Chiny - najlepsze programy zwiedzania
Jeśli szukacie podróży, która otworzy przed Wami drzwi do przygody, to zapraszamy Was do odkrycia tajemniczych i pełnych kontrastów Chin!

Chiny to kraj, który fascynuje i intryguje podróżników od wieków. Na miejscu czekają niezwykłe tajemnice, zapierające dech w piersiach krajobrazy, wyraziste smaki, intrygujące tradycje. Jest to miejsce, w którym tradycja i nowoczesność splatają się w nadzwyczajny sposób. Tętniące życiem metropolie jak Szanghaj i Pekin, wioska z licznymi kanałami zwana “Wenecją wschodu” – Wuzhen, liczne herbaciarnie, Terakotowa Armia, wzgórze długowieczności, Zakazane Miasto, Tai Chi w parku, spacer po Wielkim Murze Chińskim – to tylko niektóre atrakcje, które pojawią się w naszych programach wycieczek przygotowanych przez ekspertów od kierunków azjatyckich.

Zanurzcie się z nami w Chińskiej przygodzie i doświadczcie smaków, zapachów i dźwięków, które na długo pozostaną w Waszej pamięci.

Sprawdź ofertę wycieczek do Chin na rok 2023 i 2024

China Gate

Dowiedz się więcej o Chinach

ciekawostki i przydatne informacje

Przedstawiamy instrukcję z niezbędnymi informacjami, które pomogą w przejściu procesu wyrobienia niezbędnej wizy.

Wymagania dotyczące wizy:

 • wizy do Chin wydawane są przez Ambasadę Chin w Warszawie. Koszt wizy – 455 zł/os.
 • biuro Ecco Travel nie pośredniczy w uzyskaniu wizy z uwagi na konieczność osobistego stawiennictwa w centrum wizowym
 • od 15.12.2019 Ambasada Chin wydaje wizy biometryczne
 • czas wyrobienia wizy: 7 dni w trybie normalnym

Wymagania dotyczące paszportu:

 • paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy licząc od daty wjazdy do Chin
 • paszport musi posiadać co najmniej 3 puste strony obok siebie

Rezerwacja wizyty – ważne informacje:

 • mieszkańcy województwa mazowieckiego muszą zaplanować dwukrotną wizytę w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie.
 • pozostałe województwa (kujawsko-pomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim lub zachodniopomorskim) mają możliwość umówienia dwóch wizyt w Ambasadzie w Gdańsku

Podczas pierwszej wizyty:

 • przedstaw niezbędne dokumenty, w tym paszport, wypełnione formularze
 • przejdź procedurę pobierania odcisków linii papilarnych dziesięciu palców

Podczas drugiej wizyty:

 • odbierz wizę do Chin jeśli wniosek został zatwierdzony i dokonaj niezbędnej opłaty

Przydatne linki:

Zalecamy skonsultowanie się z ambasadą Chin w Warszawie lub Centrum Wizowym w celu uzyskania aktualnych informacji dotyczących procedury wizowej i wymaganych dokumentów. Pamiętaj, że proces ubiegania się o wizę może się różnić w zależności od indywidualnych okoliczności, dlatego warto dokładnie zapoznać się z informacjami udostępnionymi przez właściwe władze.


W naszych programach wycieczek objazdowych do Chin znajdziecie wiele atrakcji. Niektóre bardziej znane jak Wielki Mur Chiński inne trochę mniej np. lokalne herbaciarnie. Z nami zobaczysz: fabrykę jedwabiu, Zakazane Miasto, Marmurową Łódź, wietnamską Wenecję, czyli Wuzhen. Wybierzemy się na wzgórze długowieczności, na którym znajduje się okazały Pałac Letni, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nazywana ósmym cudem świata, tą atrakcją jest Terakotowa Armia, która liczy ponad 8 tysięcy figur z wypalanej gliny. Dla chętnych przewidzieliśmy możliwość spróbowania swoich sił w Tai Chi na świeżym powietrzu (w programie: Pekin i okolice). Odwiedzimy Instytut Medycyny Chińskiej i dowiemy się więcej o magicznych zabiegach uzdrawiających stosowanych od wieków w tym Państwie i uznawanych na całym świecie. Zobaczymy charakterystyczną kopułę Świątyni Nieba (wpisana na listę UNESCO), 26-metrową postać Buddy Maitreja, co oznacza ,,doskonale współczujący” i nefrytowego Buddę, spektakularny ogród rodziny Guo. Zapoznamy się z historią klasztoru Szaolin i wypłyniemy na wody jeziora Tai! Koniecznie sprawdźcie programy naszych wycieczek do Chin.

Programem, który wybierany jest na pierwszy kontakt z Chinami to Pekin i okolice. Wyróżnia się tym, że poznajemy tam dokładnie stolicę. Nie przemieszczamy się podczas niego za dużo, więc jest to mniej intensywny wyjazd.

Najważniejsze atrakcje:

 • Wielki Mur Chiński
 • Zakazane Miasto, które jest największym zespołem pałacowym na świecie i znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa kultury UNESCO
 • Park Węglowego Wzgórza, z którego roztacza się piękny widok na stolicę
 • Panda Wielka
 • Świątynia Lamy jedna z najbardziej znanych w Pekinie świątyń lamaistycznych ze wspaniałym posągiem Buddy Maitrei o wysokości 26 metrów

Terakotowa armia to zjawiskowy zbiór ponad ośmiu tysięcy rzeźb, które zostały odkryte w grobowcu, stworzone na polecenie cesarza Chin Qin Shi Huanga (za jego panowania zostały wzniesione pierwsze fragmenty Wielkiego Chińskiego Muru). Przez wieki spoczywały one ukryte pod ziemią – zawalił się dach grobowca i ukrył armię (od 210 p.n.e.). Podczas wycieczki będzie okazja, aby stanąć z nią oko w oko! Figury wykonane są z terakoty, czyli wypalanej gliny. Figury nie są takie same, mają inny wyraz twarzy, strój i za czasów swojej świetności były również pomalowane, niestety kolory nie zachowały się do dziś ze względu na wystawienie ich na działanie światła oraz powietrza, które utleniło farbę. Znaleziono na to sposób i po długiej przerwie w wydobywaniu figur, która miała miejsce w roku 1985 ze względu na akt kradzieży (skradziono głowę jednej z figur, pracownik, który tego dokonał został skazany na śmierć przez… ścięcie głowy). Po powrocie do wynajdowania figur przy każdym nowym znalezisku używano politlenku etylenu, który pozwalał na zachowanie barw.

Atrakcja dostępna w programach zwiedzania:

 • Klasyczne Chiny
 • Cesarskie Chiny
 • Chiny – od Pekinu do Hongkongu

Chiński Nowy Rok

– najważniejsze i najbardziej kolorowe święto w kraju. Obchody na przełomie stycznia i  lutego, uzależnione od kalendarza księżycowego. Pokazy fajerwerków, tradycyjne tańce smoków i kolorowe parady. Aktualny Chiński rok trwa od 22.01.2023 i kończy się 9.02.2024. Jest to Rok Królika!


Święto Latarnii

– obchodzone piętnastego dnia pierwszego miesiąca roku księżycowego, co oznacza, że jest to zakończenie Chińskiego Nowego Roku. Podczas święta mieszkańcy spotykają się na ulicach by wspólnie wypuścić przygotowany lampion, ulice ozdobione są czerwonymi dekoracjami, a artyści wykonują specjalne instalacje świetlne i wykonują taniec smoka. Popularną przekąską jest tangyuan/yuanxiao, czyli kulki wykonane z kleistej mąki ryżowej z nadzieniem lub bez


Święto Smoczych Łodzi (Duanwu)

– obchodzone piątego dnia piątego miesiąca zgodnie z kalendarzem księżycowym na cześć poety Qu Yuana (tworzył wiersze z gatunku sao, czyli ze zmienną długością wersu). Zmarł śmiercią tragiczną, popełnił samobójstwo po napisaniu patriotycznego wierszu krótko po zajęciu stolicy Chin przez najeźdźcę, rzucił się do rzeki Milo. Na jego cześć organizowane są wyścigi smoczymi łodziami. Spożywa się również zongzi – ryżowe pączki w środku z nadzieniem.


Święto Środka Jesieni

– obchodzone piętnastego dnia, ósmego miesiąca zgodnie z kalendarzem księżycowym (często wypada we wrześniu). Jest to celebracja zbiorów, z którą wiąże się składanie ofiary księżycowi, ale spokojnie są to tylko ciastka księżycowe i kadzidełka oraz ozdoby na stole. Bardzo popularnym zwyczajem jest dzielenie się artystycznie wykonanymi ciastkami księżycowymi (mooncakes)


Święto Narodowe (Guoqingjie)

– rocznica powstania Chińskiej Republiki Ludowej (przypada na pierwszy października). Organizowane są oficjalne celebracje jak parady, oficjalne uroczystości. Po święcie narodowym wypada tak zwany Złoty Tydzień podczas, którego obywatele otrzymuję aż 7 dni wolnego, który zazwyczaj wykorzystywany jest na podróże. Warto o tym pamiętać wybierając się do Chin, gdyż wtedy jest duży ruch oraz ceny noclegów często bywają droższe lub nie mogą przyjąć rezerwacji.


Święto Zmarłych (Qingmingjie)

– tak jak u nas jest to święto, w którym składany jest hołd zmarłym przodkom i sprzątane są groby. Tradycją jest też palenie na grobach papierowych ozdób, które przypominają rzeczy z  naszego ziemskiego życia jak np. telefon, sztuczne pieniądze, papierowy dom, samochód. Chińczycy wierzą, że osoby zmarłe mają drugie życie w zaświatach, gdzie może im doskwierać głód i brak wygód, dlatego palą symbolicznie papierowe przedmioty, które mogą przekazać zmarłym, aby ich życie było lepsze


Marco Polo przetarł szlaki, byśmy teraz mogli poznawać smaki tego interesującego kraju. Kuchnia chińska jest bardzo ważnym elementem kultury. Intensywne aromaty, ciekawe smaki i apetyczny wygląd potraw sprawiają, że smakowanie tej kuchni jest prawdziwą podróżą. Chińczycy posiłek zaczynają od herbaty, następnie zimna przekąska, która zapewnia płynne przejście do dania głównego, które kończy się zupą. Najbardziej znane kuchnie to: pekińska (północ), szanghajska (wschód), kantońska (południe) i syczuańska (zachód).

 1. Kaczka po pekińsku – to danie stało się międzynarodowym hitem. Soczyste kawałki kaczki, pieczone, dymione, podawane z cienkimi plackami naleśnikowymi, świeżymi warzywami i specjalnym sosem czekoladowym.
 2. Dim sum – jest to rodzaj pierożka gotowanego na parze z różnym wypełnieniem, maczane oczywiście w jedynym słusznym, sosie sojowym, można też użyć sosu ostrygowego. Nadzieniem mogą być aromatyczne krewetki, mięso mielone lub mix owoców morza i mięsa.
 3. Kurczak gongbao – historia tego dania związana jest z losami chińskiego urzędnika zwanego Ding Baozhen i był strażnikiem pałacu, to honorowy tytuł, który w języku chińskim tłumaczy się na “gongbao” (XIX wiek). Jest to kurczak pokrojony w małe kwadratowe kawałki w pikantnym sosie posypany orzeszkami arachidowymi.
 4. Mapo Tofu – danie z kuchni syczuańskiej. Podstawowym składnikiem jest sfermentowana fasola czarna, kolejnym pasta chilli, mielone mięso wołowe, imbir, sos sojowy, pieprz syczuański
 5. Makaron Dan Dan – ponownie kuchnia syczuańska. Nazwa nawiązuje do sposobu, którego używano kiedyś do przygotowania tego przysmaku, czyli na bambusowym nosidle. Jest to bardzo pikantne danie, którą całą swoją moc skrywa w aromatycznym sosie z pastą sezamową.
Zobacz także nasz przewodnik po Chinach
China Gate

Nasze wycieczki do Chin

na rok 2023 i 2024

Cesarskie Chiny
Cesarskie Chiny
Pekin - Xi’an - Luoyang - Nankin - Wuxi - Suzhou - Luzhi - Szanghaj
śniadania i obiadokolacje
15 dni / 13 nocy
Warszawa, Kraków, Gdańsk
od 8729 zł/os.
zobacz oferty
Chiny - od Pekinu do Hongkongu
Chiny - od Pekinu do Hongkongu
Pekin - Wielki Mur - Xi'an - Luoyang - Shaolin - Longmen - Suzhou - Luzhi - Szanghaj - Kanton - Zhuhai - Makau - Hongkong
śniadania i obiadokolacje
15 dni / 13 nocy
Warszawa, Gdańsk
od 9995 zł/os.
zobacz oferty
Klasyczne Chiny
Klasyczne Chiny
Pekin - Xi’an - Pingyao - Pekin
śniadania i obiadokolacje
9 dni / 7 nocy
Warszawa
od 5899 zł/os.
zobacz oferty
Chiny - dwie stolice
Chiny - dwie stolice
Pekin - Hangzhou - Wuzhen - Szanghaj
śniadania i obiadokolacje
9 dni / 7 nocy
Warszawa, Kraków, Gdańsk
od 5969 zł/os.
zobacz oferty
Pekin i okolice
Pekin i okolice
Pekin - Badaling - Pekin
śniadania i obiadokolacje
9 dni / 7 nocy
Warszawa
od 4779 zł/os.
zobacz oferty