15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - wyższy poziom egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

  Zanzibar

  Zanzibar

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  31 32 32 30 29 29 28 29 30 30 30 31

   

   

  Szanowni Państwo!

  Chwilowo nie mamy dostępnych ofert na ten kierunek. Jeśli chcieliby Państwo otrzymać powiadomienie, kiedy oferta będzie znowu dostępna to bardzo prosimy o przesłanie wiadomości na adres:

  sale@eccoholiday.com

  lub kontakt z naszą infolinią:

  61 67 85 300

  Zachęcamy także do zapisania się do naszego newslettera – dzięki niemu będą mogli Państwo otrzymywać na bieżąco informacje o aktualnych ofertach i promocjach

  Zapisz się do newslettera

   

  KLIMAT:

  Na wyspie panuje klimat monsunowy, który charakteryzuje się wysokimi temperaturami oraz dużą wilgotnością powietrza przez cały rok. Pora sucha trwa od czerwca do końca lutego, a średnie temperatury wynoszą wówczas ok. 30oC w ciągu dnia i ok. 20oC w nocy. Jest to idealny czas, aby wybrać się na Zanzibar. W porze deszczowej, która trwa mniej więcej od marca do końca maja, temperatury mogą być o kilka stopni wyższe, ale należy spodziewać się krótkich i intensywnych opadów deszczu.

  WALUTA:

  Szyling tanzański - TZS
  100 TZS – ok. 0,17 PLN i ok. 0,04 USD.

  Na wyjazd warto zabrać dolary amerykańskie – najlepiej o dużych nominałach, ponieważ w tym przypadku kurs wymiany jest korzystniejszy.

  PRZYKŁADOWE CENY:

  Butelka lub karton mleka (1 litr): ok. 6 PLN (3,600 TZS), butelka piwa ze znanej marki: ok. 8-9 PLN (5,300 TZS), kiełbasa lub wędliny (1 kg): ok. 25 PLN (15,000 TZS), wino średniej klasy (jedna butelka): ok. 31 PLN (19,000 TZS), posiłek typu fast food: ok. 25 PLN (15,000 TZS), kawa cappuccino: ok. 8 PLN (4,900 TZS).

  RÓŻNICE CZASOWE:

  Po przylocie na Zanzibar należy przesunąć wskazówki o 2 godziny do przodu względem czasu polskiego (dotyczy czasu zimowego w Polsce).

  ELEKTRYCZNOŚĆ:

  230 V, 50 Hz, gniazdka brytyjskie (dwa podłużne, poziome równoległe otwory u góry i jeden podłużny pionowy na dole pośrodku)

  WIZY:

  Obywatele Polski muszą posiadać wizę, aby przekroczyć granicę i przebywać w Tanzanii. Wizę można uzyskać na głównych przejściach granicznych (w tym na lotnisku na Zanzibarze, na lotnisku w Dar es Salaam i na lotnisku Kilimandżaro) oraz przez Internet (https://eservices.immigration.go.tz/). Koszt wizy turystycznej jednokrotnego wjazdu uzyskanej na przejściu granicznym i ważnej przez 90 dni to 50 USD. Na przejściach granicznych nie można uzyskać wizy wielokrotnego wjazdu. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od chwili planowanego zakończenia pobytu w Tanzanii. Tanzania jest krajem związkowym, obejmującym część kontynentalną, czyli dawną Tanganikę (w tym wyspę Mafia), oraz autonomiczny Zanzibar (wyspy Pemba i Unguja). Wiza jest ważna na całym terytorium państwa. Cudzoziemców obowiązuje jednak lokalna kontrola paszportowa (bez opłat wizowych) i celna przy wjeździe i przy opuszczaniu wysp Zanzibaru. Warunkiem wjazdu jest okazanie biletu powrotnego lub wykazanie się posiadaniem kwoty wystarczającej do jego wykupienia oraz do pokrycia kosztów pobytu.

  PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE:

  Ambasada RP w Dar es Salaam

  adres: Mtwara rd 15, Oysterbay, P.O. Box 249, Dar es Salaam
  telefon: +255 22 222 1050
  e-mail: daressalaam.amb.sekretariat@msz.gov.pl
  Twitter: @PLinTanzania

  W sytuacjach nagłych, wymagających pilnej interwencji konsula możliwy jest kontakt pod numerem telefonu: +255 742 713 423 lub e-mail: daressalaam.wk.dyzurny@msz.gov.pl

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt