15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - najlepsza strona egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

  Kambodża

  Phnom Penh

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  31 32 34 35 34 33 32 32 31 30 30 30

   

  Program Cena  
  Wyżywienie: Sniadania
  Skąd: Warszawa
  Impreza prowadzona jest w języku polskim Nowość
  od 5090 zł
  11 dni / 8 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka
  Wyżywienie: Sniadania
  Skąd: Warszawa
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 5790 zł
  9 dni / 7 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka
  Wyżywienie: Sniadania
  Skąd: Warszawa
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 5990 zł
  9 dni / 7 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka
  Wyżywienie: Sniadania
  Skąd: Warszawa
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 6990 zł
  14 dni / 11 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka

   

  KLIMAT

  Kambodża leży jest w strefie klimatu zwrotnikowego-monsunowego. Występują tu dwie pory roku: sucha i deszczowa. Pora sucha trwa od XII do IV. Opady występują wówczas rzadko, a temperatura waha się w granicach 21 – 30 oC. W porze suchej zmniejsza się także wilgotność powietrza, przez co klimat staje się bardziej przyjazny dla ludzkiego organizmu. Pora deszczowa zaczyna się w V, a kończy w XI. Południowo - zachodni monsun przynosi ulewne deszcze, a temperatura sięga nawet 38oC. Wizytę w Kambodży najlepiej zaplanować w porze suchej.

  WALUTA

  Waluta: riel (KHR). Waluta lokalna używana jest głównie na prowincji. Powszechnym środkiem płatniczym są dolary amerykańskie, ale uszkodzone i zużyte banknoty nie będą akceptowane. W stolicy kraju Phnom Penh i innych dużych miastach można płacić kartą kredytową (za dodatkową opłatą) oraz wypłacać dolary amerykańskie z bankomatów niektórych banków. Należy jednak zachować szczególną ostrożność przy wypłacaniu pieniędzy z bankomatów.

  PRZYKŁADOWE CENY

  woda mineralna 1,5 l ok. 0,5 - 2 USD, obiad ok. 2 - 9 USD w zależności od miejsca, lokalne piwo 0,5 l ok. 1 USD, cola 0,33 l ok. 0,5 USD, kawa ok. 2,5 USD

  RÓŻNICE CZASOWE:

  Po przybyciu do Kambodży należy przestawić zegarki do przodu o 5 godzin względem czasu polskiego latem i 6 godzin względem czasu polskiego zimą.

  CZAS LOTU

  Warszawa - lotnisko europejskie (np. Amsterdam) - ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Hongkong - ok. 11 godz., Hongkong - Phnom Penh - ok. 2,5 godz.

  CIEKAWOSTKI

  Kambodża jest krajem mniejszym od Polski o około połowę. Na ulicach miast spotkać można setki tuk-tuków - najbardziej popularnego tutaj środka transportu. Na każdym kroku stoją wielkie akwaria z napisami „Fish Massage – No Pirania!!!”, gdzie masaż stóp a raczej pedicure, wykonany jest przez małe, pracowite rybki. Kambodża słynie przede wszystkim ze swojej oryginalnej kuchni, czasami wręcz szokującej dla Europejczyków. Pająki, karaluchy i larwy owadów uznawane są w tym kraju za prawdziwe przysmaki  podawane na wiele rozmaitych sposobów. Bardzo istotnym i ciekawym elementem kambodżańskiej kuchni są pełne kolorów, aromatów i dziwnych kształtów owoce. Oprócz popularnych grejpfrutów i bananów na lokalnych targach można spotkać takie owoce jak oskomian, mangostan, mango, liczi, papaja, rambutan, kaki, durian i wiele innych. W Kambodży znajduje się jedyna na świecie rzeka, która dwa razy do roku zmienia swój bieg i płynie od ujścia do źródeł. Jest to zjawisko wyjątkowe i niepowtarzalne w świecie przyrody.

  TRANSPORT

  Drogi łączące główne miasta są w dość dobrym stanie, ale pozostałe szlaki komunikacyjne są niskiej jakości. Dodatkowo podczas pory deszczowej podróżowanie może być utrudnione. Należy podróżować w ciągu dnia i zdecydowanie nie podróżować nocą. Lokalni kierowcy nie przestrzegają przepisów drogowych, a prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest dość częste. Wśród turystów natomiast bardzo popularne są trzykołowe riksze, które są tanim i ciekawym środkiem transportu.

  ELEKTRYCZNOŚĆ

  230 V; 50 Hz Miejscowe gniazdka elektryczne obsługują nasze wtyczki.

  WIZY

  Obywatele polscy są objęci obowiązkiem wizowym. Szczegółowy opis znajduje się przy ofercie.

  PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE

  Od 1 stycznia 2009 nie ma ambasady Kambodży w Warszawie. Najbliższa mieści się w Berlinie. Brak ambasady RP w Kambodży. Najbliższa jest w Bangkoku, ewentualnie Hanoi.

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt