15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220 Całkowity koszt połączenia
wg stawki operatora

Ecco Travel - najlepsza strona egzotyki

  Dokąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyjazd od:
  Wyjazd do:
  Ilość dni:
  Cena:
  od
  do
   
  Hotel/Program:
  Skąd:
  Zmień Usuń filtr
  Wyżywienie:
  Kategoria od:
  * * * * *
   
   

  Wyszukaj parking przy lotnisku i zyskaj spokój na wakacjach

  Ładuję promocje...

  Mauritius

  Port Louis

  Średnia temperatura powietrza (°C)

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  26 26 25 24 23 22 21 21 22 23 24 26

   

  Program Cena  
  Wyżywienie: Sniadania i obiadokolacje
  Skąd: Warszawa
  od 14429 zł
  16 dni / 14 nocy
  Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka

   

  KLIMAT:

  Mauritius położony jest w strefie klimatu zwrotnikowego wilgotnego. Część wschodnia wyspy odznacza się mniejszymi amplitudami temperatur niż część zachodnia. Średnie temperatury lata wynoszą 30-32°C, a zimy 17-18°C. Wyspa położona jest na szlaku tropikalnych cyklonów. Pojawiają się one między wrześniem, a majem, oraz w styczniu i lutym. Od maja do listopada temperatury utrzymują się na umiarkowanym poziomie. Niewielka ilość opadów i niska wilgotność powodują, że jest to najlepszy czas na wizytę na wyspie. Od grudnia do kwietnia można spodziewać się większej wilgotności i deszczów. Między grudniem i marcem trwa najlepsza pora na nurkowanie w przejrzystej wodzie. Czerwiec, lipiec i sierpień to najlepszy czas na uprawianie surfingu, a od października do kwietnia na łowienie ogromnych ryb, żerujących blisko brzegu.

  WALUTA:

  100 rupii maurytyjskich (MUR) = 2,66 USD (kwiecień 2015)

  PRZYKŁADOWE CENY:

  Obiad w restauracji ok. 6-12 USD, małe piwo: ok. 4-5 USD, mała butelka wody: ok. 1-2 USD

  RÓŻNICE CZASOWE:

  Po przylocie na Mauritius należy przesunąć wskazówki o 3 godziny do przodu względem czasu polskiego.

  CZAS LOTU:

  Mauritius - ok. 14 godz.

  Warszawa - lotnisko europejskie (np. Paryż) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Mauritius - ok. 12 godz.

  CIEKAWOSTKI:

  Mauritius jest rajem dla fotografów. Wyspa okazale prezentuje się na zdjęciach i zachęca do utrwalania jej piękna na zdjęciach. Obowiązują jednak pewne zasady: nie można fotografować obiektów wojskowych, mostów, portów, etc, w muzeach należy fotografować bez użycia lampy błyskowej (czasami za opłatą), aby zrobić zdjęcie komuś z przechodniów najpierw należy zapytać o pozwolenie. W Parku Narodowym Chamarel, na południowym zachodzie wyspy, istnieje ziemia wulkaniczna mieniąca się różnymi barwami, zwana ziemią siedmiu kolorów. Ze względu na to, że większość mieszkańców wyspy jest pochodzenia hinduskiego, w telewizji są kanały dedykowane z filmami z Bollywood. Mauritius słynie z produkcji drewnianych modeli statków. Precyzyjnie wykonany model żaglowca ze wszystkimi detalami z pewnością będzie miłą pamiątką. Tutejsza kuchnia obfituje w świeżo złowione owoce morza i ryby, egzotyczne owoce i różne przyprawy, które jednak na Mauritiusie smakują inaczej niż w innych egzotycznych krajach. A to za sprawą lokalnych przypraw i ziół oraz przepisów, którymi lokalni mieszkańcy niechętnie się dzielą.

  TRANSPORT:

  Na Mauritius można dostać się drogą morską lub, jak większość turystów, lotniczą korzystając z licznych połączeń z Europy i Afryki. Na wyspie działa kilka niedrogich linii autobusowych pokrywających swoim zasięgiem całą wyspę. Główne węzły komunikacyjne to Port Louis i Curepipe. Samochód można wynająć w głównych miastach lub na lotnisku. Trzeba mieć ukończone 23 lata i okazać Międzynarodowe Prawo Jazdy. Ruch lewostronny, zróżnicowany standard dróg.

  ELEKTRYCZNOŚĆ:

  220V lub 125V, 50 Hz. Gniazdka europejskie (dwa okrągłe poziomo położone otwory) i brytyjskie (dwa otwory podłużne położone poziomo i jeden pionowo, pośrodku).

  WIZY:

  Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobytach do 90 dni. Powinny być spełnione następujące warunki: mają bilet powrotny, potwierdzoną rezerwację miejsca zamieszkania oraz środki niezbędne do utrzymania się w czasie pobytu (ok. 100 USD na dzień), a ważność ich paszportu w dniu planowanego opuszczenia terytorium Republiki Mauritiusu powinna wynosić - zgodnie z wymogami tego kraju - co najmniej kilka dni.

  PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE:

  Mauritius znajduje się w kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Kenii:

  Kabarnet Rd.

  00100 Nairobi, P.O. Box 30086

  tel.: (00-254 20) 38 72 811, 38 72 812

  fax: (00-254 20) 38 72 814

  e-mail: ambnairo@kenyaweb.com

   

  Aktualne promocje ET Szybki kontakt