15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - wyższy poziom egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

  Kostaryka

  San José
   

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  32 32 32 32 31 30 31 30 30 29 30 31

   

   

  Program Cena  
  Wyżywienie: Bez wyzywienia
  Skąd: Warszawa
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 7099 zł
  10 dni / 8 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka

  KLIMAT

  Kostaryka jest kierunkiem całorocznym, znajduje się w strefie klimatu podrównikowego, tropikalnego. Na jej obszarze występuje pora sucha i pora deszczowa. Ta pierwsza trwa od grudnia do kwietnia, natomiast deszczowa od maja do listopada. Pora deszczowa w Kostaryce charakteryzuję się ciepłymi porankami i popołudniami, natomiast wieczorem zdarzają się bardziej obfite opady deszczu przynoszone przez wiatry pasatowe. Średnia roczna temperatura wynosi około 23 stopni Celsjusza, na terenach nadmorskich jest o kilka stopni wyższa. Równoleżnikowe położenie Kostaryki sprawia, iż temperatury wraz z przemieszczaniem się na południe lub północ, mogą się zmieniać w ciągu dnia. Podróżując po bogactwie form krajobrazowych od wyżyn po wysokie góry, a nawet wulkany, należy pamiętać, iż wraz ze wzrostem wysokości temperatury ulegają obniżeniu.

  WALUTA

  Colon CRC; 1 CRC = 100 centavos (centimos)
  100 CRC = 0,17 USD (sierpień 2017)
  Walutę można wymieniać w bankach i hotelach. Nie istnieje kurs czarnorynkowy.
  Część punktów handlowych i gastronomicznych przyjmuje dolary amerykańskie.


  RÓŻNICE CZASOWE

  Latem należy przesunąć zegarki do tyłu o 8, a zimą o 7 godzin w stosunku do czasu polskiego.

  CZAS LOTU

  Warszawa - port europejski (np. Frankfurt) - ok. 2 godz.
  Port europejski (np. Frankfurt) - San Jose - ok. 15 godz.

  TRANSPORT

  Kostaryka jest jedynym państwem Ameryki Środkowej, w którym nie istnieje możliwość przekroczenia granicy samochodem wynajętym w wypożyczalni. Kostaryka honoruje międzynarodowe prawo jazdy. Kodeks drogowy jest rygorystycznie przestrzegany: przekroczenie dozwolonej prędkości karane jest mandatem, którego wysokość często jest uznaniowa. Z uwagi na słaby stan tutejszych dróg nie zaleca się wynajmowania samochodu.

  ELEKTRYCZNOŚĆ

  120V/60 Hz

  CIEKAWOSTKI

  Kostaryka to kraj słynący głównie z uprawy bananów i kawy.
  W regionie Ameryki Środkowej jest uważana za "tygrysa" ekonomicznego, ponadto standard życiowy mieszkańców tego kraju jest największy w regionie. Kostarykańczycy przez mieszkańców sąsiednich krajów określani są zdrobniale "ticos", czego powodem jest charakterystyczne wypowiadanie niektórych hiszpańskich słów. Ponad 90% mieszkańców tego fascynującego kraju stanowią ludzie biali, są to głównie Kreole, czyli potomkowie emigrantów hiszpańskich. Rodowici mieszkańcy Kostaryki - Indianie - żyją w rezerwatach. Przejęli oni współczesną kulturę bycia jak i ubioru, jedynie w dni świąteczne i na wyjątkowe okazje ubierają się w tradycyjne stroje. Ślady Indian, malowidła i przedmioty codziennego użytku odnajdowane są na terenie całego kraju. W prowincji Cartago, u stóp wulkany Turrialba udostępniono do zwiedzania dawną osadę indiańską, która stała się dzięki temu pomnikiem narodowym. W dżungli lub w dolinie regionu Diquis odnajdowane są tajemnicze kamienne kule o najróżniejszych kształtach. Utożsamia się je z wierzeniami ówczesnych Indian oraz jako symbole astronomiczne. Kostaryka to bogactwo rezerwatów i parków narodowych. Na uwagę zasługuje fakt, iż około 25% obszaru kraju to tereny pod ochroną. Bogactwo fauny i flory Kostaryki deklasuje nawet Europę czy Amerykę Północną. Do
  najsłynniejszych należą Park Wulkanu Arenal, Park Żółwi - Tortuguero, Park Owadów - Lomas de Barbudal. Stolica Kostaryki San Jose również obfituje w zabytki, zwłaszcza jeśli chodzi o budowle z czasów kolonizacji hiszpańskiej.


  WIZY

  Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP, którzy mają zamiar przebywać w Kostaryce nie dłużej niż 90 dni. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy. Wymagane jest okazanie biletu powrotnego bądź umożliwiającego kontynuację podróży. Służby imigracyjne mogą zażądać okazania środków płatniczych w wysokości wystarczającej na pokrycie kosztów pobytu (w stosunku do obywateli polskich nie jest to jednak wymóg stosowany rygorystycznie). Turyści podróżujący samolotem powinni pamiętać, że obowiązuje opłata lotniskowa pobierana przy wyjeździe w wysokości 26 USD od osoby. Opłaty te można wnieść wyłącznie w gotówce, w dolarach lub walucie miejscowej przeliczonej po kursie dnia. Podróżujący lądem przed opuszczeniem granicy muszą wnieść opłatę (w znaczku skarbowym) w wysokości ok. 6 USD.

  PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE RP

  Polska nie posiada placówki dyplomatycznej w Kostaryce. 
  Jednostką nadrzędną jest Ambasada RP w Meksyku 

  Ambasada RP w Meksyku 
  Calle Cracovia 40, Colonia San Angel 
  01000 México D.F. 
  Adres do korespondencji: Apartado Postal 20383 
  tel.: (00-5255) 5481-2050 
  Faks: (00-5255) 5616-0822 
  e-mail: meksyk.amb.sekretariat@msz.gov.pl 
  http://www.meksyk.polemb.net/

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt