15 lat Ecco Holiday
Nasze biura infolinia 804 289 220

Ecco Travel - wyższy poziom egzotyki

    Dokąd:
    Zmień Usuń filtr
    Wyjazd od:
    Wyjazd do:
    Ilość dni:
    Cena:
    od
    do
     
    Hotel/Program:
    Skąd:
    Zmień Usuń filtr
    Wyżywienie:
    Kategoria od:
    * * * * *
     
     
    Ładuję promocje...

    Meksyk

    Meksyk

    Średnia temperatura powietrza (°C)

    I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
    15 15 17 19 19 19 18 18 18 17 15 14

     

    Program Cena  
    Wyżywienie: Zgodnie z programem
    Skąd: Warszawa
    Impreza prowadzona jest w języku polskim Impreza potwierdzona
    od 5299 zł
    8 dni / 7 nocy
    Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka
    Wyżywienie: Zgodnie z programem
    Skąd: Warszawa
    Impreza prowadzona jest w języku polskim
    od 14499 zł
    15 dni / 13 nocy
    Terminy/Ceny Szczegóły Dodaj do schowka

     

    KLIMAT:

    Do Meksyku można wybrać się o każdej porze roku. Przez większą część roku utrzymują się tam temperatury powyżej 20°C, aczkolwiek klimat różni się w zależności od części kraju. Regiony przybrzeżne charakteryzują się większą wilgotnością i wyższymi temperaturami, podczas gdy wyżynne i górskie (np. Mexico City) są bardziej suche i chłodniejsze. W okresie od maja do września jest najgoręcej, w szczególności na południu, podczas gdy w okresie od grudnia do lutego w regionach wyżej położonych może być naprawdę zimno. Półwysep Jukatan jest jednym z najbardziej słonecznych regionów świata. Najcieplej jest od grudnia do kwietnia - temperatury od 27°C do 38°C. Od września do listopada mogą padać tropikalne deszcze, które dają gwarancję chwilowego ochłodzenia i powrotu słonecznej pogody w dalszej części dnia. W tych miesiącach zdarzają się również silne wiatry. Średnia temperatura roczna to 25,5°C. Region Acapulco charakteryzuje się idealną pogodą przez cały rok.

    WALUTA:

    100 Meksykańskich Pesos (MXN) = 6,53 USD. Pieniądze (USD, EUR) można wymieniać w bankach, kantorach (casa de cambio). Casa de cambio są otwarte również poza godzinami urzędowania banków, jak i w weekendy, ponadto często oferują korzystniejszy kurs wymiany. W ostateczności można dokonać wymiany w hotelu, ale kurs w większości wypadków będzie mniej korzystny niż w kantorze, czy banku.

    PRZYKŁADOWE CENY:

    Litr benzyny - 0,6 USD, małe piwo - 2 USD, mała butelka wody - 0,8 USD, dostęp do internetu - 1 USD za godzinę, obiad w restauracji 8-20 USD

    RÓŻNICE CZASOWE:

    Po przyjeździe do Meksyku należy cofnąć wskazówki zegarków o 7 godzin w stosunku do czasu polskiego.

    CZAS LOTU:

    Cancun - ok. 14 godz.;
    Warszawa - lotnisko europejskie (np. Amsterdam, Paryż) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Cancun - ok. 12 godz.
    Mexico City - 12 godz.;
    Warszawa - lotnisko europejskie (np. Amsterdam, Paryż) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Mexico City - ok. 10 godz.
    Acapulco - 14,5 godz.;
    Warszawa - lotnisko europejskie (np. Amsterdam, Paryż) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Acapulco (z przesiadką w Mexico City) - ok. 12,5 godz.

    CIEKAWOSTKI:

    Meksyk to jedno z najstarszych i największych miast świata. Najpopularniejszym sportem jest tu piłka nożna. Drugą niezwykle popularną „dyscypliną” są walki z bykami. Z Meksyku pochodzi popularny alkohol – tequila. Jest ona produkowana ze sfermentowanego, destylowanego soku z agawy niebieskiej. Najpopularniejsze odmiany to tequila oro i blanco, nie leżakujące. Podaje się je w kieliszkach, a dodatkiem jest tradycyjnie sól i cytryna. Meksyk ogólnie szczyci się smaczną, powszechnie lubianą kuchnią. Najbardziej znane są chilli con carne, nachos, tortilla. W niektórych rejonach kraju wciąż jedzone są grzechotniki, małpy, koniki polne i iguany. W Meksyku dużo się dzieje. Mieszkańcy miasta uwielbiają dobrą zabawę, nawet do samego rana. Meksykanie świętują hucznie nawet dzień zmarłych. Obchodom święta towarzyszą słodycze, na przykład calaveras de azucar (słodycze w kształcie... czaszek), „chleb zmarłych” czy torty w kształcie zwłok.

    TRANSPORT:

    Przeloty lokalne zapewniają linie np. Aeromexico i Mexicana. Dobrze rozwinięty jest transport drogowy, natomiast prawie nie istnieje osobowy transport kolejowy. Najlepszym pomysłem na zwiedzanie kraju na własną rękę jest wypożyczenie samochodu i udanie się na wycieczkę krajoznawczą. Na Jukatanie, Cancun i Playa del Carmen dobrze rozwinięta jest ponadto sieć lokalnych połączeń autobusowych. Playa Express zawiezie Państwa do wszystkich ważniejszych atrakcji turystycznych Półwyspu. Przed samodzielną wyprawą w górskie rejony stanu Chiapas polecamy skonsultować się z polską Ambasadą w Meksyku.

    ELEKTRYCZNOŚĆ:

    127V, 60Hz wtyczki z dwoma podłużnymi, pionowymi równolegle położonymi otworami, oraz inna, z dodatkowym okrągłym otworem pośrodku, adaptery można wypożyczyć w hotelach lub nabyć w sklepach elektrycznych.

    WIZY:

    Obowiązuje ruch bezwizowy przy wyjazdach turystycznych na okres nie przekraczający 90 dni. Dokumentem uprawniającym do wjazdu jest ważny polski paszport.

    PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE:

    Ambasada RP w Meksyku

    Calle Cracovia 40, Colonia San Angel, 01000 México D.F.
    Apartado Postal 20383
    tel.: (00-5255) 5481 2050
    fax: (00-5255) 5616 0822
    e-mail: embajadadepolonia@prodigy.net.mx

    Aktualne promocje ET Szybki kontakt