15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - wyższy poziom egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Ostatnie miejsca, ostatnia szansa!
  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

  Portugalia

  Porto

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  10 10 11 13 14 17 19 18 18 15 13 11

   

     Oferty dla zadanych kryteriów wyszukiwania zostały już wyprzedane.

  Bardzo przepraszamy za niedogodności.

  Nasza infolinia chętnie pomoże w znalezieniu dla Państwa innych propozycji.
  Prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 804 289 220 lub adresem mailowym sale@eccoholiday.com

   

  Lizbona jako kierunek wakacyjny Ecco Travel obsługiwany jest za pośrednictwem liniowych połączeń lotniczych i nie posiada opieki rezydenta Ecco Travel.

  WALUTA I ORIENTACYJNE CENY:

  Obowiązująca waluta: EURO, 1 EUR = ok. 4,26 PLN (wg kursu NBP z sierpnia 2017 r.) Orientacyjne ceny wybranych produktów: kawa (filiżanka): 0,40-0,50 EUR, woda mineralna (butelka): 0,20-0,45 EUR, obiad: 13-15 EUR, piwo: 0,50-1,00 EUR, chleb: 1,20-1,60 EUR, bagietka: 0,40-0,60 EUR, ser topiony: 0,50 EUR, herbata: 1,00-1,25 EUR, kruche ciastka: 0,80 EUR.

  KLIMAT/KIEDY JECHAĆ

  Najlepszą porą na zwiedzanie Lizbony jest koniec wiosny i początek jesieni, można wtedy cieszyć się piękną pogodą i uniknąć upałów panujących w lipcu i sierpniu.

  JĘZYK

  Językiem urzędowym jest język portugalski.

  CZAS

  W Lizbonie i całej Portugalii obowiązuje czas GMT (Greenwich Mean Time) - jest o godzinę wcześniej niż w Polsce.

  KUCHNIA/SMAKOWITOŚCI

  Tradycje kulinarne miasta stanowią część kuchni portugalskiej, która składa się przeważnie z prostych lecz smacznych potraw. Na charakter kuchni wpływ miała bliskość oceanu, Rzymianie, muzułmanie oraz odkrycia geograficzne. Portugalia znana jest z różnorodności przyrządzanych ryb i wszelkiego rodzaju owoców morza oraz bogato przyprawionych potraw. Do najpopularniejszych przypraw należą: cynamon, curry, szafran, kolendra. Szczególne miejsce w kuchni portugalskiej zajmują sardynki i dorsze, przyrządzane na wiele sposobów. Tutejsze sardynki uważane są za najtłustsze i najsłodsze na świecie, najlepiej smakują wędzone lub grillowane.

  Do najbardziej charakterystycznych potraw kuchni portugalskiej należą:bacalhau á bras - suszony i solony dorsz, pieczony z ziemniakami, jajkiem i czosnkiem, caldo verde - zielona zupa z bardzo drobno pokrojonej, włoskiej kapusty oraz ziemniaków, cebuli, czosnku i kawałków kiełbasy, porco a alentejana - wieprzowina gotowana z małżami i pastel de nata - tarta z nadzieniem budyniowym, pochodząca z lizbońskiej dzielnicy Belém. Portugalia należy do światowych potentatów w produkcji różnorodnych win, jednak przede wszystkim słynie z Porto i Madery. Ponadto wyrabia się tu wiele rodzajów sera, np.cabreiro, serra de estrella,serpa czy requeijao.

  PAMIĄTKI

  Najlepszym miejscem do zakupu tradycyjnych pamiątek i regionalnych wyrobów są okolice zamku Św. Jerzego (Castelo de Sao Jorge) oraz dzielnica Bairro Alto. Można tam znaleźć duży wybór sztuki ludowej i tradycyjnego rękodzielnictwa oraz wiele regionalnych artykułów spożywczych. Do najczęściej kupowanych pamiątek należą tutejsze wina, wyroby mosiężne, koronki, safian, wyroby z wikliny i kutego żelaza oraz azulejos - zdobione płytki ceramiczne.

  CIEKAWE WYDARZENIA

  W lutym organizowany jest jeden z największych w kraju festiwali muzyki fado. W lipcu i sierpniu odbywają się Estoril Festival i Sintra Music Festival - występy zespołów muzycznych i tanecznych. Na przełomie lipca i sierpnia ma miejsce jarmark rękodzieła Feira do Artesanato. Ważnym wydarzeniem w życiu miasta jest również odbywający w listopadzie Festiwal Wina. W noc z 12 na 13 czerwca odbywa się barwna parada do Avenida da Liberdade, natomiast z 28 na 29 niezwykle widowiskowa procesja łodzi żaglowych wzdłuż Tagu.

  TRANSPORT I KOMUNIKACJA

  W mieście działa rozbudowana i sprawnie działająca sieć autobusów i tramwajów (w tym linie z zabytkowymi wagonami). Autobusy i tramwaje kursują codziennie od 05:00-06:00 do 01:00. Później jeżdżą autobusy nocne. Bilety jednorazowe można kupić w kioskach i biurach sprzedaży biletów oznaczonych logo Carris. Należy zawsze pamiętać o konieczności kasowania biletów. Metro składa się z czterech linii (niebieskiej, żółtej, czerwonej i zielonej) obejmujących zarówno starówkę, jak i część przedmieścia. Metro czynne jest codziennie od 06:30 do 01:00. Bilety można kupić na wszystkich stacjach metra. Bilet jednorazowy może być użyty na różnych liniach pod warunkiem nie wychodzenia z metra. Należy zawsze pamiętać o konieczności kasowania biletów w maszynach przy bramkach wejściowych. Bilet jednorazowy na tramwaj, autobus lub metro kosztuje 0,75 EUR.

  Przy dłuższym pobycie warto zaopatrzyć się w specjalną kartę wielokrotnego użycia 7 Colinas, która pozwala obniżyć koszty przejazdów i ułatwia korzystanie z komunikacji miejskiej (koszt wyrobienia karty - 0,50 EUR).

  Promy przez rzekę kursują przede wszystkim z Belem i Cais do Sodre oraz z Terreiro do Paco do Comercio. Po Tagu pływają również statki wycieczkowe oferujące posiłki oraz drinki.

  Taksówki można zatrzymywać na ulicy, brać z postoju lub wzywać na telefon. Opłaty wg wskazań taksometru nie są wygórowane. Obowiązują dwie taryfy, jedna od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 21:00 oraz druga od 21:00 do 06:00 w dni powszednie oraz w weekendy.

  PLAŻE

  Położona na lewym brzegu Tagu miejscowość Costa da Caparica posiada najlepsze plaże w odległości kilkunastu kilometrów od Lizbony. Plaża Guincho znajduje około 30 km na zachód od Lizbony, nieopodal Cascais. Z powodu dużych fal oraz silnego wiatru stanowi ulubione miejsce miłośników surfingu i windsurfingu. Praia da Adraga to otoczona wysokimi klifami plaża uważana za jedną z najpiękniejszych w Europie. Znajduje się 15 km na północ od Guincho, w pobliżu Sintry (około 40 km od Lizbony). Plaża Ericeira rozciąga się nieopodal malowniczej miejscowości Ericeira około 54 km od Lizbony. Okoliczne wody stanowią doskonałe miejsce do surfowania. Do Ericeiry najprościej dotrzeć autobusem z Campo Grande.

  LIZBONA

  Lizbona jest stolicą, największym miastem oraz centrum gospodarczo-finansowym, politycznym i kulturalnym Portugalii. Miasto zamieszkuje około 600 tys. mieszkańców, a cała aglomeracja liczy pond 2,6 mln mieszkańców. Lizbona leży na wybrzeżu Atlantyku u ujścia rzeki Tag. Niezwykle malownicze miasto oferuje nieprzebrane bogactwo atrakcji turystycznych i kulturalnych, wspaniałą kuchnię, pełne niepowtarzalnego uroku miejsca i zaułki.

  Stolica dawnego mocarstwa kolonialnego poszczycić się może wieloma bezcennymi zabytkami. Do najciekawszych należy Mosteiro dos Jerónimos - Klasztor Hieronimitów, położony w dzielnicy Belem. Kompleks klasztorny uważany jest za perłę stylu manuelińskiego, będącego połączeniem gotyku i renesansu. Krużganki klasztorne należą do najpiękniejszych w Portugalii i zdobione są m.in.: karawelami, linami kotwicznymi i koralami. W tym samym stylu utrzymana jest Torre de Belém stanowiąca doskonały przykład XV-wiecznej architektury militarnej. Wieża jest symbolem złotego wieku odkryć i ówczesnej potęgi militarnej Portugalii. W 1983 Torre de Belém znalazła się na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Górujący nad miastem Zamek Św. Jerzego (Castelo de Sao Jorge) to dawna arabska forteca wzniesiona w XII wieku na fundamentach budowli zbudowanej przez Wizygotów w V wieku. Romańska Katedra z XII wieku została wzniesiona przez pierwszego króla Portugalii, Alfonsa I Zdobywcę po pokonaniu Maurów.

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt