15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - wyższy poziom egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Ostatnie miejsca, ostatnia szansa!
  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

  Kanada

  Ottawa

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  -11 -9 -3 6 13 18 21 19 15 9 2 -7

   

  Kanada

  Kanadyjska Przygoda


  Dzień 1. Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Kanady. Przylot do Toronto, spotkanie z pilotem oraz przejazd autokarem do hotelu.
  Dzień 2. Toronto – Wodospad Niagara. (trasa ok. 130 km) Po śniadaniu zwiedzanie największego miasta w Kanadzie – Toronto, będącego jednocześnie centrum finansowym i ekonomiczną stolicą kraju. Miasto uchodzi także za jedno z najbardziej zielonych miast na świecie, ze względu...

  Więcej

  Cena:

  7129 zł 8 dni / 6 nocy

  Rezerwuj

  Kiedy: 14-09-2020
  Skąd: WAW
  Wyżywienie: Sniadania

  Dodaj do schowka

  TORONTO – WODOSPAD NIAGARA – MONTREAL – QUEBEC CITY – OTTAWA – ALGONQUIN PARK – HUNTSVILLE

  Dzień 1.

  Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Kanady. Przylot do Toronto, spotkanie z pilotem oraz przejazd autokarem do hotelu.

  Dzień 2. Toronto – Wodospad Niagara.

  (trasa ok. 130 km) Po śniadaniu zwiedzanie największego miasta w Kanadzie – Toronto, będącego jednocześnie centrum finansowym i ekonomiczną stolicą kraju. Miasto uchodzi także za jedno z najbardziej zielonych miast na świecie, ze względu na parki lub zielone skwerki znajdujące się niemal w całym centrum. Na początek największa atrakcja miasta - wieża transmisyjna CN Tower (553 m), z której rozpościerają się spektakularne widoki na panoramę miasta, z drapaczami chmur na czele. Następnie udamy się pod arenę sportową Rogers Centre (SkyDome), przejedziemy przez biznesową dzielnicę miasta oraz miniemy takie miejsca jak: parlament, Queen's Park, City Hall oraz Uniwersytet. Po południu przejazd w kierunku światowej sławy wodospadu Niagara, który podziwiać będziemy ze specjalnej platformy widokowej. Dla chętnych rejs słynnym stateczkiem „Maid of the Mist" pod sam wodospad (25 USD). W drodze powrotnej do Toronto, wiodącej wzdłuż rzeki Niagara, wyznaczającej jednocześnie granicę z USA zatrzymamy się w XIX-wiecznym mieście Niagara-On-The-Lake, leżącym nad samym jeziorem Ontario. Czas wolny na zdjęcia oraz zakup lokalnych pamiątek. Dla chętnych wizyta w winnicach połączona z degustacją (15 USD/os.). Nocleg w hotelu w Toronto.

  Dzień 3. Toronto – Montreal.

  (trasa ok. 545 km) Po śniadaniu przejazd z Toronto do Montrealu, należącego do Prowincji Quebec. Największa prowincja Kanady i jednocześnie największe francuskojęzyczne terytorium, to obszar w którym większość populacji zachowała język i kulturę, odziedziczone po francuskich przodkach. Dla chętnych godzinny rejs statkiem po rzece Św. Wawrzyńca w rejonie Parku 1000 Wysp (ok. 30 USD/os.). Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Montrealu.

  Dzień 4. Montreal – Quebec City.

  (trasa ok. 250 km) Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Montrealu obejmie takie atrakcje jak: Stare Miasto oraz Plac Jacques-Cartier, Bazylika Notre-Dame czy lesiste zbocza Mt. Royal wraz z deptakami oraz pełne zieleni dzielnice handlowo-biznesowe. Zobaczymy także centrum olimpijskie, Uniwersytet, Muzeum Sztuki oraz przespacerujemy się wzdłuż nabrzeża rzeki Św. Wawrzyńca. Następnie przejazd w kierunku Quebec City, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto do dziś zachowało charakter dawnej siedziby francuskiej placówki kolonialnej, ze swymi 400-letnimi, kamiennymi murami, brukowanymi uliczkami, przechodzącymi w nowoczesne dzielnice, pękające od modnych restauracji, klubów i butików. Zwiedzanie starej części miasta oraz przejazd przez Place Royale, Plac d'Armes, położoną na klifie Cytadelę oraz wzdłuż ciągnących się nad rzeką, Tarasów Dufferina. Zobaczymy także jeden z najczęściej fotografowanych hoteli na świecie – imponujący, luksusowy Chateau Frontenac. Nocleg w hotelu w okolicy wodospadu Montmorency, na obrzeżach Quebec.

  Dzień 5. Quebec City – Ottawa.

  (trasa ok. 200 km) Po śniadaniu przejazd do stolicy Kanady – Ottawy. Dynamicznie rozwijające się miasto z mieszaną populacją, oferuje wiele atrakcji milionom turystów. Podczas zwiedzania przejedziemy obok Parlamentu mieszczącego się w neogotyckim budynku, Lauriel House oraz placu targowego Byward Market, przy którym znajduje się wiele restauracji i kafejek. Przejedziemy także wzdłuż Kanału Rideau (202 km dł.) - najstarszego kanału wodnego w Ameryce Północnej, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, łączącego stolicę z miastem Kingston. Ponadto, przejdziemy obok: Muzeum Technologii, Narodowej Galerii Sztuki oraz Muzeum Cywilizacji. Nocleg w hotelu w Ottawie.

  Dzień 6. Ottawa – Huntsville.

  (trasa ok. 345 km) Śniadanie w hotelu. Przejazd z Ottawy na tereny pięknego, zielonego Algonquin Provincial Park (7725 km2), znajdującym się w centralnej części prowincji Ontario. Park stanowi popularne miejsce piknikowego wypoczynku mieszkańców Toronto i Ottawy ze względu na bliskość bujnych lasów, jezior i rzek. Odpoczynek wśród klonów, z możliwością obcowania wśród osobliwej flory i fauny tego malowniczego regionu. Warto dodać, iż Algonquin stanowi jedną z najlepszych lokalizacji w całej Ameryce Północnej do sfotografowania łosia, a ponadto jelenia wirginijskiego oraz bobra. Przejazd do hotelu w miejscowości Huntsville.

  Dzień 7. Huntsville – Toronto.

  (trasa ok. 220 km) Po śniadaniu w hotelu przejazd na lotnisko w Toronto, skąd odbędzie się wylot do Polski

  Dzień 8.

  Lądowanie w Warszawie

  Ecco Travel zastrzega możliwość zmiany kolejności zwiedzania. Przeloty uczestników wyjazdów grupowych mogą być realizowane różnymi połączeniami lotniczymi. Pilot spotyka się z grupą w kraju rozpoczęcia imprezy. Liczba miejsc w ofercie ograniczona.

  :

  • przelot na trasie Polska - Toronto - Polska bezpośrednio lub z przesiadką w porcie europejskim
  • opłaty lotniskowe
  • ubezpieczenie KL, NNW
  • zakwaterowanie w hotelach 3 *** w pokojach dwuosobowych z łazienkami. W przypadku rezerwacji dla więcej niż dwóch osób, kolejne osoby korzystają z miejsca do spania na jednym z dwóch dużych łóżek o wymiarach 140cm x 200cm wspólnie z dwoma pierwszymi osobami.
  • śniadania w formie bufetu,
  • transport 
  • zwiedzanie wg programu z biletami wstępu do zwiedzanych obiektów
  • opiekę polskiego pilota

  Dodatkowo płatne

  • obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 110 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
  • dopłata do pokoju jednoosobowego
  • dopłata do opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
  • ewentualna dopłata do wycieczek fakultatywnych 

  Polski Pilot

  Kiedy Wylot Cena  
  25-05-2020
  Kanadyjska Przygoda
  Skąd: WAW
  Wyżywienie: Sniadania
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 7129
  8 dni / 6 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  23-07-2020
  Kanadyjska Przygoda
  Skąd: WAW
  Wyżywienie: Sniadania
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 7729
  8 dni / 6 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  14-09-2020
  Kanadyjska Przygoda
  Skąd: WAW
  Wyżywienie: Sniadania
  Impreza prowadzona jest w języku polskim
  od 7129
  8 dni / 6 nocy
  RezerwujDodaj do schowka

  Do ceny zostanie doliczona obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

  Wizy:
  obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) przy wjeździe do Kanady oraz potwierdzenia rejestracji w systemie eTA. Obywatele wszystkich krajów podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polacy) są zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Elektronic Travel Authorization). Aby wyrobić eTA należy mieć ważny paszport, adres email do otrzymania powierdzenia eTA oraz kartę płatniczą do uiszczenia opłaty 21 PLN/os. (7 CAD/os.). W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: https://ssl.eccoholiday.com/reservation_et/wiza_kanada.php

  UWAGA! Ecco Travel pośredniczy w wyrobieniu eTA w cenie 100 zł/os. Kompletne dane muszą zostać przesłane najpóźniej na 15 dni przed wylotem.

   


  KLIMAT:

  Terytorium Kanady znajduje się w strefie oddziaływania następujących klimatów: umiarkowany ciepły - południowa część kraju, subpolarny i polarny - północna część kraju, górski - Kordyliery. Jednym z ważniejszych czynników kształtujących klimat Kanady jest zimny Prąd Labradorski i ciepły Prąd Północnopacyficzny.

  WALUTA:

  Walutą kraju jest dolar kanadyjski (symbol - CAD lub CAN $).
  1 CAD = 3,10 PLN (czerwiec 2016)
  Jeden dolar kanadyjski dzieli się na sto centów kanadyjskich. Powszechne kanadyjskie monety o wartości poniżej jednego dolara (1c, 5c, 10c, 25c) wzorowane są na swoich amerykańskich odpowiednikach.

  CZAS LOTU:
  Warszawa - lotnisko europejskie np. Amsterdam - ok. 2 godz.; Lotnisko europejskie (również Warszawa) - Toronto - ok. 10 godz. Lotnisko europejskie Vancouver - ok. 13,5 godz.

  RÓŻNICE CZASOWE:
  W zależności od miasta lądowania zegarki należy przesunąć od 4,5 do 8 godzin w tył.

  CIEKAWOSTKI:
  Kanada posiada dwa języki oficjalne: angielski i francuski. Tradycyjna kuchnia kanadyjska pozostaje w cieniu kuchni narodów Europy i innych zakątków świata. Jej podstawa to dziczyzna i ryby, jarzyny i sałatki są mniej ważne. Za posiłek dla dwóch osób (bez wina) trzeba zapłacić ok.25-50 CAD

  ELEKTRYCZNOŚĆ:
  Elektryczność: 120V / 60 Hz
  Gniazdka amerykańskie (2 podłużne pionowe równolegle położone otwory na górze i okrągły pośrodku na dole), adaptery dostępne w hotelach lub do nabycia w sklepach.

  KOMUNIKACJA:
  Kanada nie posiada ograniczeń w podróżowaniu po kraju. Należy wiedzieć, że do pewnych obszarów dotrzeć można wyłącznie samolotem lub pociągiem, które kursują co kilka dni dotyczy to głównie północy kraju. Zagrożeniem dla życia i zdrowia turystów, którzy udają się na wycieczki w plener (zwłaszcza w Kolumbii Brytyjskiej, Jukonie i na innych obszarach o niewielkim zaludnieniu), może stanowić przyroda. Często nawet tereny tuż za miastem (góry i lasy) bywają niebezpieczne ze względu na brak dróg, słabo zagospodarowane szlaki turystyczne, na których łatwo można zabłądzić. Żyjące tu, często blisko siedzib ludzkich, dzikie zwierzęta - niedźwiedzie, pumy, wilki, które najczęściej uciekają przed człowiekiem, w sytuacji zagrożenia mogą jednak zaatakować. Na wybrzeżu Pacyfiku niebezpieczne są niespodziewane wysokie fale.

   

  WAŻNE: 

  Obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) przy wjeździe do Kanady oraz potwierdzenia rejestracji w systemie eTA. Obywatele wszystkich krajów podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polacy) są zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Elektronic Travel Authorization). Aby wyrobić eTA należy mieć ważny paszport, adres email do otrzymania powierdzenia eTA oraz kartę płatniczą do uiszczenia opłaty 21 PLN/os. (7 CAD/os.). W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: https://ssl.eccoholiday.com/reservation_et/wiza_kanada.php

  UWAGA! Ecco Travel pośredniczy w wyrobieniu eTA w cenie 75 zł/os.

  PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE:


  Ambasada Kanady
  ul. Matejki 1/5
  00-481 Warszawa
  tel. 584 31 00
  e-mail: wsaw@international.gc.ca
  Internet: www.canada.pl

  Wydział Wizowy i Imigracyjny
  Piękna 2/8, 00-482 Warszawa
  tel. 584 31 31; fax 584 31 94

  Ambasada RP
  443 Daly Avenue, Ottawa, Ontario K1N 6H3
  tel. (613) 789-0468, 789 3376/7
  fax. (613) 789 1218
  fax./modem (613) 789-7236
  e-mail: ottawa@polishembassy.ca
  www.polishembassy.ca

  Konsulat RP w Montrealu
  1500 avenue des Pins ouest, Montreal, Quebec H3G 1B4
  tel. (514) 9379-481/2 , 937 06 94, 937 86 20
  fax. (514) 9377-271
  fax/modem (514) 937-8620
  strona www: www.poloniaweb.com/konsulat
  e-mail: konsulatrp@citinet.net , montreal@polishembassy.ca

  Konsulat RP w Toronto
  2603 Lakeshore Blvd. West, Toronto, Ontario M8V 1G5
  tel. (416) 2525-471
  fax. (416) 2520-509
  e-mail: poltorkg@ca.inter.net , toronto@polishembassy.ca

  Konsulat RP w Vancouver
  1177 West Hastings Street, Suite 1600,Vancouver, B. C. V6E 2K3
  tel. (0-01604) 6883-530, 6884-730
  fax. 6883-537
  e-mail: polconvan@sprint.ca , vancouver@polishembassy.ca

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt