15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - wyższy poziom egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Ostatnie miejsca, ostatnia szansa!
  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

  Peru

  Lima

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  23 24 23 21 20 18 18 17 17 18 20 21

   

  Zimbabwe

  Piaski Kalahari - Namibia, Botswana, Zimbabwe


  Dzień 1. Warszawa - Windhoek. Wylot z Warszawy do stolicy Namibii Windhoek.
  Dzień 2. Windhoek (150 km). Przylot do stolicy Namibii Windhoek. Zwiedzanie historycznego centrum miasta  o charakterystycznych wpływach architektury niemieckiej i obiad w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Windhoek.
  Dzień 3. Windhoek - Naukluft Park - Sesriem Canyon (350 km, ok. 6h jazdy). Przejazd rano do Namib Naukluft Park - najstarszej pustyni na...

  Więcej

  WINDHOEK - NAMIB NAUKLUFT PARK - SOSSUSVLEI - SESRIEM CANYON - WALVIS BAY -SWAKOPMUND -SKELETON COAST - HIMBAS - ETOSHA - CAPRIVI - MAUN - MOREMI GAME RESERVE - OKAVANGO DELTA - CHOBE NATIONAL PARK - WODOSPADY WIKTORII

  Dzień 1. Warszawa - Windhoek.

  Wylot z Warszawy do stolicy Namibii Windhoek.

  Dzień 2. Windhoek (150 km).

  Przylot do stolicy Namibii Windhoek. Zwiedzanie historycznego centrum miasta o charakterystycznych wpływach architektury niemieckiej i obiad w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Windhoek.

  Dzień 3. Windhoek - Naukluft Park - Sesriem Canyon (350 km, ok. 6h jazdy).

  Przejazd rano do Namib Naukluft Park - najstarszej pustyni na świecie, miejsca zamieszkania ok 200 gatunków zwierząt. Spacer do Kanionu Sesriem, wyżłobionego przed wiekami przez rzekę Tsauchab. Podróżnicy mogą zejść w dół kanionu schodami wyrytymi w skalach i z dołu podziwiać przedziwne formy ścian wąwozu. Kolacja i nocleg w lodgach w pobliżu Sesriem

  Dzień 4. Sosussvlei - Walvis Bay(350 km, ok. 5h jazdy).

  Wyjazd przed świtem do rezerwatu pustynnych wydm Sossusvlei, oglądanie słońca wznoszącego się ponad najwyższymi wydmami na świecie, sięgającymi ponad 300 m wysokości. Wspinaczka na wydmy z których obserwujemy niezwykłą grę światła na krawędziach piaskowych wzgórz. Po południu przejeżdżamy przez najstarszą pustynię świata, Naukluft i niepowtarzalny w swoistym uroku przełom rzeki Kuiseb. Po południu docieramy do Walvis Bay, głównego portu Namibii. W basenach solankowych spotykamy ogromne stada flamingów, pelikanów i innego ptactwa wodnego. Przejazd do Swakopmund - nadbrzeżnego miasteczka ze wspaniałą promenadą osłoniętą palmami i udekorowana kwiatami, będącą prawdziwą oazą dla każdego podróżnika po długiej pustynnej podroży. Kolacja i nocleg w hotelu w Swakopmund.

  Dzień 5. Swakopmund - Księżycowy Krajobraz - Welwitschia Drive (240 km, ok 3-4 h jazdy).

  Całodzienna wycieczka w okolicach Swakopmund do miejsc o niezwykłym, pustynnym krajobrazie nazywanym księżycowym oraz do jednego z większych skupisk ponad tysiącletnich pustynnych roślin welwitschii. Po południu powrót do Swakopmund i wizyta w centrum sportów uprawianych na wydmach, jak zjeżdżanie na desce, quady i latanie na lotniach. Obiad i nocleg w Swakopmund

  Dzień 6. Swakopmund - Wybrzeże Szkieletowe - Khorixas (420 km, ok. 6 - 7 h jazdy).

  Wyjazd wcześnie rano i podroż przez Park Narodowy Wybrzeża Szkieletowego. Jadąc w kierunku północnym przez to rozległe i odizolowane wybrzeże natrafiamy na wspaniałe widoki wydm spotykających się z oceanem, oraz wraki statków. Takie krajobrazy doprowadzają nas do Przylądka Krzyża - wielotysięcznej koloni fok. Później wracamy w głąb lądu, przez tereny pokryte zielenią i górami, aż docieramy do gór Brandberge - spektakularnej kolekcji prehistorycznych malowideł skalnych, wykonanych przez Buszmenów przed 4 tysiącami lat. Kolacja i nocleg w Khorixas.

  Dzień 7. Skamieniały Las - Twyfelfontein - Palmwag - Kamanjab (400 km, ok. 6h jazdy).

  Wizyta w skamieniałym lesie, kryjącym w sobie tajemnice w postaci leżących tam ogromnych, sięgających 30 m drzew, które wg naukowców zostały przemieszczone tutaj przez gigantyczną powódź ok. 200 mln lat temu, skamieniałe zachowują swój perfekcyjny kształt i detale do dzisiaj. Niewiele dalej, wsród malowniczych wzgórz w Twyfelfontein, podziwiamy jeszcze jedno z większych skupisk skalnych rycin buszmeńskich zarejestrowanych kilka lat temu jako Miejsce Światowego Dziedzictwa Kultury. Po lunchu (nie wliczony w cenę ) wyjeżdżamy z Khorixas na północ, gdzie jeszcze przed zachodem słońca odwiedzamy farmę gepardów. Kolacja i nocleg w lodgach niedaleko Kamanjab.

  Dzień 8. Kamanjab - wioska Himba - Etosha (200 km, ok. 4 h jazdy).

  Rano wyruszamy w kierunku największego rezerwatu Namibii, Etoshy. Po drodze odwiedzamy ukrytą w buszu wioskę plemienia Himba, żeby sfotografować kobiety i dzieci o unikalnych fryzurach i ciałach pokrytych czerwonym pyłem. Po lunchu w Outjo (niewliczony w cenę) dojeżdżamy do lodgii przy bramie rezerwatu Etosha. Kolacja i nocleg w lodgach.

  Dzień 9. Etosha.

  Całodzienne safari (180 km). Wjazd do niezwykłego Rezerwatu Etosha, łączącego w sobie gęsty busz z rozległymi otwartymi terenami dna słonego jeziora. Centrum parku to Etosha Pan (słone dno jeziora) - płytka depresja ok 4500 km2, która pozostaje sucha przez większą cześć roku, a napełnia sie wodą do głębokości 1m tylko w porze obfitych deszczów. Równina przyciąga wiele zwierząt i ptaków ze względu na bogactwo w sole mineralne i wodę. Całodzienne safari w rezerwacie, gdzie w wyjątkowej scenerii (ciemnoniebieskie niebo i białe piaski pustyni) można zobaczyć niepoliczalne stada zebr, żyraf, antylop gnu i słoni. Rezerwat o powierzchni 22 tys. km2 zamieszkują 144 gatunki ssaków, ponad 340 gatunków ptaków i 110 gatunków gadów. Obserwowanie na otwartych przestrzeniach Etoshy codziennych migracji w poszukiwaniu wody olbrzymich stad tych zwierząt jest niezapomnianym wrażeniem. Kolacja i nocleg w lodgach poza rezerwatem.

  Dzień 10. Etosha - Tsumeb - Rundu - Bagani (550 km, ok. 7 h jazdy).

  Wcześnie rano wyruszamy w drogę mijając centrum kopalnictwa miedzi, miasteczko Tsumeb, żeby później przez płaskie, buszowe tereny dotrzeć do pasa rzek i rozlewisk Caprivi Strip. Późnym popołudniem dojeżdżamy do rzeki Okavango. Kolacja i nocleg w lodgach na brzegu rzeki.

  Dzień 11. Bagani - Maun (450 km, ok 6 h jazdy).

  Przekraczamy granicę z Botswaną i poruszamy się wzdłuż rzeki, a potem rozlewisk Okavango docierając po południu do stolicy regionu - Maun. Maun leży w Delcie rzeki Okavango, jedynej rzeki nie wpadającej do morza, a wsiąkającej w pustynię Kalahari (15 tys. km2 krystalicznie czystych kanałów wodnych, spokojnych lagun i niezliczonych wysp, uważanych za jeden z cudów natury). Jest to jedno z najlepszych miejsc na safari. Kolacja i nocleg w lodgach w Maun.

  Dzień 12. Maun - Moremi Game Reserve (250 km)

  . Wcześnie rano wyjeżdżamy na całodzienne safari w samochodach terenowych 4x4 do rezerwatu Moremi. Rezerwat ten jest klinem stałego lądu wchodzącym w rozlewiska delty. Wyjątkowo trudny teren pokonujemy w samochodach terenowych dających nam również możliwość zbliżania się do ukrytych w buszu zwierząt. Kolacja i nocleg w lodgach w stacjonarnych namiotach niedaleko rezerwatu.

  Dzień 13. Maun - Delta Okavango (170 km).

  Safari w lodzi motorowej wśród wysp delty rzeki. W delcie Okawango żyją niezliczone ilości ptactwa i liczne inne zwierzęta, korzystając z obfitych zasobów wody i bujnej roślinności. Żyje tu około 30 tysięcy słoni, bawołów, hipopotamów, żyraf, lwów, gepardów i lampartów oraz dziesiątki tysięcy antylop, z których kilka jest endemicznych wyłącznie dla tego rejonu np. lechwe. Wody Okavango podnoszą się po sezonie deszczowym w Angoli i Zambii właśnie w czasie bezdeszczowej zimy, czyli pomiędzy czerwcem a wrześniem, ściągając w okolice delty stada zwierząt z całej pustyni Kalahari. Obiad i nocleg w lodgach w Maun.

  Dzień 14. Maun - Nata - Kasane (600 km, ok. 8-9 h jazdy).

  Tą długą, całodzienną trasą dzielimy na dwa etapy. Pierwszy przez suche dna jezior Nxai i Magkadikadi do miejscowości Nata gdzie po lunchu możemy odbyć 2 godzinną wycieczkę do rezerwatu ptaków nad jeziorem Sowa (nie wliczona w cenę). Drugi etap to przejazd wzdłuż granicy z Zimbabwe do miejscowości Kasane położonej nad rzeką Chobe. Safari łodzią przed zachodem słońca na rzece Chobe, jednym z najciekawszych na świecie miejsc do oglądania słoni. Obiad i nocleg w lodgach w Kasane.

  Dzień 15. Chobe National Park- Wodospady Wiktorii (80 km).

  Wcześnie rano safari w samochodach 4x4 w rezerwacie Chobe. Przed południem przekraczamy granice Zimbabwe i dojeżdżamy do Wodospadów Wiktorii. Zwiedzanie miasteczka i słynnych Wodospadów Wiktorii - drugimi co do wielkości na świecie, odkrytych przez podróżnika Davida Livingstona w 1855 roku. Kolacja i nocleg w hotelu w Wodospadach Wiktorii.

  Dzień 16. Wodospady Wiktorii (50 km).

  Dzień przeznaczony na dowolnie wybrane zajęcia fakultatywne i wypoczynek. Do najbardziej emocjonujących sportów należy niewątpliwie jeden z najsłynniejszych na świecie spływ pontonami po Zambezi. Równie ciekawy choć już nie tak ekscytujący jest przelot helikopterem albo mikrolotnią nad wodospadami, jazda konna, safari na słoniu, spacer z lwami, skakanie z mostu (bungee jumping), jet boat, wycieczki kajakowe, kąpiel w skalnym basenie tuż przy krawędzi Wodospadu itp. Kolacja i nocleg w hotelu w Wodospadach Wiktorii.

  Dzień 17. Wodospady Wiktorii - Johanesburg odlot do Polski.

  Po śniadaniu czas wolny na ostatnie zakupy pamiątek na lokalnym rynku rzemiosła . Wylot z Wodospadów Wiktorii do Polski.

  Dzień 18. Warszawa

  . Przylot przez jeden z portów europejskich do Warszawy.

  Ecco Travel zastrzega możliwość zmiany kolejności zwiedzania. Przeloty uczestników wyjazdów grupowych mogą być realizowane różnymi połączeniami lotniczymi. Pilot spotyka się z grupą w kraju rozpoczęcia imprezy. Liczba miejsc w ofercie ograniczona.

  • bilety lotnicze z Polski do Windhoeku i z powrotem z Wodospadów Wiktorii do Polski z przesiadkami w porcie europejskim
  • 15 noclegów w pokojach 2 osobowych w hotelach i guest housach 3*- 4*
  • wszystkie śniadania i obiadokolacje
  • transport na całej trasie w klimatyzowanym mikrobusie (autobusie)
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • opiekę polskojęzycznego pilota

  Dodatkowo płatne

  • obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 520 EUR na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
  • zajęcia fakultatywne w Swakopmund
  • zajęcia fakultatywne w Wodospadach Wiktorii
  • napoje chłodzące i alkoholowe
  • napiwki prywatne i w restauracjach
  • wydatki prywatne
  • opłaty wizowe
  • lunche

  obsługa polskojęzycznego pilota

  Niestety, żadna z dostępnych ofert nie spełnia wybranych przez Ciebie kryteriów wyszukiwania.

  Namibia:

  Obywatele polscy udający się do Namibii muszą posiadać wizę pobytową w paszporcie. Można się o nią ubiegać w przedstawicielstwach Namibii (Berlinie, tel. 0049 302540950; w Londynie, tel. 0044 2076366244; Moskwie, tel. 007 952300113). Ważność paszportu musi być o 6 miesięcy dłuższa niż termin ważności wizy. Przekraczając granicę w porcie lotniczym, trzeba okazać bilet powrotny. Na przejściach granicznych wizy nie są wydawane. Koszt wizy jednokrotnej - około 50 EUR, wizy expressowej - 150 EUR.

  WAŻNE! Ecco Travel nie pośredniczy w wyrabianiu wiz.

  Zimbabwe:

  Wizy pobytowe i tranzytowe obywatele polscy uzyskują w głównych granicznych punktach kontroli. Opłata za wydanie wizy wynosi 30 USD jednokrotna, 45 USD dwukrotna. Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi minimum 6 miesięcy. W paszporcie musza byc minimum 3 strony puste na wbicie wiz. Decyzję o okresie ważności wizy podejmuje urzędnik imigracyjny na granicy, który może wystawić wizę jednokrotną lub dwukrotną do 30 dni.

  Botswana:

  Obywatele RP są zwolnieni z obowiązku posiadania wizy przy pobytach do 90 dni. Okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi minimum 6 miesięcy. Wymaga się okazania biletu powrotnego lub tranzytowego oraz środków pieniężnych wystarczających na pokrycie kosztów pobytu. Minimalna kwota na dzień pobytu nie jest określona.

  UWAGA! Potrzebne są łącznie 3 strony wolne w paszporcie na wbicie wszystkich wiz.

  Ecco Travel pośredniczy w uzyskaniu wizy do Namibii w cenie 150 PLN/od osoby za pośrednictwo.

  Klimat:

  Na większości obszaru Peru występuje klimat równikowy: wybitnie wilgotny w Amazonii i suchy górski w Andach. Wybrzeże ma klimat zwrotnikowy suchy, na co wpływa zimny Prąd Peruwiański. Zmienność stref klimatycznych ma wpływ na średnie opady i temperaturę w ciągu roku: w Amazonii przez cały rok średnio około 24-32 stopni, występują małe amplitudy temperatur, dość częste opady deszczu; z drugiej strony na wybrzeżu 15-30 stopni i jest skrajnie sucho. Wyprawy do Peru polecamy szczególnie w okresie od kwietnia do października.

   

  Waluty:

  1 USD = 3,05 PEN (kwiecień 2015)

  Bankomaty znajdują się w większych miejscowościach. Warto wybierać gotówkę w Nuevo Sol de Oro. Akceptowane są karty kredytowe - Visa, MasterCard, American Express. Pieniądze można wymieniać w bankach, casas de cambio (kantory), hotelach (najmniej atrakcyjne oferty).

   

  Przykładowe ceny:

  Butelka piwa - 1,5 USD, litr benzyny - 1 USD, butelka wody 1 litr - 0,90 USD.

   

  Czas lotu:

  Lima - ok. 18 godz. Warszawa - lotnisko europejskie (np. Frankfurt) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Lima - ok. 16 h

   

  Różnice czasowe:

  Po przybyciu do stolicy kraju - Limy, zegarki należy przestawić względem czasu polskiego w tył o 6 godzin.

   

  Transport:

  Najpopularniejszą formą przemieszczania się są autobusy, kursujące między dużymi i małymi miastami. Na większe odległości warto korzystać z lokalnego transportu lotniczego. W miastach najwygodniej jest podróżować taksówkami - sugerujemy wcześniejsze ustalenie ceny. Dostępny jest także transport kolejowy łączący niektóre miejscowości turystyczne, jednakże mało ilość sieci kolejowej sprawia, że jest on niepraktyczny.

   

  Elektryczność:

  220 V; 60 Hz gniazdka europejskie (dwa okrągłe otwory), amerykańskie (dwa podłużne pionowe równoległe otwory u góry, jeden okrągły na dole pośrodku) i japońskie (dwa podłużne pionowe równoległe otwory pośrodku).

   

  Ciekawostki:

  Najpopularniejsza teoria mówi, iż nazwa Peru pochodzi od lokalnego słowa biru - "rzeka". Inna natomiast wskazuje na imię indiańskiego wodza Beru, który zapytany przez hiszpańskich odkrywców o nazwę kraju, nie zrozumiał ich języka i podał swoje własne imię. Jeszcze inna z teorii odnosi się do słowa Pelu, które było dawną lokalną nazwą regionu. Peru to kraina kontrastów: tereny pustynne, góry i puszcze okazują różnorodny i zachwycający urok peruwiańskich krajobrazów. Całości tego wdzięku przyświeca charakterystyczna przyroda.

  W Andach popularnym daniem jest cuy, pieczona świnka morska, serwowana z sosami najczęściej orzechowym. Inna specjalność to pachamanca, czyli mieszanka różnych mięs i warzyw, gotowana nad gorącymi kamieniami ułożonymi w ziemi. Poza tym nad górskimi rzekami często można rozkoszować się pstrągami serwowanymi na wiele sposobów.

   

  Wizy:

  Wizy nie są wymagane, podstawą wjazdu jest polski paszport ważny min. 6 miesięcy.

   

  Placówki dyplomatyczne:

  Ambasada RP w Limie:

  Avenida Salaverry 1978, Jesus María, Lima 11, Peru
  tel.: (00-511) 471 39 20,470 04 24
  fax: (00-511) 471 48 13, 471 39 25
  e-mail: lima.amb.sekretariat@msz.gov.pl
  lima@msz.gov.pl 

  Konsulat RP w Arequipa:

  Konsul Honorowy, Vladimir Soto Leon Velarde (hiszpański, angielski)
  La Arboleda D-6 307, Cercado Arequipa
  tel. (00-51-54) 206217

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt