15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - najlepsza strona egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

  Japonia

  Tokio

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  5 6 9 14 18 21 25 27 23 18 13 8

   

   

  Program Cena  
  Wyżywienie: Sniadania
  Skąd: Berlin, Warszawa
  Impreza prowadzona jest w języku polskim Oferta HIT
  od 5999 zł
  8 dni / 6 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka
  Wyżywienie: Sniadania
  Skąd: Gdańsk, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław
  Impreza prowadzona jest w języku polskim Oferta HIT Przelot realizowany przez Polskie Linie Lotnicze LOT Przelot bez przesiadek
  od 6599 zł
  9 dni / 7 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka
  Wyżywienie: Sniadania
  Skąd: Gdańsk, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław
  Impreza prowadzona jest w języku polskim Przelot bez przesiadek Przelot realizowany przez Polskie Linie Lotnicze LOT
  od 9700 zł
  17 dni / 15 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka
  Wyżywienie: Sniadania
  Skąd: Warszawa
  Impreza prowadzona jest w języku polskim Przelot bez przesiadek Nowość Przelot realizowany przez Polskie Linie Lotnicze LOT
  od 11279 zł
  15 dni / 13 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka
  Wyżywienie: Sniadania
  Skąd: Berlin, Warszawa
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 11949 zł
  12 dni / 10 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka

   

  KLIMAT

  Południkowe położenie sprawia, że Japonia leży w zasięgu trzech stref klimatycznych: na południu - zwrotnikowej, w części środkowej - podzwrotnikowej, a na północy - umiarkowanej ciepłej. Na strefowość klimatyczną nakłada się klimat monsunowy, którego zasięg obejmuje wyspy i kształtuje morski charakter klimatu kraju. Poza wyspami Nansei oraz południową częścią Kiusiu w Japonii wyraźnie zaznaczają się cztery pory roku. Napływ chłodnych mas powietrza z kontynentu azjatyckiego w zimie oraz ciepłych mas znad Pacyfiku w lecie jest przyczyną znacznego zróżnicowania klimatu w poszczególnych częściach archipelagu. W górach niezależnie od pory roku, temperatura spada wraz z wysokością, średnio o 0,6 °C co 100 m. Średnia ilość opadów wzrasta z północy na południe i wynosi od 800 - 1500 mm na Hokkaido do 2000 - 3000 mm na wyspach Nansei.

  Średnie temperatury w Tokio wahają się od około 5 °C zimą, przez około 15-20 °C wiosną i jesienią, do około 26 °C latem. 


  WALUTA

  Walutą Japonii jest jen.

  100 JPY = 3,47 PLN (kwiecień 2016)

  W obiegu są banknoty o nominałach: 1000, 2000, 5000, 10000 JPY oraz monety o wartości: 1, 5, 10, 50, 100, 500 jenów.

  Większość kart kredytowych jest szeroko akceptowana w Japonii. Najlepiej posiadać karty kredytowe Visa, Master Card lub American Express. Nierzadko można napotkać trudności przy płatnościach kartą w sklepie, hotelu, punkcie usługowym, dlatego dobrze mieć przy sobie zapas gotówki. 


  CZAS LOTU

  Warszawa - lotnisko europejskie np. Frankfurt, Amsterdam - ok. 2godz.

  Lotnisko europejskie Osaka - ok. 12 godz.

  Lotnisko europejskie Tokio - ok. 12 godz.


  RÓŻNICE CZASOWE

  Przylatując do Japonii należy przestawić zegarki o 8 godzin do przodu względem czasu polskiego.


  ELEKTRYCZNOŚĆ

  W Japonii napięcie elektryczne wynosi 100V 60 HZ. Należy wyposażyć się w adaptery umożliwiające podłączenie sprzętu do typu gniazdka. Adaptery można kupić na lotniskach lub w sklepach ze sprzętem elektronicznym lub turystycznym.


  CIEKAWOSTKI

  Kultura Japonii należy do najbardziej zachwycających i ekscytujących na świecie główny wpływ wywarła na nią cywilizacja chińska. W Państwie Środka narodziły się charakterystyczne dla Japonii dziedziny sztuki, takie jak origami, suiseki, czy pielęgnowanie drzewek bonsai. To stamtąd też w XIII wieku dotarł do Kraju Kwitnącej Wiśni buddyzm, będący inspiracją dla rozwoju nowych nurtów i form w malarstwie, kaligrafii czy poezji. Wcześniej japońscy mistrzowie odeszli od wiernego naśladowania chińskich wzorów, z ich przywiązaniem do symetrii. Stąd też w sztukach plastycznych główny plan znajduje się poza środkiem dzieła, a w mowie, słowie pisanym oraz w sztuce w ogóle domysł często przeważa nad jednoznacznością lub konkretem

  Mieszkańcami Japonii są przede wszystkim Japończycy (99%) oraz niewielkie grupy Koreańczyków, Chińczyków, Amerykanów, Filipińczyków. 

  W Japonii rozróżniamy 5 systemów wierzeń i filozofii życia. Są to shintoizm, buddyzm, konfucjanizm, chrześcijaństwo i islam. Najgłębiej zakorzeniony w życiu i tradycji Japończyków jest shintoizm.

  Flaga Japonii nazywa się Hinomaru (słoneczny okrąg) to czerwony okrąg symbolizujący słońce. Nie jest pewne, kiedy ten symbol był użyty na flagach po raz pierwszy. Niemniej jednak pierwsze wzmianki pochodzą z XII wieku, kiedy to czerwone okręgi były malowane przez samurajów na wachlarzach. W 1868 roku został utworzony rząd Meiji, kiedy to rodzina Tokugawa straciła swoją polityczną siłę. 27 stycznia 1870 roku Hinomaru została oficjalnie uznana za flagę Japonii na statkach komercyjnych. W 1872 roku Hinomaru po raz pierwszy znalazła się na budynku rządowym. Tak samo jak w przypadku hymnu, nie brakuje krytyki, że symbol na fladze zbyt mocno nawiązuje do militaryzmu, co nie podoba się niektórym obywatelom kraju Wschodzącego Słońca. 


  TRANSPORT

  Kraj Wschodzącego Słońca posiada doskonale utrzymaną, liczącą ok. 1 mln km długości (5. miejsce na świecie, po USA, Indiach, Chinach i Brazylii) sieć dróg kołowych. Szybki rozwój motoryzacji przyczynił się do rozbudowy systemu autostrad, łączących wszystkie większe miasta, a których długość wynosi ok. 6 tys km. Transport samochodowy odgrywa zasadniczą rolę w przewozach pasażerów oraz ładunków na terenie Japonii. W Japonii obowiązuje ruch lewostronny.

  W żadnym innym kraju, koleją, metrem czy tramwajem nie podróżuje i dojeżdża do pracy tyle osób co w Japonii. Dumą Japończyków jest osiągający prędkość ok. 300 km/h Shinkansen, którego pierwsza linia połączyła w 1964 Tokio z Osaką. Wynosząca obecnie 1 850 km i nadal rozbudowywana sieć tej szybkiej kolei, poruszającej się po szerszych niźli pozostałe torach, jest w pełni zelektryfikowana i zautomatyzowana. Cztery największe wyspy archipelagu posiadają połączenia kolejowe, na których głównym przewoźnikiem jest grupa JR. Tokio, Jokohama, Osaka, Nagoja, Sapporo, Kobe, Kioto, Fukuoka, a także Sendai posiadają metro. Ponadto komunikację podmiejską uzupełniają inne systemy, takie jak napowietrzna kolej jednoszynowa oraz tramwaje.

  Kraj Kwitnącej Wiśni posiada doskonale rozwinięty transport lotniczy, który z uwagi na wyspiarski charakter kraju, ma zasadnicze znaczenie w międzynarodowym ruchu pasażerskim. Po Stanach Zjednoczonych Japonia jest drugim krajem na świecie o największych przewozach ładunków i osób. Główne międzynarodowe porty lotnicze to: Międzynarodowy port lotniczy Narita obsługujący aglomerację Tokio, Port lotniczy Kansai w Osace oraz Chubu w Nagoi. Jednak największym japońskim oraz czwartym największym na świecie jest port lotniczy Haneda w Tokio, który swą wysoką pozycję utrzymuje pomimo tego, że obsługuje jedynie loty krajowe.


  WIZY

  Wiza nie jest wymagana w przypadku wyjazdów turystycznych trwających do 90 dni oraz wyjazdów służbowych (konferencje, spotkania biznesowe itp.). 


  PRZEDSTAWICIELSTWA DYPLOMATYCZNE akredytowane w Japonii

  Ambasada RP

  2-13-5 Mita, Meguro-ku, Tokyo 153-0062
  tel. (81) 3- 5794-7020 Wydział Konsularny: (81) 3-5794-7040
  fax. (81) 3-5794-7024 (z Japonii) 
  e-mail: polamb@poland.or.jp 
  http://www.poland.or.jp

  Konsulat RP w Osace

  Konsul Honorowy: Kazuko Takashima
  3-1-1, Nakamiya Ohike, Hirakata, Osaka 573-0004
  tel. (81) 72-849-2218 
  fax. (81) 72-848-5315 
  e-mail: kako@muc.biglobe.ne.jp


  PRZEDSTAWICIELSTWA DYPLOMATYCZNE akredytowane w Polsce

  Ambasada Japonii
  ul. Szwoleżerów 8, 00-464 Warszawa
  tel.: (22) 696 5000, faks: (22) 696 5001
  godziny otwarcia: 8:30 - 18:00 (pon.-pt.)
  uwaga: Ambasada nie działa w święta polskie i japońskie

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt