15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - wyższy poziom egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Ostatnie miejsca, ostatnia szansa!

  Ładuję promocje...

  Wenezuela

  Caracas

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  20 22 23 23 24 23 23 23 23 23 23 22

     Oferty dla zadanych kryteriów wyszukiwania zostały już wyprzedane.

  Bardzo przepraszamy za niedogodności.

  Nasza infolinia chętnie pomoże w znalezieniu dla Państwa innych propozycji.
  Prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 804 289 220 lub adresem mailowym sale@eccoholiday.com

   

  KLIMAT:

  Tropikalny i bardzo ciepły. Wenezuelę można zwiedzać przez cały rok, ale w zależności od regionu można spotkać różne warunki pogodowe. Wyróżnia się porę suchą (listopad - maj) i deszczową (czerwiec - październik). Większość kraju warto zwiedzać w porze suchej, podczas gdy np. Angel Falls najokazalej prezentują się w porze deszczowej, po obfitych opadach. Na Isla Margarita pora deszczowa jest krótsza i trwa od sierpnia do października. Deszcze padają regularnie każdej nocy, podczas dnia słońce pozwala na plażowanie. Na Margaricie roczna średnia temperatur jest nieco niższa niż w całej Wenezueli (25 - 28 st. C), ze względu na morskie bryzy, które dają ochłodę od upałów. Średnie temperatury roczne wynoszą: 27°C na terenie pasa wybrzeża, 27-28°C na terenach nizinnych, 14-18°C na terenach górskich 2500-3400 m n.p.m., 0-9°C na terenach górskich powyżej 3400 m n.p.m.

  WALUTA:

  1 Bolivar (VEF) = ok. 0,16 USD
  Oficjalną walutą Wenezueli jest Bolivar. Nazwa ta pochodzi od imienia wyzwoliciela Ameryki Południowej Simona Bolivara. Banknoty przedstawiają ważnych bohaterów Wenezueli, ale również wizerunek kobiety, bohatera pochodzenia afrykańskiego oraz Indianina. Na stronie rewersu można z kolei ujrzeć parki narodowe oraz wenezuelskie zwierzęta, którym grozi wyginięcie. Jeżeli chodzi o wymianę waluty to najlepiej zabrać z Polski dolary, bądź też euro i na miejscu uzyskać w kantorze lub banku pożądaną kwotę. Karty kredytowe nie są dość powszechne w Wenezueli, dlatego warto ją jedynie wziąć w wypadku, kiedy chcemy wynająć samochód, bądź ubezpieczyć się na jakąś podbramkową ewentualność. Nie należy się nastawiać na używanie jej jako środka płatniczego. Kantory znajdują się w większych miastach oraz na lotniskach.

  PRZYKŁADOWE CENY:

  Obiad w restauracji: ok. 4 USD, butelka 1L wody mineralnej: ok. 0,6 USD

  RÓŻNICE CZASOWE:

  Po przyjeździe do Wenezueli należy cofnąć wskazówki o 5,5 godziny w stosunku do czasu w Polsce.

  CZAS LOTU:

  Do Carasas lot trwa ok. 12 godz. Warszawa - lotnisko europejskie (np. Amsterdam) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Caracas - ok. 10 godz.

  TRANSPORT:

  Ze względu na duże odległości zwiedzanie Wenezueli często sprowadza się lotów w interesujące miejsca w całym kraju. Przeloty lokalne zapewniają linie Aeropostal, Aserca i Avior. Lotnisko na Isla Margarita - Porlamar - ma połączenia z większością ważnych lotnisk lokalnych i ze stolicą kraju - Caracas. Jak w większości krajów Ameryki południowej, kolejowy transport pasażerski w praktyce nie istnieje, a to dobrze rozwinięta jest siec połączeń autobusowych. Również Margarita ma dobrą sieć dróg. Praktycznie wszędzie można dostać się wypożyczonym samochodem, jedynie w Macanao dojazd do niektórych plaż wymaga samochodu z napędem na cztery koła. W miejscowościach turystycznych dobrze rozwinięta jest sieć lokalnych połączeń autobusowych.

  ELEKTRYCZNOŚĆ:

  120V, 60Hz gniazdka typu japońskiego (dwa podłużne pionowe, równoległe otwory) i amerykańskiego (dwa podłużne pionowe, równoległe otwory i okrągły pośrodku). Adaptery można wypożyczyć w hotelu.

  WIZY:

  Polscy obywatele nie muszą posiadać wizy, aby przebywać na terenie Wenezueli. Otrzymują na granicy tzw. kartę turystyczną. Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi 6 miesięcy. Istnieje obowiązek okazania biletu powrotnego. Przy wyjeździe obowiązuje opłata wylotowa w wysokości ok. 90 USD/os. Kwota ta nie jest wliczana w cenę biletu lotniczego i opłat lotniskowych.

  PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE:

  Ambasada RP w Caracas
  Quinta Ambar, Av. Nicolas Copernico, Sector Valle Arriba
  Urbanizacion Las Mercedes, Caracas 1060
  tel.: (00-58 212) 991 14 61, 991 61 67
  fax: (00-58 212) 992 21 64
  e-mail: ambcarac@cantv.net; consul.ambasada@cantv.net;
  caracaskonsul@op.pl
  www.caracas.polemb.net

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt