15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - najlepsza strona egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

  Kostaryka

  San José
   

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  32 32 32 32 31 30 31 30 30 29 30 31

   

   

  Szanowni Państwo!

  Chwilowo nie mamy dostępnych ofert na ten kierunek. Jeśli chcieliby Państwo otrzymać powiadomienie, kiedy oferta będzie znowu dostępna to bardzo prosimy o przesłanie wiadomości na adres:

  sale@eccoholiday.com

  lub kontakt z naszą infolinią:

  61 67 85 300

  Zachęcamy także do zapisania się do naszego newslettera – dzięki niemu będą mogli Państwo otrzymywać na bieżąco informacje o aktualnych ofertach i promocjach

  Zapisz się do newslettera

  KLIMAT

  Kostaryka jest kierunkiem całorocznym, znajduje się w strefie klimatu podrównikowego, tropikalnego. Na jej obszarze występuje pora sucha i pora deszczowa. Ta pierwsza trwa od grudnia do kwietnia, natomiast deszczowa od maja do listopada. Pora deszczowa w Kostaryce charakteryzuję się ciepłymi porankami i popołudniami, natomiast wieczorem zdarzają się bardziej obfite opady deszczu przynoszone przez wiatry pasatowe. Średnia roczna temperatura wynosi około 23 stopni Celsjusza, na terenach nadmorskich jest o kilka stopni wyższa. Równoleżnikowe położenie Kostaryki sprawia, iż temperatury wraz z przemieszczaniem się na południe lub północ, mogą się zmieniać w ciągu dnia. Podróżując po bogactwie form krajobrazowych od wyżyn po wysokie góry, a nawet wulkany, należy pamiętać, iż wraz ze wzrostem wysokości temperatury ulegają obniżeniu.

  WALUTA

  Colon CRC; 1 CRC = 100 centavos (centimos)
  100 CRC = 0,17 USD (sierpień 2017)
  Walutę można wymieniać w bankach i hotelach. Nie istnieje kurs czarnorynkowy.
  Część punktów handlowych i gastronomicznych przyjmuje dolary amerykańskie.


  RÓŻNICE CZASOWE

  Latem należy przesunąć zegarki do tyłu o 8, a zimą o 7 godzin w stosunku do czasu polskiego.

  CZAS LOTU

  Warszawa - port europejski (np. Frankfurt) - ok. 2 godz.
  Port europejski (np. Frankfurt) - San Jose - ok. 15 godz.

  TRANSPORT

  Kostaryka jest jedynym państwem Ameryki Środkowej, w którym nie istnieje możliwość przekroczenia granicy samochodem wynajętym w wypożyczalni. Kostaryka honoruje międzynarodowe prawo jazdy. Kodeks drogowy jest rygorystycznie przestrzegany: przekroczenie dozwolonej prędkości karane jest mandatem, którego wysokość często jest uznaniowa. Z uwagi na słaby stan tutejszych dróg nie zaleca się wynajmowania samochodu.

  ELEKTRYCZNOŚĆ

  120V/60 Hz

  CIEKAWOSTKI

  Kostaryka to kraj słynący głównie z uprawy bananów i kawy.
  W regionie Ameryki Środkowej jest uważana za "tygrysa" ekonomicznego, ponadto standard życiowy mieszkańców tego kraju jest największy w regionie. Kostarykańczycy przez mieszkańców sąsiednich krajów określani są zdrobniale "ticos", czego powodem jest charakterystyczne wypowiadanie niektórych hiszpańskich słów. Ponad 90% mieszkańców tego fascynującego kraju stanowią ludzie biali, są to głównie Kreole, czyli potomkowie emigrantów hiszpańskich. Rodowici mieszkańcy Kostaryki - Indianie - żyją w rezerwatach. Przejęli oni współczesną kulturę bycia jak i ubioru, jedynie w dni świąteczne i na wyjątkowe okazje ubierają się w tradycyjne stroje. Ślady Indian, malowidła i przedmioty codziennego użytku odnajdowane są na terenie całego kraju. W prowincji Cartago, u stóp wulkany Turrialba udostępniono do zwiedzania dawną osadę indiańską, która stała się dzięki temu pomnikiem narodowym. W dżungli lub w dolinie regionu Diquis odnajdowane są tajemnicze kamienne kule o najróżniejszych kształtach. Utożsamia się je z wierzeniami ówczesnych Indian oraz jako symbole astronomiczne. Kostaryka to bogactwo rezerwatów i parków narodowych. Na uwagę zasługuje fakt, iż około 25% obszaru kraju to tereny pod ochroną. Bogactwo fauny i flory Kostaryki deklasuje nawet Europę czy Amerykę Północną. Do
  najsłynniejszych należą Park Wulkanu Arenal, Park Żółwi - Tortuguero, Park Owadów - Lomas de Barbudal. Stolica Kostaryki San Jose również obfituje w zabytki, zwłaszcza jeśli chodzi o budowle z czasów kolonizacji hiszpańskiej.


  WIZY

  Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP, którzy mają zamiar przebywać w Kostaryce nie dłużej niż 90 dni. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy. Wymagane jest okazanie biletu powrotnego bądź umożliwiającego kontynuację podróży. Służby imigracyjne mogą zażądać okazania środków płatniczych w wysokości wystarczającej na pokrycie kosztów pobytu (w stosunku do obywateli polskich nie jest to jednak wymóg stosowany rygorystycznie). Turyści podróżujący samolotem powinni pamiętać, że obowiązuje opłata lotniskowa pobierana przy wyjeździe w wysokości 26 USD od osoby. Opłaty te można wnieść wyłącznie w gotówce, w dolarach lub walucie miejscowej przeliczonej po kursie dnia. Podróżujący lądem przed opuszczeniem granicy muszą wnieść opłatę (w znaczku skarbowym) w wysokości ok. 6 USD.

  PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE RP

  Polska nie posiada placówki dyplomatycznej w Kostaryce. 
  Jednostką nadrzędną jest Ambasada RP w Meksyku 

  Ambasada RP w Meksyku 
  Calle Cracovia 40, Colonia San Angel 
  01000 México D.F. 
  Adres do korespondencji: Apartado Postal 20383 
  tel.: (00-5255) 5481-2050 
  Faks: (00-5255) 5616-0822 
  e-mail: meksyk.amb.sekretariat@msz.gov.pl 
  http://www.meksyk.polemb.net/

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt