15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - wyższy poziom egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

  Madagaskar

  Antananarivo

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  25 27 29 31 29 28 27 27 28 28 27 26

   

   

  Szanowni Państwo!

  Chwilowo nie mamy dostępnych ofert na ten kierunek. Jeśli chcieliby Państwo otrzymać powiadomienie, kiedy oferta będzie znowu dostępna to bardzo prosimy o przesłanie wiadomości na adres:

  sale@eccoholiday.com

  lub kontakt z naszą infolinią:

  61 67 85 300

  Zachęcamy także do zapisania się do naszego newslettera – dzięki niemu będą mogli Państwo otrzymywać na bieżąco informacje o aktualnych ofertach i promocjach

  Zapisz się do newslettera

   

  KLIMAT:

  Madagaskar charakteryzuje się zróżnicowaniem klimatycznym: klimat równikowy wybitnie wilgotny na wschodzie - klimat podrównikowy suchy na zachodzie. Na Madagaskarze występują dwie długie pory roku: Lato od listopada do kwietnia (pora deszczowa, temperatura powietrza około 25°C) i Zima od maja do października (pora sucha, temperatura pomiędzy 10°C, a 20°C w centrum kraju). Na wschodzie kraju pora deszczowa trwa prawie cały rok.

  WALUTA:

  1 frank malgaski (FMG) = 100 centymów

  Wymiany waluty można dokonywać jedynie w bankach i niektórych hotelach. Wywożenie waluty z kraju jest zabronione, dlatego warto zaplanować sobie, ile pieniędzy wydamy.

  JĘZYK:

  francuski (urzędowy), malgaski (urzędowy)

  PRZYKŁADOWE CENY:

  W większych miastach i hotelach używać można kart kredytowych, a także bez problemu wymieniać pieniądze. Madagaskar nie jest drogim krajem. Za 8 USD można zjeść obiad, a nocleg kosztuje około 20 USD. Chleb $0,30, Woda mineralna $1,10, Coca Cola $1,70, Wino stołowe 0,75L $9,00, piwo w barze $0,90,

  CZAS LOTU:

  Antananarywa – ok. 14 godz.; Warszawa - lotnisko europejskie (np. Paryż, Frankfurt) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Antananarywa – ok. 12 godz.

  RÓŻNICE CZASOWE:

  Po przybyciu na Madagaskar należy przestawić zegarki o 1 godzinę do przodu względem czasu polskiego.

  TRANSPORT:

  Najszybciej na Madagaskar można dotrzeć drogą powietrzną. Lotnisko położone jest ok. 17 km od Antananarywy. Najwięcej lotów obsługuje linia lotnicza Air Madagaskar – w większości są to połączenia wewnątrzkrajowe. Obowiązuje ruch prawostronny. Ze względu na zły stan dróg i brak oświetlenia ulic nie zaleca się jazdy nocą. Szczególną ostrożność należy zachować, podróżując środkami transportu publicznego. Możliwość korzystania z kolei jest ograniczona. Można podróżować po kraju samolotami lokalnych linii lotniczych. W Antananarywie można korzystać z licznych taksówek. Opłaty nie są zbyt wygórowane, jednak cenę kursu należy zawsze ustalić z kierowcą przed rozpoczęciem jazdy. W stolicy można wypożyczyć samochód razem z kierowcą, który jednocześnie jest przewodnikiem po mieście i okolicach.

  ELEKTRYCZNOŚĆ:

  Elektryczność 127/220V / 50 Hz

  CIEKAWOSTKI:

  Zakazane jest fotografowanie lotnisk i obiektów militarnych; Najlepszym okresem do wyjazdu na Madagaskar są miesiące październik–grudzień oraz marzec–maj; Od lat na Madagaskarze pracują polscy misjonarze i siostry zakonne; Warto ze sobą zabrać: zapas potrzebnych lekarstw, okulary przeciwsłoneczne, filtr ochronny, kapelusz chroniący przed słońcem, środek na komary, ubranie przeciwdeszczowe. Obowiązkowe jest szczepienie przeciw żółtej febrze dla osób przybywających na Madagaskar z krajów wysokiego ryzyka. Zaleca się picie wyłącznie wody butelkowanej i napojów gazowanych.

  WIZY:

  Wizę pobytową można uzyskać na lotnisku w Antananarywie (koszt 50 USD). Do aplikacji wizowej należy dołączyć 2 fotografie. Należy posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od planowanego zakończenia pobytu oraz powrotny bilet.

  PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE W RP:

  Najbliższa Ambasada Madagaskaru

  Ambasada Republiki Madagaskaru
  Koursovoy per. 5, 119034 Moskwa
  tel. (0-0 7 095) 290 02 14
  fax (0-0 7 095) 202 34 53

  Brak polskiej placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w Kenii akredytowany jest również w Republice Madagaskaru.

  Konsulat RP w Antananarivo
  Okręg konsularny: Madagaskar, Szeszele, Mauritius
  Konsul Honorowy: dr Zbigniew Kasprzyk
  LOT II M 47 DA Analamahitsy, Antanetilava
  B.P. 3528 Antananarivo 101, Madagascar
  tel.(261) 202242806
  fax. (261) 202242806
  e-mail: oceconsult@wanadoo.mg
  godziny pracy: od poniedziałku do piątku 14:00-16:00

   

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt