15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - najlepsza strona egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

  Tanzania

  Dodoma

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  31 32 32 31 30 29 29 29 30 30 31 31

   

   

  Szanowni Państwo!

  Chwilowo nie mamy dostępnych ofert na ten kierunek. Jeśli chcieliby Państwo otrzymać powiadomienie, kiedy oferta będzie znowu dostępna to bardzo prosimy o przesłanie wiadomości na adres:

  sale@eccoholiday.com

  lub kontakt z naszą infolinią:

  61 67 85 300

  Zachęcamy także do zapisania się do naszego newslettera – dzięki niemu będą mogli Państwo otrzymywać na bieżąco informacje o aktualnych ofertach i promocjach

  Zapisz się do newslettera

   

  KLIMAT:

  W Tanzanii panuje klimat podrównikowy. Jest on suchy wewnątrz kraju, natomiast wilgotny na wybrzeżu i wyspach. Średnie temperatury w najchłodniejszym miesiącu - lipcu - wahają się w granicach od 16°C w centralnej części kraju do 24°C na wybrzeżu. W okresie ciepłym są znacznie wyższe i sięgają nawet do 30°C. Zanzibar szczyci się świetną pogodą przez cały rok. Szczyt sezonu turystycznego przypada na okres od czerwca do września. Najcieplej i mniej tłoczno jest między grudniem i marcem. Niski sezon trwa w porze deszczowej - od marca do czerwca.

  WALUTA:

  1000 Szylingów tanzańskich (TZS) = 0,80 USD

  PRZYKŁADOWE CENY:

  Butelka wody 0,3 l - 0,2 USD, butelka wody 1,5 l - 0,6 USD, obiad w restauracji: 10 - 30 USD.

  RÓŻNICE CZASOWE:

  Po przylocie na Zanzibar należy przesunąć wskazówki o 2 godz. do przodu względem czasu polskiego.

  CZAS LOTU:

  Dar Es Salaam, Arusha - ok. 14 godz.
  Warszawa - lotnisko europejskie (np. Londyn, Amsterdam) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Dar Es Salaam - ok. 12 godz.
  Zanzibar - ok. 14 godz.
  Warszawa - lotnisko europejskie (np. Amsterdam, Londyn) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Zanzibar (z przesiadką w Nairobi, Arusha lub Dar Es Salaam) - ok. 12 godz.

  TRANSPORT:

  Do Tanzanii można się dostać z Kenii połączeniem z Nairobi lub Mombasy do Dar es Salaam, lub Zanzibar. Loty są stosunkowo drogie, więc pozostaje transport lądem. Do istotnych miast Tanzanii, jak Dar es Salaam, Moshi, Voi, można dostać się autobusem z Nairobi i Mombasy. Lotnisko na Wyspie Zanzibar znajduje się ok. 7 km od miasta Zanzibar Niestety nie ma połączeń lokalnych umożliwiających przeloty na inne wyspy Archipelagu. Z Zanzibaru można polecieć liniami afrykańskimi do Tanzanii lądowej, Omanu, Etiopii, Kenii. Jedyny sposób na dostanie się na
  Pembę to prom, który kursuje trzy razy w tygodniu na trasie Dar - es Salaam - Zanzibar - Pemba.
  Zwiedzanie Zanzibaru najprościej rozpocząć od wynajęcia samochodu lub skutera. Pomiędzy miastami kursują również minibusy. Zważywszy na niewielkie rozmiary wyspy dobrym pomysłem może być również opłacenie taksówki (po uprzednim wynegocjowaniu ceny). W niektórych hotelach można również wynająć rowery. Te same zasady dotyczą Pemby.

  ELEKTRYCZNOŚĆ:

  230 V, 50 Hz, gniazdka brytyjskie (dwa podłużne, poziome równoległe otwory u góry i jeden podłużny pionowy na dole pośrodku).

  WIZY:

  Tanzania jest krajem związkowym, obejmującym autonomiczny Zanzibar, czyli wyspy Zanzibar i Pemba. Przy wjeździe wymagana jest wiza. Wizę pobytową można uzyskać w przedstawicielstwach dyplomatyczno-konsularnych Tanzanii, a także na głównych przejściach granicznych. Pobytowa wiza turystyczna wystawiana jest na czas pobytu podany we wniosku wizowym, ale nie dłuższy niż 3 miesiące. Opłata za wizę zwykłą 50 EUR/os. Paszport musi być ważny co najmniej 3 miesiące od chwili przekroczenia granicy. Warunkiem wjazdu jest okazanie biletu powrotnego lub wykazanie się posiadaniem kwoty wystarczającej do jego wykupienia oraz do pokrycia kosztów pobytu.

  PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE:

  Ambasada RP w Dar es Salaam
  63, Aly Khan Road, Dar es Salaam, Tanzania
  tel.: (00-255 22) 211 52 71
  fax: (00-255 22) 211 58 12
  e-mail: polembdar@bol.co.tz,
  polhomdar@bol.co.tz,
  polsecdar@bol.co.tz

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt