15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - najlepsza strona egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

  Birma

  Bassein

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  32 35 35 37 33 30 30 30 30 32 32 32

   

  Program Cena  
  Wyżywienie: Sniadania i obiadokolacje
  Skąd: Warszawa
  Impreza prowadzona jest w języku polskim Oferta HIT
  od 6499 zł
  9 dni / 7 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka
  Wyżywienie: Sniadania
  Skąd: Warszawa
  Nowość Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 7329 zł
  13 dni / 11 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka
  Wyżywienie: Sniadania i obiadokolacje
  Skąd: Warszawa
  Impreza prowadzona jest w języku polskim Oferta HIT
  od 8499 zł
  14 dni / 12 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka

   

  KLIMAT:

  Birma (Myanmar) położona jest w strefie dwóch klimatów. Wybrzeże morskie oraz zachodnie stoki Gór Arakańskich znajdują się w strefie klimatu monsunowego. W północnej części kraju dominuje klimat podzwrotnikowy monsunowy. Średnia temperatura w stolicy kraju wynosi: 25°C w styczniu/lutym, 27°C w lipcu. Pora deszczowa w Birmie przypada na miesiące maj – sierpień, w październiku rozpoczyna się pora chłodów, w lutym zaczyna się przyjemna ciepła i bezdeszczowa pogoda.

  WALUTA:

  1 kyat (K) = 100 pyas; 1000 K = 0,91 USD

  Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane minimum po 2006 roku. Nie ma konieczności posiadania banknotów o niskich nominałach, ponieważ są one wymieniane na lokalną walutę.

  JĘZYK:

  birmański (urzędowy), mniejszości etniczne mówią własnymi językami

  PRZYKŁADOWE CENY:

  W Birmie do drogich przyjemności należy zwiedzanie obiektów zabytkowych, a także przejazdy koleją. Tanie są natomiast noclegi i żywność, a także autobusy.

  woda (1l) – 40 K, owoce 1 kg – 200 K, wino - 600 K, piwo 500-700 K, obiad – 300-800 K

  CZAS LOTU:

  Yangon – ok. 14 godz.; Warszawa - lotnisko europejskie (np. Paryż, Frankfurt, Praga) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Doha – ok. 6 godz., Doha – Yangon ok. 6 godz.

  RÓŻNICE CZASOWE:

  Po przybyciu do Birmy należy przestawić zegarki o 4,5 godz. do przodu względem czasu polskiego.

  TRANSPORT:

  Do Myanmaru (lotniska w Rangunie i Mandalay) przylecieć można m.in. z Hong Kongu, Bangkoku, Singapuru, Kuala Lumpur. Dostęp do wielu regionów jest ograniczony z powodu niestabilnej i niebezpiecznej sytuacji etnicznej wewnątrz kraju. Niektóre miejsca, atrakcyjne z punktu widzenia turystycznego, można odwiedzać jedynie w zorganizowanych grupach z miejscowym przewodnikiem i po wcześniejszym uzyskaniu zgody Tourism Regulation Departament. Aby uzyskać aktualne informacje, należy skontaktować się z Hotel and Tourist Corporation, 7791 Sule Pagoda Rd, P.O. Box 559, Yangon, Myanmar. Turyści, którzy zboczą z wytyczonych szlaków turystycznych, mogą być zatrzymywani przez liczne patrole policyjne. Po kraju można podróżować pociągami i autobusami, ale zazwyczaj są przepełnione i niezbyt czyste.

  ELEKTRYCZNOŚĆ:

  Elektryczność: 230V / 50 Hz

  CIEKAWOSTKI:

  Telefony komórkowe korzystające z ogólnie dostępnych operatorów sieci nie działają na terenie Birmy. Za korzystanie z telefonów hotelowych pobierane są dość wysokie opłaty; Dobrze jest przywieźć ze sobą dolary amerykańskie w mniejszych nominałach. Można je wymienić w autoryzowanych punktach wymiany. Inne waluty (np. euro) są raczej trudno wymienialne. Wymiana czeków podróżnych może być skomplikowana i czasochłonna. Karty kredytowe są akceptowane tylko w niektórych większych hotelach, na lotniskach i w międzynarodowych sklepach; Należy unikać rozmów o polityce z przygodnymi osobami; Zakupu kamieni szlachetnych i biżuterii należy dokonywać tylko w autoryzowanych punktach sprzedaży mających licencję rządową; Dobrze jest przywieźć ze sobą podstawowe leki profilaktyczne (przeziębienie itp.). Większość lekarstw jest dostępna, jednak marka może być odmienna od używanej zazwyczaj; Nie powinno się okazywać uczuć w miejscach publicznych (poza trzymaniem za ręce). Nie należy dotykać głowy dorosłego człowieka, gdyż stanowi ona najważniejszą część ciała; Wodę należy pić tylko butelkowaną, należy unikać jedzenia z tzw. przewoźnych kuchni ulicznych.

  WIZY:

  Wymagane są promesy wizowe, które obywatele polscy mogą otrzymać w Polsce - szczegóły przy ofercie.

  PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE RP:

  Ambasada Związku Myanmar
  Zimmer Strasse 56, 6 piętro,
  D-10117 Berlin
  tel. (0-0 49 30) 206 15 70
  fax (0-0 49 30) 206 49 757

  Nie ma polskiej placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w Tajlandii akredytowany jest również w Myanmar. Sprawy konsularne dotyczące terytorium tego kraju pozostają w gestii konsula RP w Bangkoku (patrz: Tajlandia).

   

   


  Aktualne promocje ET Szybki kontakt