją.

  REGION ALGARVE
  Na południowym krańcu Portugalii, od Przylądka św. Wincentego aż po granicę z Hiszpanią rozciąga się najbardziej słoneczna kraina tego kraju - Algarve. Z jednej strony oblewają ją spokojne wody Atlantyku, a od północy ogranicza wysokie pasmo gór Caldeirao.

  PLAŻE
  Wybrzeże Algarve ciągnie się na długości 230 km z czego 150 km stanowią plaże. Wybrzeże nie jest jednolite - w niektórych miejscach tworzą je małe piaszczyste zatoczki pomiędzy klifami, w innych szerokie długie plaże.

  ALBUFEIRA
  Miasto tak sławne, że stało się turystyczną stolicą Algarve. Dawniej mała wioska turystyczna, dziś najbardziej popularne miasto wypoczynkowe wybrzeża. Oprócz hoteli rozlokowanych przy plażach, można tu spacerować po starówce i pomiędzy mauryjskimi białymi domkami wybudowanymi na stromym zboczu. Plaża jest tu naprawdę imponująca, długa i szeroka, pokryta drobnym, złotym piaskiem, łagodnie opadająca do morza. W ciągu dnia polecamy liczne sporty wodne, wieczorem rozrywki w knajpkach na starówce. Transfer z lotniska w Faro do hoteli w Albufeira - około 60 minut.

  QUARTEIRA
  Doskonały wybór dla osób pragnących wypocząć w mniejszej, bardziej spokojnej miejscowości, jednak mieć bliski dostęp do atrakcji dużego kurortu. Quarteira to nieduża miejscowość położona tuż obok Vilamoura. Transfer z lotniska w Faro do hoteli w Quarteira - około 30 minut.

  VILAMOURA
  Ta turystyczna miejscowość leży niedaleko Quarteiry i stanowi prężnie rozwijający się nadmorski kurort. Znajduje się tu sporo nowoczesnych hoteli i ośrodków rekreacyjnych. Region słynie z najlepszych w Europie pól golfowych. Do tutejszego portu jachtowego przez cały rok przybijają łodzie z całego świata. W mieście mieści się Museum Cerra da Vila z kolekcją pozostałości z czasów Rzymian, Maurów i Wizygotów oraz niewielkie muzeum przybliżające historię kolonii. Miejscowe wykopaliska eksponują pozostałości budowli z czasów Imperium Rzymskiego.

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt