15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220

Ecco Travel - wyższy poziom egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   
  Ładuję promocje...

  Włochy

  Neapol
   

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  8 9 11 13 17 20 23 23 21 17 12 9

   

   

  Program Cena  
  Miasto: Neapol
  Wyżywienie: Śniadania
  Skąd: Kraków, Warszawa, Wrocław
  Tanie Linie
  od 1029 zł
  4 dni / 3 noce
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka
  Miasto: Neapol
  Wyżywienie: Śniadania
  Skąd: Kraków, Warszawa, Wrocław
  Tanie Linie
  od 1149 zł
  5 dni / 3 noce
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka

   

  Neapol jako kierunek wakacyjny Ecco Travel obsługiwany jest za pośrednictwem liniowych połączeń lotniczych i nie posiada opieki rezydenta Ecco Travel.


  WALUTA I ORIENTACYJNE CENY

  Obowiązująca waluta: EURO, 1 EUR = ok. 4,26 PLN (wg kursu NBP z sierpnia 2017)

  Orientacyjne ceny: pizza - od 4 EUR, pasta - od ok. 5 EUR, Coca Cola - ok. 1 EUR (1 l), bagietka - ok. 0,80 EUR, woda - ok. 0,50 EUR, banany - ok. 2,20 EUR/kg, espresso - ok. 1,5 EUR, cappuccino - ok. 3 EUR


  KLIMAT/KIEDY JECHAĆ

  Neapol cieszy się łagodnym klimatem, typowo śródziemnomorskim, uwarunkowanym obecnością morza. W miesiącach jesienno-zimowych występują dość częste opady. Zimą klimat jest łagodny i deszczowy, natomiast lato jest gorące i suche (od maja do sierpnia). Średnia roczna temperatura wynosi ok. 15°C, minimalna temperatura w zimie ok. 5°C, z kolei średnia temperatura w lecie wynosi ok. 18°C, osiągając nawet 30°C. Temperatura wody morskiej wynosi ok. 14°C w zimie oraz powyżej 22°C w lecie. Najlepiej zwiedzać Neapol od marca do września.


  JĘZYK

  Językiem urzędowym jest język włoski.


  CZAS

  Godzina 12:00 w Polsce = godzina 12:00 w Neapolu.


  KUCHNIA/SMAKOWITOŚCI

  Kuchni włoskiej nie trzeba chyba nikomu zachwalać. Rozmaite rodzaje pizzy, spaghetti, przepyszne tortellini lub ravioli, sycące lasagne, to nazwy mówiące same za siebie. Smaczne i popularne na całym świecie desery to: tiramisu, zabaglione czy lody włoskie - nakładane dużą łyżką. Kraj słynie z wielu gatunków sera, np. parmezan, mozzarella, gorgonzola oraz wyśmienitych win (marsala, chianti, frascati). Włosi kochają kawę, dlatego można tu wypić najlepsze cappuccino i espresso na świecie. Kawiarnie można spotkać na każdym kroku. Jest kilka sieciówek, ale również cała masa tych maleńkich.


  TRANSPORT I KOMUNIKACJA

  Komunikacja miejska w Neapolu jest tania w porównaniu z resztą kraju. Pojedynczy bilet - jednorazowy to koszt 1,00 EUR, odrobinę droższy jest bilet dający większe możliwości - 90-minutowy bilet przesiadkowy kosztujący 1,50 EUR, a bilet dzienny to wydatek 3,50 EUR - kupowany w kiosku, bądź dostępna jego wersja w automacie jest do kupienia za 4,50 EUR. Stosunkowo niedrogie są także bilety dojazdowe do okolicznych miast, w tym do Pompejów oraz Ercolano (stacja docelowa do Herkulanum i Wezuwiusza) - dojazd na te stacje odbywa się głównie kolejką o nazwie Circumvesuviana. Koszt biletu w jedną stronę to odpowiednio ok. 2,60 EUR i 2,00 EUR. Natomiast przejazd jednorazowy pomiędzy stacjami Ercolano Scavi i Pompei Scavi (Pompeje) wynosi 1,60 EUR.
  Metro: 6 linii.


  CO WARTO ZWIEDZIĆ?

  Wulkan Wezuwiusz, Ruiny Pompei, Pałac Królewski (Palazzo Reale), Zamek Nuovo, Katakumby San Gennaro, Herkulanum, Wulkan Solfatara, Katedra św. Januarego, Klasztor Kartuzów, kolejka linowa Montesanto (prowadząca do zamku Sant’Elmo), Museo do Capodimonte, Galeria Umberto I, Teatr św. Karola; wyspy Ischia i Capri na Zatoce Neapolitańskiej

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt