15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - najlepsza strona egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

  Korea Południowa

  Seul

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  -3. -1 5 12 17 22 25 25 21 14 7 0

   

   

  Program Cena  
  Wyżywienie: Sniadania i obiadokolacje
  Skąd: Warszawa
  Impreza prowadzona jest w języku polskim Nowość Przelot bez przesiadek Przelot realizowany przez Polskie Linie Lotnicze LOT
  od 7979 zł
  14 dni / 12 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka

   

  KLIMAT

  Korea Południowa leży na przecięciu dwóch stref klimatycznych. Na większości powierzchni kraju panuje klimat monsunowy umiarkowany ciepły, natomiast południowe krańce są pod wpływem klimatu podzwrotnikowego morskiego. Temperatury są na ogół łagodne, występuje dużo opadów deszczu. Najlepiej jechać wiosną (od kwietnia do czerwca) lub jesienią (od września do listopada).

   

  WALUTA

  1 KRW (Won południowokoreański) = 1000 KRW = 0,9 USD = 3,35 PLN USD (luty 2015)

   

  PRZYKŁADOWE CENY

  Butelka wody - ok. 1500 KRW, bilet na metro - ok. 1000 KRW, butelka piwa w sklepie - ok. 3000 KRW, obiad w restauracji - ok. 4000 - 10000 KRW,

   

  CZAS LOTU

  Seul - ok. 15 godz.; Warszawa - lotnisko europejskie (np. Frankfurt, Paryż, Amsterdam) ok. 2,5 godz., lotnisko europejskie - Seul - ok. 12 godz.

   

  RÓŻNICE CZASOWE

  Po przybyciu do Korei Południowej należy przestawić zegarki o 9 godzin do przodu względem czasu polskiego.

   

  TRANSPORT

  Praktycznie nie ma - poza terenami baz wojskowych - ograniczeń w poruszaniu się po kraju. Ograniczenia dotyczą podróżowania w tzw. Wspólnej Strefie Bezpieczeństwa (JSA) w pobliżu linii demarkacyjnej między Republiką Korei i KRLD. Wjazd do tej strefy wymaga zezwolenia. Są tam natomiast organizowane wycieczki grupowe (przez upoważnione biura podróży - koszt ok.140 tys. KRW). Korea ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć połączeń kolejowych, autobusowych i lotniczych. Dużym udogodnieniem w podróżowaniu po kraju jest sieć połączeń ekspresowych KTX (koreański odpowiednik francuskiego TGV), która łączy największe miasta Korei (Seul, Taejeon, Taegu i  Pusan). W Seulu najbardziej dogodnym środkiem komunikacji jest metro, którego 8 linii pozwala dotrzeć do każdej części miasta oraz miast satelickich stolicy. Koszt przejazdu wynosi 900 KRW za pierwsze 12 km oraz dodatkowe 100 KRW za kolejne 6 km.

   

  CIEKAWOSTKI

   

  Przy planowaniu wyjazdów należy pamiętać, że Republika Korei jest dla turysty krajem drogim. Ceny - szczególnie żywności, produktów przemysłowych wyższej klasy i towarów importowanych - są nieporównanie wyższe niż w Polsce i w większości krajów Azji (z wyjątkiem Japonii).

  Ceny posiłków w restauracjach zależą od lokalu. W restauracji dobrego hotelu posiłek dla jednej osoby kosztuje 20-60 tys. KRW (bez alkoholu), natomiast w innych restauracjach jest to koszt ok. 10-30 tys. KRW. Cena posiłku w typowej restauracji serwującej dania koreańskie wynosi 4-10 tys. KRW. Powszechne są bary szybkiej obsługi (McDonald’s, Burger King), w których można zjeść za 2-6 tys. KRW.

  W Korei trzeba liczyć się z ograniczeniami w dostępie do produktów żywnościowych i potraw spoza tego kraju. Dotyczy to w szczególności mniejszych miast. Kuchnia koreańska ma wyraźną specyfikę (np. wiele potraw ostrych, o mocnym, zdecydowanym zapachu) i bywa niekiedy trudna do zaakceptowania, zwłaszcza przez dzieci.

  Latem w Korei panują trudne warunki klimatyczne: wysoka temperatura (do 35 st. C) oraz duża wilgotność powietrza powodują znaczne zmęczenie i mogą przysparzać kłopotów osobom chorym na serce lub mającym problemy z układem oddechowym. Zimą natomiast napływ bardzo suchego powietrza kontynentalnego może powodować zagrożenie dla osób cierpiących na choroby układu krążenia. W ciągu całego roku częste są gwałtowne zmiany ciśnienia.

  Bankomaty są dostępne wszędzie i z reguły obsługują wszystkie polskie karty. Pieniądze wymienia się głównie w bankach, jest bardzo mało kantorów. Kurs w bankach jest z reguły korzystny.

   

  ELEKTRYCZNOŚĆ

  220V /60 Hz

   

  WIZY

  Polscy obywatele nie muszą mieć wiz przy wyjazdach do Republiki Korei na okres do 90 dni. Przy wjeździe trzeba okazać ważny paszport oraz wypełnioną kartę przekroczenia granicy (dostępna na pokładzie samolotu lub na lotnisku). Urzędnik imigracyjny może zapytać o cel podróży, prosić o wskazanie źródeł finansowania, (jeżeli nie wynika to z przedstawionych dokumentów) czy o okazanie biletu powrotnego. Nie jest wymagane posiadanie określonej kwoty pieniędzy na dzień pobytu.
  Od 1.01.2012 roku obowiązuje system biometrycznej identyfikacji, polegający na obowiązkowym pobieraniu odcisków palców oraz dokonaniu zdjęcia twarzy podczas przekraczania granicy. Z wymogu poddania się tej procedurze zwolnione są osoby poniżej 17 roku życia, urzędnicy zagranicznych rządów i organizacji międzynarodowych, wraz z towarzyszącymi im członkami rodzin oraz osoby zaproszone przez szefów koreańskiej administracji centralnej.

   

  PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE W RP

   

  Ambasada Korei w Warszawie

  Ambasada Republiki Korei
  ul. Szwoleżerów 6, 00-464 Warszawa
  tel. (0-22) 559 29 00
  fax (0-22) 559 29 05 
  e-mail: koremb_waw[at]mofat.go.kr

   

  Ambasada RP w Republice Korei

  Ambasador: Krzysztof Majka

  Korea Południowa, Seul, #20-1, Samcheong-ro, Jongno-Gu, Seul, (Sagan-Dong), 110-190

  Tel.: +82 2 723 9681 Tel. dyżurny: +82 10 38409681 Faks: +82 2 723 9680

  seul.amb.sekretariat@msz.gov.p

   Przydatne numery telefonów: 119 - pogotowie 

   

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt